همه چیز از همه جا برای ماشین شما
در راستای ساده‌سازی فرایند نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، سختگیری‌های متعددی برای مالکین خودروهای فرسوده از میان برداشته شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به عدم نیاز به تحویل وکالت نامه به نام خودروساز به مراکز اسقاط اشاره کرد.
با راه‌اندازی سامانه یکپارچه خصوص، سهم خاصی از موجودی به مالکین خودروهای فرسوده اختصاص داده می‌شود. در راستای سرعت بخشی و تسهیل فرایند نوسازی ناوگان خودرویی کشور، محدودیت‌های مختلف برای  مالکین خودروهای فرسوده کم‌رنگ‌تر شده‌اند. به عنوان مثال، شرط عدم داشتن پلاک فعال در جدیدترین طرح فروش جامع خودرو خط خورده است. البته ضوابطی مثل داشتن گواهی‌نامه معتبر، واریز و مسدودسازی ۱۰۰ میلیون تومان پول در حساب وکالتی، تاریخ تولید خودرو (از سال ۸۵ به قبل) و … کماکان در طرح های جایگزینی خودرو فرسوده لحاظ می‌شوند.
اما تسهیلات در راستای بهبود و سرعت بخشی به نوسازی تنها محدود به فروش خودرو نمی‌شود. یکی از دردسرهای مالکین خودروهای فرسوده حین مراجعه به مراکز اسقاط نیز به تازگی حذف شده است. به گفته مدیر اجرایی ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، برندگان طرح های جایگزینی نیازی به ارائه وکالت نامه به نام خودروساز ندارند. به بیان بهتر، مالکین خودروهای فرسوده که خودرو به نام آن‌ها درآمده می‌بایست ابتدا به وب‌سایت رسمی ستاد نوسازی به نشانی nnhk.ir رفته و پس از ثبت‌نام در این وب‌سایت و انتخاب نزدیک‌ترین مرکز اسقاط، به همراه وسیله نقلیه فرسوده خود و مدارک مربوطه به مرکز انتخابی مراجعه کنند.
مدارک لازم جهت اسقاط خودرو شامل مدارک هویتی مالک، سند قطعی وسیله نقلیه یا اسناد وکالتی مربوطه، و همین‌طور تمامی مستندات مربوط به خودرو از جمله برگه پرداخت خلافی، عوارض و مالیات می‌شود. توجه داشته باشید که در هیچ‌یک از مراحل اسقاط نیازی به تحویل تعهدنامه یا وکالت نامه به نام خودروساز نیست. البته از آنجا که چنین شرطی به تازگی حذف شده، ممکن است برخی مراکز هنوز از آن مطلع نشده باشند.
نوشته تحویل وکالت نامه به نام خودروساز در مراکز اسقاط الزامی نیست اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp