چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان

سرهنگ رازقی، معاون عملیات پلیس راهور تهران از توقیف ۲ میلیون خودرو فاقد برگه معاینه فنی در نیمه اول سال جاری خبر دارد. برخورد پلیس با خودروهای دودزا و آلاینده، اخطاری برای آن دسته از رانندگان است که از مراجعه به مراکز معاینه فنی چشم‌پوشی می‌کنند.
پلیس راهور تهران به شیوه‌های متعدد، از جمله دوربین‌هایی که در نقاط مختلف شهر تهران نصب شده‌اند، خودروهایی را که فاقد برگه معاینه فنی هستند، شناسایی و اعمال قانون می‌کند.  طبق گزارش سرهنگ رازقی، در نیمه ابتدایی سال جاری آمار برخورد با این تخلفات حدود ۲ میلیون خودرو بوده است.
بحثِ نداشتن معاینه فنی و برخورد با خودروهای دودزا به‌طور جدی توسط پلیس دنبال می‌شود. برخورد پلیس با خودروهای دودزا بدین‌صورت است که در صورت تشخیص، خودروی موردنظر متوقف و به تعمیرگاه اعزام می‌شود. سپس پلاک تعمیری به خودرو تعلق می‌یابد تا نواقص آن برطرف شوند. درنهایت، خودرو توسط کارشناسان پلیس راهور مورد بررسی و بازدید قرار بگیرد و تنها به شرط رفع کامل نواقص، پلاک اصلی تحویل راننده خواهد شد.
آلودگی هوا، یکی از معضلات اصلی شهر تهران به‌شمار می‌آید که به سبب ترافیک و تردد وسایل نقلیه به‌وجود آمده است. تقریبا ۷۰ درصد آلودگی شهر تهران ناشی از تردد وسایل نقلیه از جمله خودروهای شخصی، موتورسیکلت‌ها، کامیون‌ها وسایل نقلیه عمومی بوده و تنها ۳۰ درصد آن به فعالیت کارخانه‌ها و … مربوط می‌شود.
 در نیمه دوم سال با توجه به پدیده وارونگی هوا، آلودگی شدیدی مخصوصا در ماه‌های آذر، دی و بهمن مشاهده می‌شود، تا حدی که حتی مدارس هم تعطیل شده و درگیری افراد با بیماری‌های تنفسی و قلبی عروقی افزایش می‌یابد. بنابراین جای تعجب ندارد که برخورد پلیس با خودروهای دودزا در شش‌ماهه دوم سال جاری شدت یابد و از تجهیزات بیشتری برای شناسایی خودروهای متخلف استفاده شود.
به گفته معاون عملیات پلیس راهور تهران، اگر شرایط خودرو پس از اخذ برگه معاینه فنی تغییر یافته و دچار نقص شود، آنگاه در صورت شناسایی، برگه معاینه باطل شده و راننده موظف است هرچه سریع‌تر نسبت به تعمیر ماشین و دریافت مجدد تأییدیه از سوی مراکز معاینه فنی اقدام کند.
الزام خودروسازان به استفاده از ورقه های فولادی استاندارد در بدنه
عوامل مؤثر در خروج تدریجی دلالان از بازار خودرو
کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای چینی از ابتدای سال
دستورالعمل واردات خودروهای کارکرده اعلام شد
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مقالات پربازدید
شرایط اسقاط خودروهای فرسوده و مراحل آن در سال ۱۴۰۲ + اخبار مرتبط
مدارک، مراحل و شرایط تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۲
مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی، مراحل و هزینه آن
علل استارت نخوردن ماشین و نحوه برطرف‌ کردن آن
۱۱ دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو که باید بررسی شود
انواع صدای ماشین و ۱۲ مشکلی که می‌تواند دردسرساز شود
علت جا نرفتن دنده خودرو و یا سخت جا رفتن آن چیست؟
علت ریپ زدن ماشین در شرایط مختلف چیست؟
شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو و مدارک لازم در سال ۱۴۰۲
نکات نوشتن قولنامه ماشین به همراه نمونه قولنامه
جدیدترین مقالات
کارشناسی چانگان
همه‌چیز درباره کمپرسور کولر ماشین و علائم خرابی آن
کارشناسی کیا سراتو
گارانتی ایران خودرو شامل چیست و چه تفاوتی با کارت طلایی دارد؟
کارشناسی لاماری
source
تولید محتوا

سئو سایت
اهمیت کت زنانه

چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp