همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
مجله همراه مکانیک » نکات خرید و فروش خودرو » نکات حقوقی » چطور استعلام شرکت‌ های لیزینگ خودرو معتبر را بگیریم؟
تأسیس شرکت لیزینگ جعلی یکی از کلاسیک‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های کلاهبرداری در حوزه خریدوفروش خودرو است. بیشتر این شرکت‌ها قربانیان خود را از طریق آگهی‌های آنلاین و کاغذی پیدا می‌کنند و برای فریب شما حتی اطلاعاتی مثل شماره ثبت را هم در اختیارتان قرار می‌دهند و برای عقد قرارداد، شما را به دفتری دعوت می‌کنند که تابلو هم دارد. در بیشتر آگهی‌های آن‌ها هم عباراتی مثل فروش اقساطی زیر قیمت بازار، از دم قسط و … دیده می‌شود.
بر اساس توصیه‌های رئیس پلیس آگاهی ناجا، برای اطمینان از معتبر بودن یک شرکت لیزینگ نباید فقط به مشاهده شماره ثبت و استعلام آن اکتفا کنید و باید از وجود مجوز فعالیت آن شرکت هم مطمئن شوید. آسان‌ترین راه برای استعلام شرکت ‌های لیزینگ خودرو مراجعه به سایت بانک مرکزی است که در این مقاله روش این کار را برایتان توضیح می‌دهیم.
 
بانک مرکزی که مرجع اصلی نظارت بر فعالیت شرکت‌های لیزینگ خودرو محسوب می‌شود، این شرکت‌ها را مؤسساتی تعریف کرده که وظیفه تأمین مالی مشتریان خود از طریق تهیه کالاهای منقول و غیرمنقول موردنیاز آن‌ها و واگذاری این کالاها در قالب قراردادهای اجاره را بر عهده دارند.
به زبان ساده‌تر، شرکت ‌های لیزینگ معتبر خودروی موردنظر را با استفاده روش‌های اجاره به شرط تملیک به شما واگذار می‌کند. اجاره به شرط تملیک هم یعنی شما تا پایان اقساط، مالک تمام‌وکمال خودرو نمی‌شوید.
البته بعضی از شرکت‌ها از یک روش دوم هم استفاده می‌کنند که در آن پس از تأمین خودروی موردنظر شما و سرمایه لازم در قالب وام، از همان ابتدا سند خودرو را به اسم شما می‌زنند و برای اطمینان از بازپرداخت اقساط از شما چک و ضامن می‌خواهند.
فرایند استعلام شرکت ‌های لیزینگ خودرو از سایت بانک مرکزی، برای هر 2 نوع شرکت لیزینگی که در بالا تعریف کردیم یکسان است.
 
شرکت های لیزینگ خودرو مورد تایید بانک مرکزی
 
این شرکت‌ها معمولاً به 2 دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. خود شرکت‌های دولتی هم 2 نوع دارند. نوع اول زیر نظر شرکت‌های خودروسازی فعالیت می‌کنند و نوع دوم هم توسط بانک‌های دولتی و خصوصی اداره می‌شوند. فهرست زیر نام تعدادی از شرکت‌ های لیزینگ خودرو معتبر و دولتی را نشان می‌دهد:
 
فهرست معتبرترین شرکت‌های لیزینگ خصوصی  را هم در ادامه می‌بینید:
 
با استعلام شرکت ‌های لیزینگ خودرو از بانک مرکزی، به آدرس و شماره‌تلفن تمامی شرکت‌های بالا دسترسی پیدا می‌کنید.
 
 
در اولین قدم از استعلام شرکت‌ های لیزینگ خودرو، باید آدرس www.cbi.ir را در مرورگر خود وارد کنید. وقتی سایت باز شد، در نوار بالا وارد قسمت نظارت بانکی و سپس بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز شوید:
 
مرحله اول استعلام شرکت های لیزینگ خودرو از بانک مرکزی
 
در قدم بعدی، صفحه جدیدی باز می‌شود که در این صفحه باید گزینه شرکت واسپاری (لیزینگ) را انتخاب کنید.
 
مرحله دوم استعلام شرکت های لیزینگ خودرو معتبر
 
تب لیزینگ 2 بخش دارد. در بخش اول سه فیلد نام/نشانی، استان و شهر وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید نتایج جستجو را محدود کنید یا اگر شرکت خاصی مدنظرتان است، نام آن را تایپ کنید و زودتر به نتیجه برسید. در بخش دوم هم نتایج جستجو برایتان نمایش داده می‌شود:
 
مرحله سوم استعلام شرکت های لیزینگ خودرو معتبر
 
برای مشاهده اطلاعات هر شرکت، می‌توانید روی نام آن در قسمت نتایج کلیک کنید یا با استفاده از گزینه خروجی اکسل، خروجی نتایج را در قالب فایل اکسل دریافت کنید. با استفاده از هر دو روش به اطلاعاتی مثل آدرس، کد پستی، تلفن، آدرس، نام و نام خانوادگی مدیرعامل، کد مجوز، تاریخ ثبت، تاریخ دریافت مجوز و تاریخ اعتبار مجوز دسترسی پیدا می‌کنید.
 
مرحله چهارم استعلام شرکت های لیزینگ خودرو از سایت بانک مرکزی
 
همچنین اگر شرکتی در حال تمدید مجوز باشد، در قسمت جزییات به آن اشاره می‌شود.
 
همراه مکانیک در تمامی طرح‌های فروش اقساطی خود با تعدادی از معتبرترین شرکت‌ های لیزینگ خودرو مثل پایا و هامرز همکاری می‌کند. جدا از حسن شهرت و سابقه همراه مکانیک در حوزه خریدوفروش نقد و اقساطی خودرو که به بیش از یک دهه می‌رسد، می‌توانید استعلام شرکت ‌های لیزینگ خودرو که با همراه مکانیک همکاری می‌کنند را از سایت بانک مرکزی بگیرید و از اعتبار آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
همراه مکانیک، همراه مطمئن شما در فرآیند خرید و فروش خودرو‌ست. این مجموعه با تجریه‌ی هزاران همراهی در خرید و با ارائه‌ی خدمات همه جانبه‌ی خودرویی، در مسیر خلق بهترین تجربه‌ی ممکن از خرید و فروش، کنار شماست.
با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک، یک دستیار متخصص خودرویی داشته باشید و از خدمات متنوع این شرکت بهره‌مند شوید.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp