همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
مدت هاست که ناتوانی در تولید و تحویل تارا دستی گریبان گیر ایران خودرو شده و صدای مشتریان این محصول را درآورده است.
تولید و تحویل تارا دستی یکی از جدیدترین مشکلاتی است که ایران خودرو در حال دست و پنجه نرم کردن با آن است و اکنون پس از گذشت حدود ۴ ماه نتوانسته است آن را حتا به صورت نصفه و نیمه رفع کند.
مدتی است که پیام هایی از طرف خریداران و مشتریان تارا دستی به ما ارسال می شود که همه آن ها حاوی گله و شکایت از ایران خودرو بابت عدم تحویل این خودروست. به این ترتیب، ایران خودرو حدود ۴ ماه است که نمی تواند تاراهای دستی را به ثبت نام کنندگان این خودرو تحویل دهد.
طبق پیام های ارسالی از سوی مخاطبان و ثبت نام کنندگان این محصول، ایران خودرو تاراهای دنده دستی‌ای را که قرار بوده در پایان فروردین ۱۴۰۲ به مشتریان تحویل داده شوند هنوز تحویل نداده است و به دنبال آن، به طبع هنوز خبری از تحویلی های تیر هم نیست و فعلاً نخواهد بود.
پس از تماس و پیگیری های اولین سری از مشتریانی که با تأخیر مواجه شدند، ایران خودرو سریعاً طرح تبدیل تارا دستی به پژو ۲۰۷ را ارائه داد تا کسانی که تارا دستی ثبت نام کرده بودند به جای آن ۲۰۷ تحویل بگیرند. از میان مشتریان شاکی برخی ۲۰۷ را جایگزین کردند، اما تعداد زیادی همچنان خواهان دریافت تارا دنده دستی هستند و از این خواسته‌شان کوتاه نمی آیند.
با این حال اما از پیام ها می توان فهمید که تعداد قابل توجهی از ثبت نام کنندگان کارخانه ای تارا دستی مانند کسانی که این خودرو را از بورس کالا خریداری کرده اند، با طرح تبدیل به تارا اتوماتیک هم مشکلی ندارند و اگر ایران خودرو چنین طرحی را ارائه دهد حتماً در آن شرکت خواهند کرد. در این راستا لازم به ذکر است که روند تولید و تحویل تارا اتوماتیک هیچ مشکلی ندارد و ایران خودرو می تواند نسخه اتوماتیک را به جای دستی به مشتریان زخم خورده تحویل دهد.
در پیام های ارسالی مشتریان آمده است که پس از تماس های پی در پی با ایران خودرو، این شرکت ابتدا کسری قطعه برای تولید گیربکس دستی این خودرو و سپس کسری بوستر ترمز را بهانه کرده است و تاراهای مشتریان را تحویل نمی دهد. 
اکنون اما پس از گذشت حدود ۴ ماهی که از تکمیل وجه تحویلی های فروردین گذشته است، پاسخ‌گویی به مشتریان معترض نه تنها محترمانه تر نشده است، بلکه به گفته تعداد زیادی از آن ها، ایران خودرو اخیراً در پاسخ به تماس ثبت نام کنندگان شاکی، به صورت سربالا و با تندی جواب جواب می دهد.
از آن جایی که در قرارداد ثبت نام این خودرو آمده است که ۶۰ روز پس از تکمیل وجه، شرکت موظف به پرداخت جریمه تأخیر است، بنابراین تا امروز فقط باید به اندازه ۲ ماه جریمه تأخیر در تحویل را به مشتری پرداخت کند، که البته پرداخت همین مقدار جریمه هم شاید کاملاً منتفی شود.
در این باره لازم است بدانید که معمولاً در متن قراردادها، جریمه تأخیر در تحویل خودروها پس از حدود ۳۰ روز از تکمیل وجه شروع می شود، اما ایران خودرو در متن قرارداد، خودش را ملزم به پرداخت جریمه پس از ۶۰ روز کرده است. این قضیه از نظر قانونی مشکلی ندارد و مشتری پس از امضای قرارداد آن را پذیرفته است، اما اگر کمی دقیق شویم می توانیم بفهمیم که ایران خودرو از تأخیر در تحویل تارا دستی پیشاپیش خبر داشته که چنین قراردادی تنظیم کرده است.
به این ترتیب، با توجه به نحوه پاسخ‌گویی اپراتورها به مشتریان شاکی، بی برنامگی و ضعف در تولید تارا دستی، عدم جایگزینی نسخه اتوماتیک به جای نسخه دستی و…، می توان گفت تولید و تحویل تارا دستی به یک مشکل بزرگ برای ایران خودرو تبدیل شده و شرکت هنوز پس از ۴ ماه نتوانسته است برایش چاره مناسب و درستی پیدا کند و قصدی هم برای حل این مشکل ندارد. در نظر بگیرید که برخی از مشتریان بیش از یک سال است که منتظرند و پس از تکمیل وجه هم خودروی‌شان را تحویل نمی دهند.
در پایان باید گفت، بسیاری از ثبت نام کنندگان این خودرو به امید تحویل به موقع تارا دستی برای تکمیل وجه و یا واریز پول، طلا، ارز، خودرو و دیگر اشیای باارزش خود را فروخته اند، اما حالا با تأخیری که در تحویل این خودرو رخ داده است، نه می توانند انصراف بدهند و نه این که معلوم است چه زمانی خودرو به آن ها تحویل داده می شود. به همین دلیل تیم اسب بخار پیگیر این قضیه شده است و تا زمانی که جواب درخور و مناسبی در مورد آن از سمت ایران خودرو دریافت نکند، بیخیال موضوع نمی شود. به این ترتیب، از خریداران و ثبت نام کنندگان این خودرو خواهشمندیم در درجه اول نظرها و تجربه های خود را برای ما کامنت کنند و از طرفی دیگر به ما اعتماد کنند و منتظر پیگیری های تیم اسب بخار بمانند.
مدتی است که پیام هایی از طرف خریداران و مشتریان تارا دستی به ما ارسال می شود که همه آن ها حاوی گله و شکایت از ایران خودرو بابت عدم تحویل این خودروست. به این ترتیب، ایران خودرو حدود ۴ ماه است که نمی تواند تاراهای دستی را به ثبت نام کنندگان تحویل دهد.
در پیام های ارسالی مشتریان آمده است که پس از تماس های پی در پی با ایران خودرو، این شرکت ابتدا کسری قطعه را برای تولید گیربکس دستی این خودرو و سپس کسری بوستر ترمز را بهانه کرده و تاراهای مشتریان را تحویل نمی دهد. 
پس از گذشت حدود ۴ ماهی که از تکمیل وجه تحویلی های فروردین گذشته است، پاسخ‌گویی به مشتریان معترض نتنها محترمانه تر نشده بلکه به گفته تعداد زیادی از آن ها، ایران خودرو اخیراً در پاسخ به تماس ثبت نام کنندگان شاکی، به صورت سربالا و با تندی جواب جواب می دهد.
سایپا هم همینه بابا
قرار بود شاهین رو به ما اردیبهشت تحویل بدن
تا الان که حتی فاکتور هم نشده .کارشناسای سایپا هم نصفشون اصلا حال ندارن جواب بدن بقیه هم که بی ادب تشریف دارن انگار ما بدهکاریم به اینا
مرسی ک پیگیر هستید
مطمئن باشید اگه بجای تارا میخوان ۲۰۷ تحویل بدن قراره نوبت اونایی که ۲۰۷ ثبت نام کردن رو ضایع کنن.کلا قرار نیست کسی به موقع ماشین تحویل بگیره….
سلام موعد تحویل ما ۳۱ تیر بود تازه امروز دعوتنامهاومده برای تکمیل وجه اگه ایران خودرو نمی تونه تحویلبده اتوماتیک کنه خودش و ما رو راحت کنه
مرسی از پیگیریتون
لطفا زمان عرضه تارا v3 یا v1p رو هم پیگیری فرمایید
باتشکر
سلام ممنون از پیگیری شما…..خداروشکر ایران خودرو یک تکونی به خودش داد از من تارا دستی تحویل فروردین بود تازه دیروز فاکتور شدش.پیگیر باشید لطفا که به همه زود تحویل بدن
تو تحویل خودروی دنده دستی موندن بعد می‌خوان خودروی برقی وارد کنن!
ببا سلام برای کسانی که تارا دستی از بورس کالا خریده اند جریمه تعلق میگیرد؟
با توجه به عدم تحویل تارا دستی و رضایت مشتریان به تحویل تارا اتومات چرا ایران خودرو باید مشکل داشته هزینش مشتری میخواد پرداخت کنه زحمت جمع و جور کردن مابقی پولش با مشتری پس رعایت انصاف بر این است که هم احترام به مشتری گذاشته شود ما هم رضایت داریم اتومات بگیرم
سلام
بنده بهمن ۱۴۰۱ توی بورس تارا دنده بردم با موعد تحویل ۱۷ خرداد۱۴۰۲ فورا تکمیل وجه کردیم که اگر نمی‌کردم طبق قرارداد جریمه باید پرداخت میکردیم . سال جدید ۱۶ میلیون مابه تفاوت دادیم که برا چی نمیدونیم اخر خرداد پیام داد اگه دوست دارید تبدیل کنید تارا اتومات که سریع تحویل بدیم نهایتاً یک‌ماهه . ۵۷ میلیون دوباره ریختیم تیر ماه گذشت ندادن هیچ بلکه فاکتور م نشده از طرفی معلون نیست ایا سود تاخیری بدن یا ندن هیچ کس هم پاسخ گو نیست ۶۰۷ میلیون شش ماهه بردن عین خیالشونم نیست ۶۰۰ میلیون توبانک بود حداقل ماهی ۶۰ میلیون سودش بود حالا بینم اقایون چقد میخوان به ما سود تاخیر بدن.
لطفاً پیگیری کنید ممنون
سلام
منم از ۱۷ اردیبهشت کل وجه را پرداخت کرده و دعوتنامه هم تکمیل شده سه ماهه هیچ خبری نیست حالا از مراحل داخل سامانه مشتریان هم دو پله به عقب برگشته
جریان چیه الله اعلم
ممنونم از پیگیری شما، لطفا تا رفع مشکل پیگیری کنید
پیگیری کنید اتومات بدن
بهتر بود دنا پلاس دستی معمولی ثبت نام کنین از تارا دستی هم بهتره
سلام
من فروردین تکمیل وجه کردم و قراربود تا آخر اردیبهشت تحویل بدن ولی بعد از یه مدت از مرحله صدور فاکتور دو مرحله هم رفته عقب و نوشته منتظر تکمیل وجه.
آخرین تماس گفتن شهریور شاید.
برای تولید خودروی ملی کمبود قطعه دارن . مرغ پخته هم خنده ش میگیره از این حرف!
با سلام
لطفا پیگیری کنید .
تشکر از عوامل اسب بخار
احتمالا صادرات در اولویت قرار گرفته
اقا یعنی تاثیر داره؟ ای کاش جواب بده
دوست عزیز ما پیگیر موضوع خواهیم بود
لطفاپیگیری کنید تبدیل به اتومات بزارت اگربزارن روهوا میزنم ۲۰۰میلیونم روش بخوان میدم
امید جان شما اگه همون تارا دستیو بری بازار بفروشی با کمتر از ۲۰۰ تومن اضافه می تونی نسخه اتوماتو بخری
لطفا احساسی تصمیم نگیرین.
با سلام
در ابتدا از عوامل گروه اسب بخار تشکر و قدردانی میکنم که به فکر مشکل مردم هستند، و امیدوارم پیگیری های خودشان را تا حصول نتیجه به انجام رسانند.
برای ما هم تارا دستی از سامانه قرعه کشی طرح یکپارچه بود که شهریور ۱۴۰۱ واریز کردیم و اردیبهشت ۱۴۰۲ هم تکمیل وجه کردیم و قرار بود خرداد ماه تحویل بدن که متاسفانه هنوز خبری نیست که هیچ ، تازه دو مرحله هم در میز خدمت مشتریان برگشته عقب. لطفاً پیگیری کنید.
ممنون از پیگیری شما
والا ما که دیگه از چشم انتظاری خسته شدیم
لطفا شما که صدای ما مردم هستین اعلام بفرمایید که طرح تبدیل دستی به اتومات رو فعال کنند خیلیا هستن مثل خود من به ناچار تارا دستی ثبت نام کردم چون در زمان طرح یکپارچه اتومات فقط برای جوانی جمعیت بود و طرح عادی فقط تارا دستی داشت ،تا تبدیل بزنیم و با مبلغ مابه‌التفاوتش هم مشکلی نداریم
بازم تشکر میکنم بابت پیگیری و درک حال و روز مشتریان تارا
در پناه حق
من دوتا تارا دستی تحویل ۱۷ خرداد سال ۱۴۰۲ داشتم ک تو بورس نوشتم تقریبا ۳۰ خرداد پیامک اومد ک تبدیل کنیم ب اتومات ک منم با ۵۲ میلیون تبدیلش کردم ب اتومات و بعد از دوهفته ماشینام ۲۳ تیر اومدن و همون روزم فروختم؛؛اما ی تارا پیش فروش از سال قبل با موعد تحویل شهریور ۱۴۰۲ هم داشتم ک اونم زودتر از موعد پیامک تبدیل ب ۲۰۷ پاناروما اومد ک اونم بلافاصله تبدیل کردم چون اینا تارا دستی تحویل بده نیستن


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp