همه چیز از همه جا برای ماشین شما
گروه صنعتی سایپا قصد دارد در سال آینده، هاچبک آریا را به پیشرانه هیبریدی مجهز کند. این پیشرانه معمولا شامل یک موتور برقی و یک موتور بنزینی توربوشارژ می‌شود. نسخه هیبریدی آریا سایپا بدون شک بنزین کمتری مصرف می‌کند و آلایندگی پایین‌تری نسبت به خودروهای بنزینی دارد.
به دنبال امضای قرارداد میان مگاموتور و شرکت چینی DAE، سایپا به زودی نخستین محصول هیبریدی خود را روانه بازار می‌کند. این پیشرانه روی خودرو آریا نصب شده و پس از پشت سر گذاشتن آزمون‌های مربوطه، در سال آینده وارد خط تولید انبوه می‌شود. البته آریا در نسخه بنزینی نیز در دسترس خریداران قرار می‌گیرد.
موتورهای نسل جدید که به واسطه قرارداد میان مگاموتور سایپا و DAE ساخته می‌شوند، ابزاری برای انتقال دانش و تکنولوژی به صنعت خودروسازی کشور به حساب می‌آیند. شرکت DAE در تمام مراحل ساخت موتور، ناظر بر عملکرد مهندسین ایرانی است تا فرایند تولید به بهترین نحو ممکن انجام شود. پیشرانه‌های جدید آلایندگی کمتری داشته و در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌کنند. این همکاری را می‌توان جهشی به سوی فناوری هیبریدی و آغازگر تحول در صنعت خودروسازی دانست.
عرضه نسخه هیبریدی آریا سایپا در سال آینده، نشانه‌ای از تمایل شرکت‌های خودروسازی به پیشرفت در موازات با ظهور فناوری‌های جدید به شمار می‌آید، آن‌هم با توجه به محدودیت‌هایی که به سبب تحریم‌های بین‌المللی روی صنایع مختلف کشور سایه گسترانده‌اند. اکثر موتورها و گیربکس‌هایی که در محصولات جدید مورد استفاده قرار می‌گیرند، متعلق به ۲۰ الی ۳۰ سال گذشته هستند. با ورود تکنولوژی‌های جدید ولو با کمک چینی‌ها، می‌توان ساختار جدیدی را برای تولید خودرو به وجود آورد.
سایپا در برنامه‌ای سه ساله قصد دارد ضمن انتقال فناوری، پیشرانه هیبریدی مشترک با DAE را تا ۸۰ درصد داخلی سازی کرده و همانند اکثر خودروسازان مطرح جهان و در راستای برقی سازی، محصولات خود را به سطح بالاتری از فناوری و کیفیت ارتقا دهد.
نوشته نسخه هیبریدی آریا سایپا با همکاری DAE در راه است اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp