همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
تیم تحریریه
اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تأکید بر اینکه تحول در وضعیت فعلی خودروها از جهت عرضه و تمرکز بر خودروهای الکتریکی، بسیار مهم است، اعلام کرد که در کمتر از ۱۰ روز آینده، آیین‌نامه واردات خودروها تدوین خواهد شد. حال سوال این است که آیا آیین‌نامه واردات خودروهای «نو» نیز تغییر خواهد کرد؟
ه‌ تازگی عباس علی‌آبادی از در شرف تدوین بودن آیین‌نامه واردات خودروها اعم از نو و کارکرده خبر داد و بر اهمیت نوآوری در صنعت خودرو تاکید کرد و گفت: بنا داریم که تحولی در وضعیت موجود خودروها به وجود آوریم؛ این تحول شامل عرضه مناسب‌تر خودروها و مهم‌تر، توجه به خودروهای برقی است.
طبق اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، آیین‌نامه واردات خودروها چه کارکرده و چه خودروهای نو در شرف تدوین است و تا کمتر از ١۰ روز آینده این آیین‌نامه تدوین شود.
آیین‌نامه خودروهای نو نیز برای واردات خودروهای برقی اصلاح می‌شود
شایان ذکر است که وزیر صمت از تدوین آیین‌نامه واردات خودرو به تاکید “اعم از نو و کارکرده” صحبت کرده است؛ با توجه به اینکه آیین‌نامه واردات خودروها نو سال گذشته پس از چندین بار رفت و برگشت میان سازمان و نهادهای مختلف و مجلس شورای اسلامی در نهایت به تصویب رسید و نهایی شد، طبق اظهار نظر وزیر صمت، این سوال پیش آمد که ممکن است که تغییر در آیین‌نامه واردات خودروهای نو نیز ایجاد شود؟
 این موضوع از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد پیگیری قرار داد.
طبق اعلام وزارت صمت به این خبرگزاری، با توجه به اینکه ارجحیت وزارت صمت بر نوآوری در صنعت خودرو کشور و حرکت به سمت برقی‌سازی خودروها و واردات خودروهای برقی است، موضوع تدوین آیین‌نامه واردات خودروها برای خودروهای «نو» و «کارکرده»، به‌ نوعی مربوط به اصلاح آیین‌نامه با اولویت واردات خودروهای برقی و تدوین آیین‌نامه برای خودروهای کارکرده است.
گفتنی است، چهارشنبه هفته گذشته (4 مرداد ماه)، پس از تصویب “قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو”، رئیس جمهوری، مجوز واردات خودروهای کارکرده با عمر حداکثر پنج سال را جهت اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشور ابلاغ کرد.
سرپرست سازمان حفاظت محیط‌ زیست درباره واردات خودروهای دست‌ دوم اعلام موضع کرد: "ما از واردات خودروهای کارکرده و هر نوع وسیله نقلیه‌ ای که تاثیرات آلایندگی را نسبت به…
مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش اعلام کرد که تا کنون هیچ طرحی برای جایگزینی کارت‌های سوخت با کارت ملی در دستور کار قرار نگرفته است و این موضوع…
با اعلام شرکت کرمان موتور، منتخبین سامانه یکپارچه می توانند از روز شنبه مورخ 7 مرداد 1402 در طرح فروش فوری محصولات این شرکت ثبت نام نمایند. در این طرح…
متقاضیان طرح جایگزینی خودرو فرسوده با محصولات شرکت بهمن موتور میتوانند از تاریخ یکشنبه 8 مردادماه 1402 لغایت 11 مردادماه 1402 در سایت شرکت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند….
گروه صنعتی ایران خودرو با صدور بخشنامه ای لیست قیمت محصولات خود را ویژه مرداد ماه 1402 اعلام کرد. براین اساس متقاضیانی که پیش از این محصولات ایران خودرو را…
گروه خودروسازی سایپا با صدور بخشنامه ای شرایط پیش فروش دو محصول کوییک آر دنده ای و ساینا S را ویژه متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه اعلام کرد، در این…
من یک تصادف با موتور داشتم کلاه سرم نبود مرده بودم
کار کاره امیر هاس !!!!
تیگو۷و۸کمک دارن یانه
دوزار بده آش…
با توجه به مصرف بسیار بالای بنزین، آلاینده بودن خودروهای داخلی و مصرف بالای بنزین…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp