همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
تیم تحریریه
با توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت با شهرداری تهران، از امروز نهضت برقی بازی حمل و نقل شهر تهران آغاز شد. وزیر صمت در نشست امروز پیش بینی کرد که تا پایان سال شاهد حضور 50 هزار خودروی برقی و 200 هزار موتور سیکلت برقی در شهر تهران باشیم.
دومین جلسه برقی کردن حمل‌ونقل شهر تهران با حضور عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و علیرضا، زاکانی شهردار تهران و معاونان وزارت صمت و شهرداری تهران در محل این وزارتخانه برگزار شد.
علی‌آبادی با بیان اینکه حمل‌ونقل برقی کشور یکی از اولویت‌های اصلی وزارت صمت در دوره جدید خواهد بود، گفت: در وزارتخانه از همان روزهای ابتدایی به همکارانمان اعلام کردیم تا یک برنامه جامع و دقیقی را در خصوص طرح حمل‌ونقل برقی آماده و شهر تهران را به عنوان شهر پایلوت این امر مشخص کردیم.
وی ادامه داد: از امروز می‌توانیم با قدرت اعلام کنیم که نهضت برقی سازی حمل نقل تهران آغاز شده و در همین راستا با همکاری شهرداری تهران، وزارتخانه‌های کشور، نفت و نیرو برنامه داریم تا پایان سال شاهد حضور ۲۰۰ هزار موتور و ۵۰ هزار خودرو برقی در شهر تهران باشیم.
وزیر صمت با بیان اینکه برقی سازی خودرو برای شرکت‌ها جذابیت سرمایه‌گذاری دارد، افزود: طبق توافقاتی که در این جلسه انجام شده، قرار است در سطح تهران ۵۰۰۰ ایستگاه شارژ سریع و کند جهت شارژ خودروهای برقی نصب و راه‌اندازی و در مرحله اول با همراهی شهرداری تهران ۵۰ هزار تاکسی تهران برقی شود.
وی همچنین در ادامه ارائه کارت نیرو (دریافت برق) به جای کارت سوخت از سوی وزارت نفت به رانندگان خودروهای برقی را یکی از پیشنهادهای اصلی این طرح دانست و تصریح کرد: در جلسه‌ای که در آینده بین چهار وزارتخانه صمت، نفت، نیرو و کشور با شهرداری تهران برگزار می‌شود، عملیات اجرایی طرح برقی سازی شهر تهران آغاز خواهد شد.
علی‌آبادی ایجاد مشوق‌های لازم و تعرفه‌های ویژه را از جذابیت لازم جهت سوق دادن خودروسازان و مردم برای واردات خودروهای برقی دانست و یادآور شد: خودروسازان با تعرفه‌های ویژه می‌توانند از امروز به سمت واردات خودروهای برقی سوق پیدا کنند که در ادامه با حمایت وزارت صمت باید به سمت تولید خودروها برقی حرکت کنند.
وی تصریح کرد: امروز مصمم هستیم تا حمل‌ونقل شهر تهران را برقی کنیم و برای این امر تا زمانی که زیرساخت‌های برقی سازی مهیا شود، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا در راستای صرفه جویی و محیط زیستی پاک گام برداریم و شاهد واقعیت بخشی به رؤیای تهران پاک باشیم.
وزیر صمت تولید خودروی برقی را یک از اولویت‌های اصلی در جهت آبادانی کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: از امروز با همکاری خودروسازان و اراده‌ای که در سازمان استاندارد ایجادشده و با حمایت‌های ویژه وزارت صمت در راستای خودروهای برقی گام‌های محکم و بلندی برخواهیم داشت و در همین راستا معاونت حمل‌ونقل وزارت خانه فراخوانی را جهت حضور خودروسازان در این طرح را صادر خواهد کرد.
علیرضا زاکانی شهردار تهران هم در این جلسه با بیان اینکه قرار شده تا با وزیر صمت دست به دست هم بدهیم و تهران را برقی کنیم، گفت: اگر بتوانیم طبق برنامه‌ریزی‌های که شده ۵۰ هزار نوسازی تاکسی و ۲۰۰ هزار موتور برقی در شهر تهران داشته باشیم جوانب محیط زیستی و رفاهی خوبی نصیب مردم شهر تهران خواهد شد و سرمایه‌گذاری در این زمینه بیشترین ارزش افزوده را برای شهرداری تهران خواهد داشت.
وی ادامه داد: شهرداری تهران موافق بحث راه‌اندازی و نصب ایستگاه‌های شارژ سریع و کند برای خودروهای برقی است و در آینده نزدیک قرار داد آن نهایی خواهد شد.
شهردار تهران تصریح کرد: پیشنهاد اولیه این است تا طرح برقی سازی شهر تهران با تمرکز بر محدوده بازار و مرکز شهر آغاز و منطقه بندی شود و در بحث واردات موتورسیکلت برقی، شهرداری آمادگی لازم را دارد تا با استفاده از تبصره ۱۸ و سایر منابع، هزینه ۱۵۰ هزار موتور برقی را حمایت کند تا حداقل (موتورهای کار) ما که نزدیک به ۱۰ درصد موتورهای موجود در شهر تهران هستند برقی و بهینه شوند.
پيرو اعلام نتايج در دومين طرح سامانه يكپارچه عرضه خودرو هاي داخلي به اطلاع نمايندگي ها و متقاضيان حائز شرايط طرح قانون حمايت از خانواده و جواني جمعيت كه در…
امکان واریز وجه برای مادران شرکت‌ کننده در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها با موعد تحویل دی ماه (منتخب سه محصول) که به مدت سه روز (از سه‌شنبه هفته گذشته)…
شب گذشته شرکت پارس خودرو در مراسمی از جدید ترین محصول خود رونمایی کرد؛ کراس اور زوتی DL5! زوتی DL5 نخستین محصول پارس خودرو پس از یک دوره غیبت در…
مجموعه بی نی سی صبح روز پنجشنبه مصادف با عید قربان با برگزاری مراسمی در هتل المپیک تهران، از هدف گذاری این مجموعه برای بروز شدن و همگامی با تکنولوژی…
برند فونیکس در دو سال گذشته به عنوان زیر شاخه لوکس مدیران خودرو تاسیس شده تا محصولات رده بالا و البته گران قیمت چری را در ایران مونتاژ و عرضه…
شرکت کرمان موتور طرح فروش اقساطی پیکاپ T8 را ویژه تیر ماه 1402 اعلام کرد. در این طرح قیمت فروش مصوب 1 میلیارد و 650 میلیون تومان است و مشتریان…
دنیای اقتصاد = دنیای مافیا
چرا قضیه خودروهای وارداتی صفر خبری نیست ،پانصد میلیون تومان مردم را سه ماه بلوکه…
همه سر کاریم همه
بعید میدونم که این دولت بذاره همچین اتفاقی بیافته قطعا کاری میکنه که قیمت ماشین…
یک کچل و چهل قلندر … یه ماشین معمولی میخوایم که بریم سر کار و…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp