همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با صدور مجوز استاندارد کیا سراتو و پگاس، عرضه این خودروهای کیا به زودی آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، طولانی شدن روند صدور مجوز استاندارد خودروهای وارداتی، که بیش از ۵ ماه در گمرک مانده بودند، باعث بروز برخی مشکلات و نگرانی ها از سوی واردکنندگان و مصرف کنندگان شده بود. بخش عمده ای از خریداران و یا به اصطلاح تقاضاهای مصرفی بازار از اسفند ماه سال گذشته چشم انتظار ورود خودروهای جدید صفرکیلومتر به کشور بودند. از یک سو، ممنوعیت ۵ ساله و از سوی دیگر، برنامه های اعلام شده از سوی وزارت صمت، این توقع را ایجاد کرده بود که این خودروها در آستانه سال جدید وارد خیابان های کشور خواهند شد. به خصوص این که، وزیر وقت صمت، فاطمی امین، اعلام کرده بود تا پایان خرداد ماه ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی وارداتی عرضه خواهد شد، ضمن این که، ردیف بودجه در نظر گرفته شده نیز بر این موضوع صحه گذاری می کرد.
با انتشار خبر ورود اولین محموله از خودروهای وارداتی کره ای به کشور، بی تابی برای خرید این خودروها بیش از پیش شد، به نحوی که، در اولین مرحله از پیش فروش این خودروها نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر ثبت نام کردند. این اتفاق در حالی رقم خورد که هنوز زمان ورود، قیمت نهایی و زمان عرضه این خودروها مشخص نشده بود، اما با این حال، مشتریان به شدت مشتاق خرید خودروهای به‌روز بودند. البته در ادامه، کار آن گونه که انتظار می رفت پیش نرفت و مسیر ورود این خودروها هموار نشد؛ رفته رفته بلاتکلیفی و سردرگمی و معطل و راکد ماندن سرمایه ها و افزایش هزینه ها باعث افزایش بیش از حد فشار به واردکنندگان شد، به نحوی که، آن ها در حال اتخاذ تصمیم هایی بودند که می توانست به نوبه خود منجر به شکست پروژه واردات شود و بازار را در بست در اختیار چینی ها قرار بدهد.
در این شرایط، تمام نگاه ها به سازمان ملی استاندارد خیره شده بود و این نهاد را سد راه می دانستند، ضمن این که، برخی حواشی از عدم تمایل این سازمان نسبت به واردات خودرو خبر می داد. در این میان، برخی نمایندگان مجلس برای روشن شدن موضوع طی جلسه با اسلام پناه، معاون رئیس جمهور، مسائل و حواشی را مطرح کردند. بعد از آن، مشخص شد که این نهاد علاوه بر پذیرش استانداردهای کشورهای حاشیه خلیج فارس، برای تسهیل و تسریع در روند صدور مجوزهای لازم، استانداردهای کشورهایی مانند چین، هند و حتا عراق را هم پذیرفته است. با این حال، صدور مجوز استاندارد خودروهای وارداتی همچنان در هاله ای از ابهام قرار داشت.
اما همان گونه که رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد، پس از دیدار با اسلام پناه نگاه وی را هم‌سو و مثبت ارزیابی کرده بود، با همکاری و پیگیری سازمان ملی استاندارد سرانجام مجوز استاندارد اولین خودروهای وارداتی غیر چینی صادر شد. بنا بر این گزارش، این سازمان پیرو قول مساعدی که داده بود به عهد خود وفا کرد. در اولین قدم این معاونت ریاست جمهوری با صدور مجوز استاندارد دو خودروی کیا سراتو و پگاس را صادر و همراهی و هم سو بودن با مردم را ثابت کرد. ضمن این که، مجوز استاندارد سایر مدل های کیا، که توسط کوشا خودرو به عنوان نماینده رسمی این خودروسازی کره ای وارد شده اند، نیز قرار است طی روزهای آتی صادر شود.
البته همان طور که رئیس سازمان ملی استاندارد، مهدی اسلام پناه، پیش تر خبر داده بود، به نظر می رسد شرایط برای ورود فوری میلیون ها خودرو آماده است، بنابراین اگر در روند عرضه خودروهای وارداتی به بازار مشکلی وجود داشته باشد، از یک سو، دیگر متوجه این سازمان نیست و از سوی دیگر، مسئولان باید آن را پیگیری و برطرف کنند. بنابراین در شرایط فعلی اگر مانع و سنگی در مسیر ورود این خودروها وجود نداشته باشد، به زودی مجوز استاندارد سایر برندها صادر و سمت و سوی بازار عوض خواهد شد.
یک سوال، الان وانت‌پراید و پژو پارس و +۲۰۶ (که میگن ۲۰۷) همین مدل استاندارد رو دارن ؟
بله با اضافه شدن دی لایت، خودروهایی که نام بردین تمام و کمال استانداردهای ایمنی رو پاس کردن و مثل ژاپنی ها و کره ای ها غیراستاندارد نیستن :)))))
آقای جبارزاده، شما که دمت گرمه و جواب کامنتای زیر مطالب رو میدی، میشه یه مطلب کار کنی برای توضیح روند اداری واردات خودرو دست دوم؟ اگه شخص حقیقی بتونه با دردسر کم برای خودش ماشین بیاره خیلی همچین محتوایی لازمه. دم شما گرم
دوست عزیز ممنون از لطف شما
در مورد واردات دست دوم خیالتون راحت باشه که شخص حقیقی عمراً نمی تونه خودروی دست دوم وارد کنه. هیچ وقت قانونی تصویب نشده که مردم بتونن ازش بهره ببرن. پس مطمئن باشین که واردات دست دوم هم به دست افراد خاص صورت می گیره و من و شما نمی تونیم خودمون برای مصرف شخصی خودمون خودرو وارد کنیم.


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp