همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
تیم تحریریه
آمار منتشره توسط وزارت صنعت، مشخص می‌کند که تولید انواع خودرو های تجاری، از جمله وانت، ون، مینی‌بوس، میدل‌باس، کامیونت، کامیون و کشنده، در نخستین ماه تابستان سال جاری به شدت رشد کرده است. در این مدت، تولید این خودروها، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با افزایش 56 درصدی همراه بوده است. همچنین، با توجه به آمار تجمیعی از ابتدای سال تا انتهای تیرماه، این نوع خودروها نیز در قیاس با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، با رشد 56 درصدی همراه بوده است.
با این حال، با مرور آمارها، مشخص می‌شود که تولید اتوبوس در چهار ماه گذشته با کاهش 17 درصدی همراه بوده و در تیرماه نیز با نزول قابل‌توجهی 53 درصدی مواجه شده است.
«آمارنامه صنعت خودرو» که از سوی دفتر صنایع خودروی وزارت صمت منتشر شده، به آمار تولید انواع خودروها در تیر‌ماه و همچنین چهارماهه امسال پرداخته است. مطابق این آمار خودروهای تجاری با احتساب وانت و ون در تیرماه امسال به میزان ۱۸هزار و ۴۱۷ دستگاه تولید شده‌اند. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این رقم ۱۱هزار و ۸۱۰ دستگاه بود. بنابراین در چهارمین ماه از سال نسبت به تیرماه سال گذشته خودروسازان شش‌‌هزار و ۶۰۷ دستگاه بیشتر وانت، ون، مینی‌بوس و میدل‌باس، اتوبوس، کامیونت، کامیون و کشنده تولید کرده‌اند که به معنای رشد ۵۶ درصدی تولید این خودروها در تیر است. آمار تجمیعی نشان می‌دهد در چهارماهه ابتدایی امسال ۶۵هزار و ۹۸۱ دستگاه از این خودروها تولید شده که نسبت به آمار ۴۲هزار و ۳۱۲ دستگاهی مدت مشابه سال گذشته ۲۳هزار و ۶۶۹ دستگاه، معادل ۵۶درصد، بیشتر بوده است.
با این وجود اگر تولید وانت را که تاثیر بسزایی در این آمار داشته، از محاسبات انجام‌شده حذف کنیم، در  نخستین ماه از تابستان، سه‌هزار و ۸۱۱ دستگاه ون، مینی‌بوس و میدل‌باس، اتوبوس، کامیونت، کامیون و کشنده تولید شده است. تیرماه سال ۱۴۰۱ این آمار دوهزار و ۸۶۶ دستگاه بود. بنابراین در این مدت‌زمان تولید این خودروها ۹۴۵ دستگاه معادل ۳۳درصد رشد داشته است. اما در آمار تجمیعی از ابتدای سال تا انتهای تیرماه تولید ون، مینی‌بوس و میدل‌باس، اتوبوس، کامیونت، کامیون و کشنده ۱۵هزار و ۴۱۸ دستگاه بوده است، بنابراین تولید این محصولات در چهارماهه امسال نسبت به آمار ۹هزار و ۵۳ دستگاهی مدت مشابه سال گذشته به میزان قابل‌توجه ۷۰درصد، یعنی شش‌هزار و ۳۶۵ دستگاه، بیشتر بوده است. با این وجود همان‌طور که اشاره شد تولید اتوبوس با کاهش قابل‌توجه همراه بوده است.
بر این اساس در تیرماه سال جاری، خودروسازان تنها ۵۷ دستگاه اتوبوس تولید کرده‌اند. این در حالی است که در تیرماه سال گذشته میزان تولید اتوبوس ۱۲۰ دستگاه بوده است. بنابراین در بازه زمانی مورد اشاره تولید اتوبوس  ۵۳درصد کاهش داشته است. در آمار چهارماهه نیز تولید اتوبوس ۳۰۶ دستگاه بود اما در ابتدای سال ۱۴۰۱ تا انتهای تیرماه همان سال ۳۶۸ دستگاه اتوبوس تولید شده بود. بنابراین در چهارماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید اتوبوس ۱۷درصد کمتر بوده است.
با این وجود تولید کامیونت، کامیون و کشنده در چهارماهه امسال با رشد ۷۷درصدی همراه بوده و از هفت‌هزار و ۷۳۹ دستگاه به ۱۳هزار و ۷۱۳ دستگاه رسیده است. در تیرماه امسال نیز خودروسازان سه‌هزار و ۴۸۶ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده تولید کرده‌اند که نسبت به آمار دوهزار و ۴۲۲دستگاهی تیرماه سال گذشته هزار و ۶۴ دستگاه معادل ۴۴درصد بیشتر بوده است. تولید مینی‌بوس و میدل‌باس اما بسیار محدود بوده و در چهارمین ماه امسال خودروسازان تنها ۷۷ دستگاه از این محصول تولید کرده‌اند که نسبت به تولید ۷۴ دستگاهی تیرماه سال ۱۴۰۱ به میزان چهاردرصد بیشتر بوده است. در آمار تجمیعی نیز از ابتدای سال تا انتهای تیرماه ۴۱۰ دستگاه مینی‌بوس و میدل‌باس تولید شده که ۲۵درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.
تولید وانت نیز در تیرماه امسال ۱۴هزار و ۶۰۶ دستگاه بود که ۶۳درصد بیشتر از آمار هشت‌هزار و ۹۹۴دستگاهی تیرماه سال گذشته است. همچنین در آمار چهارماهه شاهد هستیم که ۵۰هزار و ۵۶۳ دستگاه وانت تولید شده که نسبت به آمار ۳۳هزار و ۲۵۹ دستگاهی مدت مشابه سال گذشته ۵۲درصد بیشتر بوده است.
اندکی پس از ترخیص خودرو های چانگان از گمرک تهران، گروه خودروسازی سایپا برای خریداران این خودرو که سال قبل در سامانه فروش خودرو های وارداتی ثبت نام کرده بودند…
با اعلام شرکت خودروسازی کرمان موتور، طرح فروش اقساطی محصولات این شرکت از روز شنبه مورخ 14 مرداد 1402 آغاز می شود. این طرح به مدت 2 هفته ادامه دارد…
سرپرست سازمان حفاظت محیط‌ زیست درباره واردات خودروهای دست‌ دوم اعلام موضع کرد: "ما از واردات خودروهای کارکرده و هر نوع وسیله نقلیه‌ ای که تاثیرات آلایندگی را نسبت به…
مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش اعلام کرد که تا کنون هیچ طرحی برای جایگزینی کارت‌های سوخت با کارت ملی در دستور کار قرار نگرفته است و این موضوع…
با اعلام شرکت کرمان موتور، منتخبین سامانه یکپارچه می توانند از روز شنبه مورخ 7 مرداد 1402 در طرح فروش فوری محصولات این شرکت ثبت نام نمایند. در این طرح…
متقاضیان طرح جایگزینی خودرو فرسوده با محصولات شرکت بهمن موتور میتوانند از تاریخ یکشنبه 8 مردادماه 1402 لغایت 11 مردادماه 1402 در سایت شرکت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند….
در طرح یکپارچه دوم ثبت نام کردم x22 IE pro پرداخت اولیه 261 بوده که…
بصورت قاطع باید بگی کدوم خودرو بهتره
اونوقت ازشون پولم میگیرن؟؟!!
صدای جیر جیر ترمز کاسه ای عقب خیلی رو مخ هست. چاره ای نداره؟
سلام لطفا 0_100 کیا اسپرتیج sl رو هم بررسی کنید
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp