همه چیز از همه جا برای ماشین شما
این‌طور که به نظر می‌رسد، مدارک و مستندات مربوط به هزینه تولید پژو ۲۰۷ با موتور TU3 به طور کامل برای نهادهای قیمت گذار ارسال شده و ایران‌خودرو منتظر اعلام قیمت از سوی آن‌ها است. به محض قیمت‌گذاری، خودروها به مشتریان تحویل داده می‌شوند.
استفاده از موتور TU3 در پژو ۲۰۷ انتقادهای بسیاری به همراه داشته و برخی آن را توهین به مشتری می‌دانند. موتور TU3‌ همان پیشرانه به‌کاررفته در پژو ۲۰۶ تیپ ۲ است که به دلایل مختلف، دیگر روی خط تولید قرار ندارد. اما ظاهرا ایران‌خودرو تمایل به دست کشیدن از این موتور قدیمی نداشته و روح عقب‌افتاده ۲۰۶ را در محصول جدید خود دمیده است.
عرضه پژو ۲۰۷ با موتور TU3 موجب کاهش هزینه تمام‌شده تولید این محصول می‌شود. به نظر می‌رسد ایران‌خودرو با این ترفند تلاش کرده پژو ۲۰۷ جدید را جانشین برحق محصول خارج از رده خود کند، و البته به خوبی به این هدف دست یافته است. چراکه با استفاده از این پیشرانه قدیمی، مشتریان عملا نسخه جدیدتری از پژو ۲۰۶ را دریافت می‌کنند که تنها ظاهر جذاب‌تری و نام متفاوتی دارد.
بنابراین به نظر می‌رسد حضور پژو ۲۰۶ با چهره جدید تا مدت‌ها در بازار خودرو احساس شود. موتور قدیمی TU3 دارای توان و گشتاور ضعیفی است و مشتریانی که منتظر تحویل خودروهای پژو ۲۰۷ جدید هستند می‌بایست خود را برای مشکلاتی همچون کشش ضعیف در مسیرهای سربالایی آماده کنند.
پیشرانه TU3 در پژو ۲۰۷ جدید، قادر به تولید تنها ۷۵ اسب بخار قدرت و ۱۱۸ نیوتن متر گشتاور است. این موتور با کمک گیربکس ۵ سرعته دستی، محور چرخ‌های جلوی خودرو را به حرکت وا‌می‌دارد. بنابراین پژو ۲۰۷ با موتور TU3 از لحاظ عملکرد، شبیه پژو ۲۰۶ است. ترفند ایران‌خودرو برای حفظ قیمت پایین محصولات اگرچه تمسخرآمیز به نظر می‌رسد، اما با توجه به شرایط وخیم اقتصادی و آینده مبهم بازار خودرو، مشتریان نیازمند با درآمد پایین چاره‌ای به‌جز قبول این خودروها ندارند.
نوشته انتظار مشتریان برای تحویل خودرویی که به موتور اسقاطی مجهز است اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp