همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
تیم تحریریه
بعد از ابلاغ و انتشار مصوبه جدید شورای رقابت درباره قیمت خودروهای مونتاژی، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، در پاسخ به پرسش‌هایی که توسط سازمان تعزیرات حکومتی درباره عملکرد شرکت‌های خودروساز مونتاژی در هفته‌های اخیر مطرح شده بود، بیانیه‌ای منتشر کرد. این سازمان آمادگی کامل برای رسیدگی و انعکاس تخلفات صورت‌گرفته و همچنین برقراری تعامل با تمامی دستگاه‌ها، از جمله سازمان مذکور، را اعلام کرد.
شورای رقابت پس از جلسه روز گذشته خود (شنبه، ۱۷ تیر) قیمت جدید خودروهای مونتاژی محاسبه شده توسط سازمان حمایت مصوب در جلسه ۵٨۴ شورای رقابت مورخ ١۴٠٢/٠۴/١٧ را اعلام کرد.
به دنبال این موضوع، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پاسخ به موضوع‌های مطروحه توسط سازمان تعزیرات حکومتی پیرامون عملکرد شرکت‌های خودروساز مونتاژی طی هفته های اخیر، ضمن اعلام آمادگی کامل برای رسیدگی و انعکاس تخلفات صورت گرفته و تعامل بیش از بیش با کلیه دستگاه‌ها از جمله سازمان مذکور، موارد زیر را اعلام کرد:
۱-با عنایت به ابلاغ قیمت شرکت‌های خودروساز مونتاژی از تاریخ ١۴٠٢/٠٢/١۶ توسط شورای رقابت، متقاضیان می‌توانند با ارائه شکایت مستند به قرارداد منعقده پس از تاریخ مذکور با قیمت‌های بالاتر از قیمت ابلاغی به اداره‌های کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، نسبت به پیگیری موضوع اقدام کنند؛ بدیهی است در همین راستا بررسی و کارشناسی لازم معمول و اقدامات قانونی توسط اداره‌های کل استانی در چارچوب آیین‌نامه‌های مربوطه انجام می‌پذیرد.
٢- با توجه به عدم تعیین تکلیف مقطع زمانی قبل از تاریخ ابلاغیه فوق‌الذکر، موضوع از شورای رقابت استعلام شده که پس از اعلام نظر آن شورا، اقدامات لازم بر این اساس انجام خواهد شد.
٣- آن دسته از متقاضیانی که بر اساس سامانه یکپارچه فروش، اولویت تحویل آن‌ها فصل بهار بوده و تاکنون دعوتنامه‌ای از ناحیه شرکت‌های خودروساز برای ایشان صادر نشده، نیز می‌توانند با ارائه شکواییه و مستندات مربوطه به اداره کل صنعت،معدن و تجارت استان‌ها نسبت به انعکاس و پیگیری شکواییه خود اقدام کنند.
۴- شرکت‌های تولیدکننده مکلفند در خصوص آن دسته از متقاضیانی که اولویت آن‌ها فصل تابستان در نظر گرفته شده، نسبت به صدور دعوتنامه براساس قیمت‌های مصوب اقدام کنند؛ بدیهی است در صورت عدم صدور دعوتنامه، متقاضیان می‌توانند نسبت به پیگیری موضوع و طرح شکایت از طریق اداره کل استان اقدام کنند.
۵- ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها آماده دریافت شکایات موضوع موارد فوق‌الذکر بوده که پس از بررسی اولیه و به منظور تسریع در رسیدگی، بایستی موضوع را راساً از طریق سامانه مدیریت بازرسی به صورت برخط جهت رسیدگی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال کنند.
۶- نگهداری و دپوی خودرو و عدم عرضه غیرموجه که مربوط به تعهدات قبلی شرکت‌ها، خودروهای تعیین تکلیف شده فعلی یا مشکلات مربوطه نظیر پلاک و… نباشد، مشمول احتکار بوده و توسط کلیه دستگاه‌های نظارتی، تعزیری و قضایی راساً قابل پیگیری و برخورد قانونی است. 
۷- در کلیه موضوعات فوق گ‌الذکر سازمان تعزیرات حکومتی با توجه به دارا بودن ظرفیت‌ها و امکانات شبه قضایی، قانونی و تنبیهی و مشابه موارد متعددی که قبلاً مستقیماً ورود داشته‌اند، می‌توانند راساً در خصوص تشکیل پرونده و برخورد تعزیری و قانونی لازم اقدام کنند.
شرکت فونیکس که به عنوان شاخه لوکس مدیران خودرو شناخته می شود شب گذشته طی مراسمی که در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد به طور رسمی از نسخه PHEV…
اینکه میگن چرا نباید لکسوس تو کانادا مخصوصا توی تورنتو خرید دلیلش اینه! ظاهرا سارقان تو کانادا یک باگ در لکسوس‌ها پیدا کردن که می تونن از طریق دسترسی به…
شورای رقابت در نتیجه جلسه دیروز خود، جدید ترین لیست قیمت محصولات مونتاژی شرکت های خودروسازی خصوصی را اعلام کرد. لازم به ذکر است که قیمت های اعلام شده بدون…
گروه صنعتی کرمان موتور پس از بازنگری شورای رقابت در قیمت های این شرکت، اقدام به انتشار شرایط تکمیل وجه برای مشتریان سامانه یکپارچه با اولویت تحویل پاییز 1402 کرد….
شرکت کرمان موتور لیست قیمت جدید خود ویژه تیر ماه 1402 را اعلام کرد. در این لیست شاهد کاهش قیمت شدید برخی محصولات این شرکت نظیر نظیر KMC J7 هستیم….
وزارت صنعت، معدن و تجارت نتایج نظرسنجی اخیر خودر از طرح های مختلف عرضه خودرو های داخلی را منتشر کرد. این نظرسنجی شامل سوالاتی در موررد شاخص های کنترل قیمت…
خاک بر سر این شورای کثافت . اسم تون رو بزارید شورای حماقت چون یذره…
آقا جسارتا دوره اول قرعه کشی رو هنوز ندادن اصلا بهمن که توی دور دوم…
آره ماشالله شورای رقابت تمام قد وایستاده ریده تو همه چی تو که زورت به…
ای بابا شورا رقابت هم کاری ازش بر نیومد ببینید چقد کلفت شدن این کارخونه…
تف به شرفتون…. حداقل اقساطی ماشین بفروشید
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp