همه چیز از همه جا برای ماشین شما
شرکت زامیاد در جدیدترین طرح فروش خود، سه مدل وانت نیسان را عرضه کرده که یکی از آن‌ها، نیسان تک‌سوز آپشنال با موتور M24 پلاس است. طبق موعد مقرر، این خودروها در شهریورماه سال جاری به مشتریان تحویل داده می‌شود. با این حال بد نیست نگاهی به مشخصات موتور M24‌ پلاس بیندازیم.
موتور M24 پلاس، نسخه ارتقایافته پیشرانه قدیمی M24 به حساب می‌آید که توسط مهندسین شرکت مگاموتورز سایپا تولید شده است. این موتور از استاندارد آلایندگی یورو ۵ پیروی کرده و مصرف سوخت بهینه‌تری نسبت به نسخه قبلی دارد.
ارتقای مشخصات موتور M24‌ پلاس به‌واسطه اعمال تغییرات متعدد در ساختار موتور حاصل شده است. پیشرانه قبلی نیسان زامیاد دارای ۸ سوپاپ بود که نیمی از آن‌ها برای مکش هوا و سوخت و نیم دیگر برای تخلیه فعل‌وانفعالات ناشی از احتراق سوخت در سیلندرها استفاده می‌شود. ولی مهندسین مگاموتور در نسخه جدید ۸ سوپاپ را برای مکش و ۸ سوپاپ دیگر را برای تخلیه در نظر گرفته‌اند. مجموع ۱۶ سوپاپ باعث افزایش بازده تنفسی موتور شده و مصرف سوخت را بهینه‌تر کرده است. بعلاوه، قوای محرکه موتور نیز در مقایسه با نسخه قبلی بیشتر شده است.
پیشرانه M24 پلاس می‌تواند ۱۴۳ اسب بخار قدرت و ۲۲۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این در حالی است که نسخه M24 معمولی تنها ۹۴ اسب بخار قدرت و ۱۸۷ نیوتن‌متر گشتاور دارد. از دیگر مشخصات موتور M24‌ پلاس باید به کاربرد فناوری زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌های ورودی یا همان VVT-i اشاره کرد. به لطف این فناوری، زمان باز و بسته شدن سوپاپ‌های مکش در دوره‌های مختلف به‌نحوی تنظیم می‌شود که عملکرد موتور حین مکش هوا و سوخت به حداکثر برسد.
وانت نیسان زامیاد با پیشرانه جدید M24P بدون شک عملکرد بهتری نسبت به نسخه‌های معمولی دارد. اگرچه قیمت این خودرو تنها ۱۲.۵ میلیون تومان بیشتر از مدل تک‌سوز با موتور قدیمی‌تر است. البته به سبب استفاده از موتور جدیدی که باعث افزایش قدرت و گشتاور شده، به احتمال زیاد گیربکس جدیدی نیز برای انتقال قدرت در نظر گرفته شده است.
نوشته نیسان وانت زامیاد با پیشرانه جدید M24 پلاس اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp