پول هوشمند یا اسمارت مانی سرمایه ‌ای است که تحت کنترل سرمایه ‌گذاران نهادی، متخصصان بازار، بانک‌ های مرکزی، صندوق‌ ها و دیگر حرفه ‌ای ‌های مالی قرار دارد. پول هوشمند اصطلاحی بود که در ابتدا در قمار به پول حاصل از شرط ‌بندی‌ هایی اطلاق می شد که قمار بازانی که سابقه موفقی داشتند و احتمال شکست خوردنشان در قمار بسیار پایین بود، آن را کسب می کردند. در این مقاله قصد داریم برای آشنایی بیشتر درمورد اسمارت مانی توضیح دهیم.
پول هوشمند پولی است که توسط افرادی سرمایه ‌گذاری یا شرط ‌بندی می ‌شود که تجربه، اطلاعات و دانش بالایی دارند یا همه این سه ویژگی را دارا هستند. شواهد تجربی کمی وجود دارد که نشان دهد سرمایه ‌گذاری ‌های پول هوشمند بهتر از سرمایه‌گذاری ‌های پول غیر هوشمند عمل می ‌کنند؛ اما چنین جریانات نقدینگی، روش‌ های بسیاری از حدس و گمان را تحت تأثیر قرار می‌ دهند.
در واقع ریشه کلمه پول هوشمند از قماربازی می آید. این اصطلاح از قماربازانی که دانش عمیقی از قماربازی داشتند و در اکثر اوقات برنده می شدند، گرفته شده است. دنیای سرمایه گذاری نیز همین طور است. اسمارت مانی در دنیای سرمایه گذاری توسط افرادی سرمایه گذاری می شود که درک کامل تری نسبت به سرمایه گذار های معمولی در بازار هدف دارند. درک بیشتر این دست از سرمایه گذار ها باعث می شود تا اسمارت مانی شانس موفقیت بیشتری داشته باشد.
علاوه بر این مورد پول هوشمند می تواند به پول کلانی اشاره کند که می تواند بازار ها را به حرکت دربیاورد. در اکثر اوقات پشیتبان این نوع اسمارت مانی بانک مرکزی است.
در دنیای قمار نیز اصطلاح پول هوشمند برای کسانی به کار می رود که از طریق این راه امرار معاش می کنند. این دست از قمار بازان از الگوریتم های ریاضی برای این که چه مقدار پول را در کجا سرمایه گذاری کنند، استفاده می کنند.
برای شناسایی پول هوشمند باید به دنبال یک سری علائم باشید. برخی از این علائم عبارت اند از:
راه های مختلفی برای ردیابی پول هوشمند در بازار های مالی وجود دارد. برخی از راه ها عبارت اند از:
تراکنش های پول هوشمند همیشه بزرگ است. مقدار تراکنش های اسمارت مانی در بازار های جهانی می تواند از ده ها میلیون گرفته تا صد ها میلیون یا حتی گاهی اوقات میلیارد ها دلار متغیر باشد.
سرمایه گذاران نهادی، صندوق های تامینی، شرکت های سهام خصوصی، افراد ثروتمند دنیا، مدیران شرکت ها و اعضای هیئت مدیره شرکت های بزرگ همگی از صاحبان پول هوشمند محسوب می شوند.
اسمارت مانی به سرمایه گذاری های گفته می شود که توسط سرمایه گذار های با تجربه مانند سرمایه گذاران نهادی، صندوق های تامینی یا شرکت های سهام خصوصی انجام می شود که سابقه آن ها از لحاظ موقعیت در بازار های مالی ثابت شده است. این دست از سرمایه گذاران به منابع قابل توجه دسترسی دارند و درک آن ها از بازار بسیار عمیق است. در این مقاله برای آشنایی بیشتر درمورد اسمارت مانی و نکاتی که لازم است در رابطه با آن بدانید توضیح دادیم.
 info@bizzone.ir آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

توسط khodrocamp