همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
بازار خودرو در کشور ما هر روز با ماجرای جدیدی رو به رو می شود، اما یکی از معضلاتی که سال هاست مردم را دچار مشکل کرده، حضور شرکت های کلاهبرداری پیش فروش خودرو در این بازار است.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، تقریبا هر سال از چند نقطه کشور خبر کلاهبرداری یک پیش فروش کننده خودرو منتشر می شود که به نام فروش خودرو از مردم پول دریافت کرده و متواری شده است.
این بار هم اخبار نشان می دهد که یک شرکت پیش فروش خودرو در قزوین از بیش از ۵۰ هزار نفر پول دریافت کرده است و پس از مدت ها، مردم مانده اند و شکایت از این شرکت.
دستگاه قضا نیز در ابتدا به مالک این شرکت فرصت داد تا وجه دریافتی از مردم را بازگردانَد، اما پس از مدتی و عدم اقدام این شرکت در بازپس دهی وجه دریافتی از مردم، شخص مورد نظر دستگیر شده است. اما مساله این است که هنوز تکلیف مردم روشن نشده که قرار است پول خود را پس از مدت ها دریافت کنند یا خیر؟
اما نکته جالب توجه این است که با وجود کلاه برداری های متعدد در این زمینه باز هم مردم در چنین کلاه برداری هایی مشارکت می کنند و دارایی خود را به جیب کلاهبرداران می ریزند. با این وجود، حضور چنین شرکت هایی که خودرو را به صورت غیر قانونی پیش فروش می کنند، مساله ایست که باید به صورت جدی ریشه یابی شود.
شایان ذکر است که برخورد مشخصی توسط دستگاه قضا برای این شرکت ها تعریف نشده است و تنها پس از آن که کلاه برداری محرز شد و مردم از شرکت های مذکور شکایت کردند، دستگاه قضا وارد ماجرا می شود. البته از آنجایی که تا فعالیت جرم گونه ای از این شرکت ها دیده نشود، نمی توان از دستگاه قضا انتظار داشت که وارد عمل شود، اما در دریافت مجوز چنین شرکت هایی باید بیش از پیش دقت شود و نهادهای مربوطه باید سختگیری های لازم را به انجام برسانند. اما تجربه نشان داده که این شرکت ها به سادگی آغاز به فعالیت می کنند و کسی هم در جریان آغاز فعالیت شان از حسن نیت شان خبری ندارد.
همین مساله موجب می شود که این شرکت ها به صورت قارچ گونه ای در بازار خودرو رشد کنند و شاهد آن هستیم که مردم هر روز با پدیده کلاهبرداری در زمینه پیش فروش خودرو مواجه شوند.
اما موضوعی که حضور این شرکت ها را در بازار توجیه می کند، امری است که باید بیش از هر چیزی به آن توجه شود. بازار خودرو در سال های گذشته با پدیده کمبود عرضه رو به رو شده است و این موضوع نیز به دلیل نبود رقابت در بازار و عدم امکان واردات آزاد و عدم همخوانی تولید و نیاز بازار ایجاد شده است. مساله ای که متقاضیان را به شدت تشنه کرده است و در حقیقت برای خرید خودرو صفر در کشور باید مدت ها در انتظار ماند.
همین ساختار موجب شده است که مردم به راه های مختلف برای خرید خودرو روی بیاورند که یکی از آنها همین شرکت های کلاهبردار است. شرکت هایی که با سو استفاده از وضعیت بازار پول های مردم را با وعده هایی مانند خرید اقساطی خودرو و یا تحویل سریع و سرمایه گذاری دریافت می کنند و پس از مدتی متواری می شوند. جریانی که در سال های اخیر چندین هزار میلیارد تومان از نقدینگی متقاضیان خودرو را دزده است و هر بار با شگردی جدید وارد بازار می شود.
حقیقت امر این است که ریشه تمام این کلاه برداری ها نقص های کلان موجود در بازار خودرو است و با راهکارهای کوتاه مدت نمی توان این مشکلات را برطرف کرد. تنها زمانی می توانیم امیدوار باشیم حضور چنین شرکت هایی از بازار حذف شود که مردم بتوانند بدون مشکل و به صورت مستقیم از شرکت ها و نمایندگی ها خودروی مورد نظر خود را خریداری کنند. این مساله هم زمانی محقق می شود که عرضه و تقاضای بازار به تعادل برسد.
این شرکت با شرایط ربوی پول میداد ملت دیگه هیچکس تو تاکستان کار نمیکردن و نشسته بودن تو خونه سود نزول میخوردن همه شون هم میدونستن خودرویی در کار نیست دنبال خوردن حرام و پول مفت بودن
عاقبت طمعکاری که دنبال نزول خوردنه همینه


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp