همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
رنو آرکانا ۲۰۲۴ با تغییرات ظاهری‌ای معرفی شده که توانسته است این کراس اوور کوپه را جذاب تر از قبل کند و موجب فروش بیش تر آن در بازارهای هدف رنو شود.
رنو آرکانا را می توان یکی از اولین کراس اوورهای کوپه اروپا دانست که برخلاف دیگر محصولات فرانسوی که اغلب چنگی به دل نمی زنند و نسبت به آلمانی ها از همه نظر عملکرد ضعیف تری دارند، بیش تر موردپسند مردم قرار بگیرد و میزان فروش نسبتاً بالایی را تجربه کند.
بهتر است بدانید که رنو آرکانا قرار بود برای اولین بار در ایران با نام رنو آذر تولید شود و سپس صادراتش به بازارهای هدف واقع آسیا صورت گیرد، اما با شروع مجدد تحریم ها این طرح بزرگ به طور کامل منتفی شد و نتوانستیم شاهد حضور این خودرو در خطوط تولید رنو ایران و ترددش در خیابان ها باشیم.
در قسمت جلوی این خودرو شاهد همان الگوی معروف رنو در طراحی چراغ هستیم که نسبت به دیگر طراحی های دنیا متفاوت تر است و می تواند جلوه ای خاص به خودرو هدیه دهد. البته رنو آرکانا ۲۰۲۴ از نظر ظاهری با نسخه های قبلی تغییر خاصی به جز به‌روز شدن لوگوی رنو، جلوپنجره و دیگر بخش های جزئی نداشته است.
با نگاهی به نمای کناری خودرو متوجه می شویم با یک کراس اوور کوپه مواجه هستیم که در مقایسه با دیگر کراس اوورها علاوه بر جذابیت بسیار زیادی که برای میان‌سال ها دارد، مورد پسند جوانان هم قرار می گیرد.
چراغ های عقب رنو آرکانا ۲۰۲۴ همگام با مد روز طراحی چراغ های عقب، به صورت پیوسته است و در میان این پیوستگی لوگو نصب می شود تا در کانون توجه ها قرار گیرد و بیان کند که این خودروی زیبا توسط رنو طراحی شده است.
با ورود به درون کابین، جدا از کلاستر دیجیتال و مولتی مدیای عمودی، طراحی داشبورد و فرم صندلی هاست که نظر ما را به سمت خود می کشاند، زیرا همان طور که در تصاویر می بینید، ارگونومی صندلی ها به‌روز شده است و تمام بدن راننده و دیگر سرنشینان را در بر می گیرد. این ویژگی مبلمان رنو آرکانا ۲۰۲۴ موجب می شود سرنشینان خودرو کم تر احساس خستگی کنند و تحمل مسافرت های طولانی برای‌شان راحت تر شود.
برای نسخه ۲۰۲۴ این خودرو دو نوع پیشرانه در نظر گرفته شده است، که یکی از آن ها به صورت هیبرید خفیف (Mild-Hybrid) و دیگری هیبرید است.
در نسخه هیبرید خفیف از یک موتور ۱.۳ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر استفاده شده است که با کمک موتور برقی می تواند یکی از خروجی های ۱۴۰ یا ۱۶۰ اسب بخاری را با توجه به تریم خودرو داشته باشد. توجه داشته باشید که گشتاور خروجی نسخه ضعیف تر یا ۱۴۰ اسبی، حدود ۲۶۰ نیوتن متر و گشتاور نسخه ۱۶۰ اسب بخاری حدود ۲۷۰ نیوتن متر است. این دو خروجی در اختیار یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه قرار می گیرند و می توانند به ترتیب شتاب‌گیری صفر تا صد، ۹.۸ و ۹.۱ ثانیه ای را برای رنو آرکانا ۲۰۲۴ رقم بزنند.
نسخه هیبرید کامل (Full Hybrid) هم از یک موتور ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی تشکیل شده است که در کنار موتور برقی ۳۶ کیلوواتی می تواند ۱۴۵ اسب بخار توان تولید کند و آن را به یک گیربکس CVT تحویل دهد. البته شاید در نگاه اول این مشخصات فنی ضعیف به نظر برسد، اما رنو آرکانا ۲۰۲۴ هیبرید می تواند شتاب صفر تا صد را در ۱۰.۸ ثانیه بزند که این زمان برای نسخه هیبرید، که سنگین تر از نسخه هیبرید خفیف است، فوق العاده است.
منبع: Motor1.com
در قسمت جلوی این خودرو شاهد همان الگوی معروف رنو در طراحی چراغ هستیم که می تواند جلوه ای خاص به آرکانا هدیه دهد. با نگاهی به پهلوی خودرو متوجه می شویم با یک کراس اوور کوپه مواجه هستیم که مورد پسند جوانان قرار می گیرد.
با ورود به درون کابین، جدا از کلاستر دیجیتال و مولتی مدیای عمودی، طراحی داشبورد و فرم صندلی هاست که نظر ما را به سمت خود می کشاند، زیرا همان طور که در تصاور می بینید، ارگونومی صندلی ها به‌روز شده است و تمام بدن راننده و دیگر سرنشینان را در بر می گیرد.
برای نسخه ۲۰۲۴ این خودرو دو نوع پیشرانه در نظر گرفته شده است، که یکی از آن ها به صورت هیبرید خفیف (Mild-Hybrid) و دیگری هیبرید است. نسخه هیبرید خفیف در دو تریم ۱۴۰ و ۱۶۰ اسب بخاری عرضه می شود و نسخه هیبرید قادر به تولید ۱۴۵ اسب بخار است.


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp