همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
تیم تحریریه
در یک گفتگو، آقای امیرحسن کاکایی، عضو هیئت علمی دانشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت و کارشناس صنعت خودرو، درباره آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار نظر کرد. او اعلام کرد که واردات خودرو هنوز انجام نشده و نیز مشخص نیست که آیا در آینده انجام خواهد شد یا نه. همچنین، حجم خودروهایی که باید وارد کشور شوند هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است.
وی افزود: سال گذشته نیز واردات خودرو دارای مجوز بود اما به دلیل نبود ارز خودرویی وارد کشور نشد، تا به امروز چندین خبر از واردات خودرو اعلام شد، اما هنوز خودرویی به دست مردم نرسیده است. بعید می‌دانم ۳ هزار خودرو هم به مردم تحویل داده شود.
کاکایی درباره اینکه چرا واردات خودرو صورت نمی‌گیرد، گفت: کشورمان با کمبود ارز مواجه است و در حال حاضر در صنعت خودرو تحریم هستیم اما برای واردات خودرو مشکلی وجود ندارد ولی به علت سایر تحریم‌ها امکان جا به جایی پول را نداریم.
کارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینکه واردات خودرو در حد ۵ هزار یا ۱۰ هزار تا اهمیتی برای بازار خودرو ندارد، تصریح کرد: بنده اعتقاد دارم اتفاقی در زمینه واردات خودرو نخواهد افتاد، اگر هم وارداتی صورت بگیرد در حد محدود و رانتی است. واردات خودرو دست دوم نیز به بالای ۱۰۰ هزار تا نخواهد رسید با وجود اینکه مجلس تمام سعی خود را برای برداشتن موانع واردات خودرو کرده است. 
وی با اشاره به اینکه قیمت خودرو در ایران به شدت به قیمت ارز وابسته است، گفت: در اردیبهشت ماه بدون اینکه اتفاق خاصی بیافتد قیمت خودرو افزایش رفت، زیرا در آن زمان قیمت ارز بالا رفته بود و قیمت پژو پارس به ۷۰۰ میلیون تومان رسید. همزمان بورس نیز صعودی بود.
کاکایی افزود: در حال حاضر دلار در کانال ۴۸ تومان و قیمت پژو پارس نیز به ۴۸۰ تومان رسیده است. گفتار درمانی‌هایی که صورت می‌گیرد تنها رکود و رونق را تغییر می‌دهد.
استاد داشنگاه علم و صنعت با بیان اینکه بازار خودرو در رکود کامل است، بیان کرد: اگر قیمت دلار ثابت بماند قیمت خودرو نیز ثابت و بازار در همین وضعیت رکود باقی خواهد ماند. اما اگر توافقی صورت نگیرد و منابع ارزی ما بالا نرود، وقتی خودرو وارد کنیم ارز از کشور خارج می‌شود و زمانیکه ارز خارج شود قیمت خودرو در آینده به دلیل بالا رفتن قیمت ارز افزایش پیدا می‌کند.
کاکایی درباره وضعیت بازار خودرو در آینده تصریح کرد: پیش‌بینی بنده این است کمتر از ۳ یا ۴ ماه آینده قیمت ارز جهش پیدا خواهد کرد و شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود. (در صورتی که توافقی با سایر کشورها صورت نگیرد).
با اعلام شرکت کرمان موتور، منتخبین سامانه یکپارچه می توانند از روز شنبه مورخ 7 مرداد 1402 در طرح فروش فوری محصولات این شرکت ثبت نام نمایند. در این طرح…
متقاضیان طرح جایگزینی خودرو فرسوده با محصولات شرکت بهمن موتور میتوانند از تاریخ یکشنبه 8 مردادماه 1402 لغایت 11 مردادماه 1402 در سایت شرکت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند….
گروه صنعتی ایران خودرو با صدور بخشنامه ای لیست قیمت محصولات خود را ویژه مرداد ماه 1402 اعلام کرد. براین اساس متقاضیانی که پیش از این محصولات ایران خودرو را…
گروه خودروسازی سایپا با صدور بخشنامه ای شرایط پیش فروش دو محصول کوییک آر دنده ای و ساینا S را ویژه متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه اعلام کرد، در این…
گروه صنعتی ایران خودرو با صدور بخشنامه ای خطاب به متقاضیالنن و نمایندگی های مجاز، به اعلام جزئیات شانزدهمين مرحله فراخوان اولويت بندي سامانه يكپارچه فروش خودرو ویژه فروش فوری…
پیرو اعلام نتایج در دومین طرح سامانه یکپارچه عرضه خودروهاي داخلی به اطلاع نمایندگی ها و متقاضیان حائز شرایطی که در طرح عادي سامانه یکپارچه عرضه خودروهاي داخلی در خرداد…
فرغون بهترین گزینس
این همه دفاع از شورای رفاقت رفاقت برای چی؟ نمی دونم این سایت برای مونتاژی…
چرا با وجود کاهش چشمگیر اغلب خودروهای مونتاژی x22پرو کاهش قیمت نداشته و کارخانه مقاومت…
سلام:من j4 کرمان موتور ثبت نام کردم به علت افزایش قیمت انصراف دادم ایا میتونم…
ببخشید، اتوماته
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp