همه چیز از همه جا برای ماشین شما
در عصر تحولات دیجیتال، صنعت حمل و نقل شاهد پیشرفت های چشم گیری بوده است. یکی از مهم ترین این تکنولوژی های جدید، پلتفرم خودرو متصل ابریست Cloud Connected Car Platform که انقلابی در نحوه مدیریت و ارتباط با خودرو ایجاد کرده است.
با توسعه از پلتفرم خودرو متصل، فرصت های جذابی به وجود آمده، کسب کارهای تازه ای متولد شده و تحول عظیمی در صنعت حمل و نقل و صنایع وابسته به وجود آمده است. اما خودرو متصل چیست و چگونه توانسته است مشکلات قدیمی کسب و کارهای خرد و کوچک را به طریقی جادویی حل کند؟
این پلتفرم ها، سیستم های پیچیده ای هستند که با بهره گیری از قدرت رایانش ابری، ارتباط مستقیم و امنی را بین خودرو ها و سیستم های مرکزی مدیریتی ایجاد می کنند. این پلتفرم ها از همکاری یکپارچه سنسور های خودرو، دستگاه های تلماتیک و نرم افزار های کاربردی نیرو می گیرند تا به صورت زنده، داده را گردآوری، آنالیز و به سرورهای ابری ارسال کنند.
زیرساخت ابری هم با ذخیره سازی و پردازش این داده ها، به صنایع مختلف امکان دسترسی به اطلاعات ارزشمند و هدفمندی برای مدیریت بهینه خودرو ها می دهد.
به زبان ساده زیرساخت متشکل از خودرو، دستگاه تلماتیک، نرم افزار های ارسال، دریافت، تحلیل و گزارش دهی دیتا را  پلتفرم خودرو متصل ابری می نامند.
بخش های اصلی پلتفرم خودرو متصل
یک پلتفرم خودرو متصل از وجهه فنی، از کامپوننت های مختلفی تشکیل شده:
یک پلتفرم واقعی و کاربردی خودرو متصل باید همه قسمت های زنجیره را بتواند ارائه دهد. در ادامه به این قسمت ها می پردازیم.
دستگاه های تلماتیک ستون اصلی جمع آوری دیتا و ارسال آن به پلتفرم هستند و یکپارچگی کامل پلتفرم با پروتکل ها و مسیرهای ارتباطی تلماتیک، برای دسترسی به داده های خودرو ضروری است.
این یکپارچگی باعث می شود پلتفرم بتواند به اطلاعات مختلفی چون عملکرد خودرو، رفتار راننده، بهینگی مصرف سوخت و تعمیرات لازم دسترسی داشته باشد. اطلاعاتی که به مدیریت بهینه ناوگان و تصمیم گیری آگاهانه مدیران منجر می شوند.
دستگاه تلماتیک موبیکار پایه سخت افزاری پلتفرم خودرو متصل
این پلتفرم باید بتواند جریان داده ای زنده و لحظه ای و پایدار از خودرو به سرورها ایجاد کند. این داده ها شامل مکان، سرعت، مصرف سوخت، سلامت موتور و دیگر اجزا، پارامترها، هشدارها و … می شود. این اطلاعات لایو به مدیران کمک می کند تا به صورت زنده خودروهای خود را مانیتور کرده و تصمیمات به موقع و مبتنی بر اطلاعات دقیق و صحیح بگیرند و به موقع به شرایط بحرانی واکنش نشان دهند.
مقیاس پذیر بودن زیرساخت ابری پلتفرم یک ویژگی حیاتیست. پلتفرمهای خودرو متصل باید توانایی ارسال، دریافت و دخیره  بیش از ۱۰۰۰۰۰ دیتا پوینت در هر ثانیه را داشته باشند. پلتفرم باید با افزایش سایز ناوگان یا اضافه شدن ناوگان های جدید، زیرساخت ابری خود را گسترش دهد تا جمع اوری، ذخیره و پردازش بی وقفه داده ها را تضمین کند.
مدیران ناوگان از طریق تصویرسازی داده، نمودارها، تحلیل ترند ها و گزارش های اختصاصی می توانند بسیاری از نیازهای کسب و کار خود را برطرف کنند. پلتفرم های اتصال خودرو به کلاد باید بتوانند متناسب با نیاز سازمانها و کسب و کار های سرویس گیرنده، داده را تحلیل کرده و گزارش مربوطه را نمایش دهند.
این امکان به کسب و کارها کمک می کند تا تصمیمات داده محور بگیرند، عملیات های ناوگان را بهینه کنند، هزینه ها کاهش دهند و عملکرد سازمان را بهبود دهند.
با داده های گردآوری و پردازش شده در پلتفرم، راه حل های بسیار متنوع و جذابی را می توان برای صنایع و کسب و کار های مختلف طراحی کرد. از جمله صنایع و کسب و کارهایی که میتوانند سرویس های اختصاصی خود را از پلتفرم خودرو متصل بگیرند عبارت اند از:
نحوه انصال کسب و کارها به پلتفرم خودرو متصل
شرکت های باربری، کالا رسانها، و ارائه کنندگان خدمات لجستیکی می توانند به کمک این پلتفرم بسیاری از عملیات های خود را بهینه کنند. مکان یابی زنده، بهینه سازی مسیر و ارزیابی های آینده نگر کمک می کند تا این سازمان ها به صورت بهینه تری برنامه ریزی کنند، تاخیرها را به حداقل رسانده و رضایت مشتریانشان را جلب کنند.
شرکت های اجاره خودرو یا سرویس های اشتراک خودرو می توانند به کمک دستگاه تلماتیک و اتصال خودروهای شرکت به پلتفرم، کنترل کاملی روی کسب و کار خود داشته باشند. پلتفرم خودرو آنلاین با ردیابی زنده خودرو ها، دیاگ از راه دور و برنامه ریزی سرویس های دوره ای به شرکت کمک می کند تا تجربه کاربری بدون نقصی را برای کاربران خود ارائه دهند.
شرکت هاییکه سرویس تعمیر و نگهداری شبکه های آب، برق، گاز، مخابرات و … را انجام میدهند. شرکت های جمع آوری زباله و خدمات شهری که نیروهای خود را به صورت مرتب به نقاط از پیش تعیین شده یا ماموریت های مختلف ارسال می کنند می توانند با کمک این پلتفرم بخش عملیات خود را بهینه کنند. این پلتفرم کمک می کند تا شرکت ها زمان واکنش و رسیدن به محل سرویس و همچنین هزینه رفت آمد را بهینه کرده و بتوانند به مشکلات بیشتری در سال رسیدگی کنند.
از مشکلات بزرگ شرکت های ساختمانی و معدنی، لوازم و مواد مصرفی خودرو ها، بهینه کردن مصرف سوخت و کاهش زمان خواب خودرو ها و ماشین آلات است. با مانیتورینگ مداوم این موارد از طریق پلتفرم آنلاین این شرکتها می توانند منابع خود را بهینه کنند و زمان خرابی ماشین آلات را کاهش دهند و پروژه های خود را به موقع تکمیل کنند.
اتوبوس رانی ها، تاکسی رانی ها و تاکسی های اینترنتی، می توانند امکانات محتلفی مثل بهینه سازی مسیر، مدیریت رانندگان، مدیریت مسافران و موقعیت یابی زنده را از پلتفرم خودرو آنلاین بگیرند.
با این امکانات می توانند تاخیرها را کاهش دهند و با افزایش رضایت مشتریان و کاهش هزینه های عملیاتی، حاشیه سود شرکت را افزایش دهند.
یکی از مشتریان اصلی دیتای پلتفرم شرکت های بیمه خواهند بود. این شرکت ها می توانند با کمک اطلاعات دقیق حوادث، مانیتورینگ رفتار رانندگان ایمن و پرخطر، سرویس های دقیق تر و بهتری به مشتریان ارائه دهند.
تعمیرکاران می توانند با دسترسی به دیتای خرابی قطعات یا زمان سرویس خودرو، محصولات و سرویس های خود را به مشتری واقعی عرضه کنند.
موبیکار به عنوان تنها ارائه کننده سرویس پلتفرم خودرو متصل ابری واقعی در ایران، آماده ارائه مشاوره به شرکت ها، کسب و کارها و ناوگان های خودرویی است.
برای ثبت سفارش و استعلام هزینه خدمات پلتفرم خودرو متصل لطفا با بخش فروش شرکت موبیکار تماس بگیرید. 
مشاهده کامل
مشاهده کامل
مشاهده کامل
واقعا آینده مال این پلتفرم های دیتاست، یعنی تو ایران هم میشه اینا بیاد؟
سلام جناب راد
شرکت موبیکار به عنوان یکی از پیشروترین شرکتهای داخل کشور در این زمینه، در تلاش است با پیاده سازی پلتفرم دیتای خودروی متصل، رانندگی را برای همه هم میهنان، هوشمندتر، ایمن تر و خوش آیند تر نماید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت اطلاع از آخرین اخبار و تخفیف ها شماره تماس خود را وارد کنید.
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، خیابان تیموری، بالاتر از میدان تیموری، خیابان شهید علی لطفعلی خانی، خیابان پارس، پلاک ۱۵، طبقه اول، واحد ۲
شماره تماس: ٥٤٦٠١ ٠٢١
واحد پشتیبانی: ٠٩٣٥٥٤٦٠١٧١
واحد فروش: ٠٩٩٠٩٦٠٠٨٥٢
ایمیل: [email protected]
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp