همه چیز از همه جا برای ماشین شما
احتمالا پیام کشف حجاب در خودرو از سوی پلیس امنیت اخلاقی برای شما هم ارسال شده است. خیلی از افراد هنگام دریافت این پیام نمی‌دانند که چه کاری باید انجام دهند و سؤالات مختلفی در ذهن‌شان شکل می‌گیرد. آیا برای پیگیری آن نیاز است به مکان خاصی مراجعه کنند؟ باید جریمه بپردازند؟ چه زمانی خودرو به‌خاطر کشف حجاب توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود؟ آیا کشف حجاب نمره منفی دارد؟ اگر شما هم این پیام را دریافت کرده‌اید و اطلاعات چندانی درباره آن ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.
پیامک کشف حجاب خودرو برای آن دسته از مالکین خودرو که هنگام تردد در خیابان‌ها و انظار عمومی حجاب و پوشش موردانتظار پلیس امنیت اخلاقی را در داخل خودرو رعایت نکرده‌اند، ارسال می‌شود. این پیامک برای نخستین‌بار تنها جنبه تذکر دارد، اما درصورتی‌که مجددا تکرار شود و فرد برای بار دوم و سوم این پیامک را دریافت کند، مشمول پرداخت جریمه می‌شود، نمره منفی گواهینامه می‌گیرد و خودرویش توقیف می‌شود.
پیامک کشف حجاب خودرو تنها از طریق سرشماره‌ای با عنوان police برای شماره تلفن مالک خودرو ارسال‌‌‌ می‌‌شود. دوربین‌های متعددی در نقاط مختلف شهر وجود دارند که وضعیت افراد داخل ماشین‌ را ثبت می‌کنند. پلیس با استفاده از تصاویر این دوربین‌ها، پلاک خودرو‌‌ را ثبت می‌کند.
متن پیامک تذکر رعایت حجاب که برای مالک خودرو ارسال‌‌‌ می‌شود:
اما سؤالی که وجود دارد این است که پس از دریافت این پیامک، چه کاری انجام دهیم؟ توجه داشته باشید که این پیامک بیانگر جریمه کشف حجاب نیست و فقط تذکری برای بی‌حجابی راننده یا سرنشینان خودرو است، ازاین‌رو نیاز به اقدام خاصی ندارد.
در برخی از مواقع ممکن است که مالک خودرو پس از گذشت مدتی از دریافت پیامک تذکر کشف حجاب، پیامک دوم کشف حجاب را دریافت کند. این پیامک زمانی برای فرد ارسال‌‌‌ می‌‌شود که کشف حجاب دو بار اتفاق افتاده باشد. ازاین‌رو نیاز است که مالک برای پیگیری این قضیه به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کند. پیامک ابلاغیه کشف حجاب به شرح زیر است.
درصورتی‌که چنین پیامکی را دریافت کرده‌اید، به نزدیک‌ترین کلانتری یا پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه کنید. با حضور در یکی از این دو مکان از شما تعهد کتبی‌‌‌ می‌‌گیرند. این تعهد کتبی به منزله جریمه و توقیف ماشین برای کشف حجاب نیست و تنها به همان امضای مالک ختم‌‌‌ می‌‌شود.
اگر فرد حداکثر تا یک ماه از گذشت تاریخ دریافت پیامک کشف حجاب خودرو برای بار دوم به پلیس امنیت اخلاقی یا کلانتری برای دادن تعهد کتبی مراجعه نکند، خودرویش توقیف خواهد شد و آن را به پارکینگ انتقال‌‌‌ می‌‌دهند.
لازم است اشاره کنیم درصورتی‌که مالک فعلی، خودرو را به فرد دیگری منتقل کرده باشد و مالک جدید قبل از تعویض پلاک از آن استفاده کرده باشد و جریمه کشف حجاب برایش صادر شده باشد، مالک سابق خودرو که پلاک به نام اوست از نظر مراجع قضایی و انتظامی مسئول است. تنها درصورتی‌که بتواند اثبات کند در هنگام وقوع تخلف، خودرو در اختیار او قرار نداشته، دیگر مسئولیت این جرم برعهده وی نخواهد بود.
 
گاهی اوقات ممکن است که مالک خودرو بعد از دریافت نخستین پیامک، پیامک‌های بعدی را هم دریافت کند. هر یک از پیامک‌های بعدی کشف حجاب دارای کد خاصی هستند که نیاز است آن را در مراجعه به پلیس امنیت اخلاقی بیان کنید. در واقع هر کدام از این کدها به موضوع و تخلف خاصی اشاره دارند. توجه داشته باشید که اگر پیامکی که دریافت کرده‌اید حاوی یکی از کدهای زیر نیست، نیازی نیست به کلانتری یا پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کنید.
توقیف خودرو برای پیامک کشف حجاب
گاهی بعضی از افراد با دریافت پیامک جریمه کشف حجاب در خودرو به کلانتری یا پلیس امنیت مراجعه نمی‌کنند. در این صورت چه اتفاقی رخ‌‌‌ می‌‌دهد؟ مراجعه نکردن به این مراکز برای ثبت تعهد کتبی موجب توقیف خودرو خواهد شد.
در واقع در پیامک ارسالی کشف حجاب برای مالک خودرو، اعلام می‌شود که خودرو به‌مدت ۱۵ روز به‌صورت سیستمی توقیف خواهد شد و در این بازه زمانی نمی‌توانید از خدمات اداری مربوط به خودرو و نقل‌وانتقال آن بهره‌مند شوید. درصورتی‌که در این ۱۵ روز تخلف مشابهی صورت نگیرد، خودرو از وضعیت توقیف خارج خواهد شد.
در مواردی که مالک خودرو برای سومین‌بار این تخلف را انجام دهد، در پیامی به او اطلاع داده می‌شود که خودروی شما توقیف شده و باید از تردد با خودرو بپرهیزید و منتظر تماس مأموران پلیس بمانید.
مالکین خودرویی که برای سومین بار پیامک کشف حجاب و کد پلیس امنیت اخلاقی برایشان ارسال می‌شود، توسط پلیس امنیت اخلاقی خودرویشان توقیف خواهد شد و باید منتظر تماس مأموران بمانند. مأموران پلیس در اولین فرصت با مالک خودرو تماس می‌گیرند و با مشورت خود فرد، خودرو در محل پارکینگ خودش با قفل چرخ هوشمند توقیف می‌شود یا اینکه به پارکینگ عمومی منتقل می‌شود. خودرو به‌مدت یک هفته در پارکینگ خواهد ماند و پس از آن مالک باید مراحل قانونی ترخیص خودرو را طی کند تا بتواند خودرو را از توقیف خارج کند.
 
اگر پس از دریافت پیامک اول و دوم کشف حجاب در خودرو، دفعه سومی اتفاق بیفتد، فرد موظف به پرداخت جریمه خواهد شد.‌‌‌ میزان جریمه کشف حجاب خودرو یکصد هزارتومان است. همچنین ۱۰ نمره منفی نیز برای گواهینامه مالک خودرو لحاظ‌‌‌ می‌شود. درصورتی‌که فرد به این پیامک اعتراض داشته باشد‌‌‌، می‌‌تواند تا هنگام بررسی درخواستش مبلغ جریمه را واریز نکند.
توجه داشته باشید که پرداخت نکردن به‌موقع جریمه هم می‌‌تواند باعث به‌وجود آمدن مشکلاتی برای فرد شود. در برخی از موارد مالک خودرو به‌غیر از جریمه نقدی و نمره منفی به دادسرا هم ارجاع‌‌‌ می‌شود و باید اقداماتی را برای رفع تخلف انجام دهد.
 
درصورتی‌که فردی چندین‌بار پیامک بدحجابی دریافت کند، جریمه می‌شود. برای استعلام خلافی کشف حجاب می‌توانید به دو مرجع سامانه اینترنتی پلیس راهور و اپلیکیشن پلیس من، مراجعه کنید تا‌ از مبلغ جریمه مطلع شوید و بتوانید آن را پرداخت کنید.
 
بسیاری از مالکین خودرو پس از دریافت پیامک کشف حجاب نسبت به آن اعتراض دارند. این افراد باید به مراکز پلیس امنیت یا کلانتری نزدیک محل سکونت خود مراجعه و فرم مربوطه را تکمیل کنند. پس از ارائه درخواست، تصاویر دوربین‌ها مجددا ارزیابی‌‌‌ می‌‌شوند و درصورتی‌که اعتراض صحیح باشد، جریمه کشف حجاب برای فرد لحاظ نمی‌شود.
سخن آخر
پیامک کشف حجاب برای مالک خودرو ارسال‌‌‌ می‌‌شود و اگر چند بار تکرار شود فرد علاوه بر پرداخت جریمه نقدی مشمول نمره منفی گواهینامه نیز خواهد شد. در این مقاله به‌طور کامل تمامی اقدامات لازم پس از دریافت این پیامک را مرور کردیم.
برای طالع از آخرین اخبار مربوط به خودرو، در خبرنامه کارنامه عضو شوید.
نوشته پیامک کشف حجاب در خودرو و نکاتی که باید بدانید اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp