همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
معامله و فروش خودرو و نگرانی از خرید دستگاه جدید یکی از دغدغه‌های مالکان خودرو در ایران است. آیا معیاری خاص و زمانی مناسب برای فروش خودرو وجود دارد؟!
آنچه در این مطلب می‌خوانید:

هرکسی ممکن است بنا به دلیلی خاص تصمیم به فروش خودروی خود بگیرد اما دقیقاً نداند که با توجه به نوسان‌های شدید قیمتی در بازار، چه زمانی برای انجام این کار مناسب است؟ آیا قیمت باید به تنها فاکتور موردتوجه در فروش یک خودرو تبدیل شود؟ آیا مردم به‌صورت دوره‌ای خودروهایشان را می‌فروشند؟ چه فاکتورهایی در این زمینه مؤثر هستند؟ در ادامه قصد داریم ابهامات این موضوع را کمی شفاف‌تر کنیم.

خودرو به یکی از ملزومات زندگی امروزی بدل شده است. بسیاری از مردم کشور ما امروزه به دلایل گوناگون استفاده از وسایل نقلیه شخصی را به وسایل نقلیه عمومی ترجیح می‌دهند. این کالای مدرن به ضرورتی برای خانواده امروزی تبدیل شده است. جدا از این مسائل، افزایش روزبه‌روز قیمت‌ها و دوندگی مردم برای تحمل فشار اقتصادی اهمیت فروش به موقع دارایی‌ها را بیش‌ازپیش می‌کند تا سرمایه فروشنده تا حد ممکن حفظ شود.
بگذارید پاسخ یک سؤال را به‌وضوح مشخص کنیم: فهرست قیمت روز خودرو نباید تنها عاملی باشد که در زمان فروش خودرو به آن توجه می‌کنید. حتی اگر بازار با افزایش قیمت مواجه شده باشد، این دلیل بر فروش رفتن خودروی شما با رقمی بهتر نمی‌شود. شرایط دیگری وجود دارند که باید در نظر داشته باشید. سلامت خودرو یکی از مهم‌ترین عوامل فروش رفتن خودرو قلمداد می‌شود اما آن‌هم به‌تنهایی تعیین‌کننده نیست. فاکتورهای مهم دیگری هم وجود دارند که در ادامه درباره آن‌ها سخن خواهیم گفت.

ظاهراً رفتار اجتماعی نشان داده است که مردم برای تعویض خودروهایشان فصلی خاص دارند؛ به آن معنا که در این فصل بازار خریدوفروش داغ‌تر از زمان‌های دیگر است و احتمال فروش خودروهای شما با قیمت مدنظر هم بالاتر می‌رود. فصل‌های گرم سال، بهار و تابستان، بهترین زمان برای فروش خودرو هستند چون در فصول سرد بیشتر مردم قصد استفاده از وسایل خود را دارند و در صورت برودت هوا، کمتر کسی به فکر فروش خودروی خود خواهد افتاد.
دیگر اینکه فرایند خرید و فروش زمان‌بر است و دنبال کردن فرایندهای خسته‌کننده و گاه بیهوده اداری برای نهایی کردن خرید خودرو در فصل سرما باعث آزار و اذیت خریدار و فروشنده خواهد شد. در فصلی چون زمستان که دروازه بهار سال آینده است، مردم خود را آماده خریدهای سال بعدی می‌کنند. با این شرایط، کمتر کسی به فکر خرید خودروی تازه خواهد افتاد؛ چراکه پول زیادی در دست‌وبالشان وجود ندارد. درست برعکس این داستان، در اواخر بهار رخ می‌دهد که مردم برای گردش‌های تابستانی آماده می‌شوند؛ پس بهترین زمان برای نمایش خودرو شما به شمار می‌رود.

همین تراکم خرید در فصول گرم ما را به یک فاکتور مهم دیگر می‌رساند. در زمان‌هایی که تقاضای بازار بیشتر باشد، قاعدتاً احتمال به فروش رسیدن یک محصول هم افزایش می‌یابد. البته که تقاضا صرفاً تابع فصل نیست و پستی بلندی‌های اقتصادی نظیر تورم و افزایش ناگهانی قیمت هم تأثیر به‌سزایی روی آن خواهد داشت.
برای نمونه، یک افزایش قیمت ناگهانی مانند افزایش نرخ دلار در زمستان ۱۴۰۱ را در نظر بگیرید که ثبات ضعیف بازار را برهم زد. کسانی که خودروی خود را در وضعیت به‌اصطلاح ارزانی خریداری کرده بودند، برای کسب سود به فکر فروش می‌افتند. این افزایش روند عرضه در فصل نامناسب و تقاضای کم، باعث کاهش ارزش خودرو می‌شود. در مقام مقایسه، اگر این اتفاق در بهار یا تابستان می‌افتاد شاهد قیمت‌های به‌مراتب نجومی‌تر می‌بودیم. بدتر از آنچه هم‌اکنون مشاهده می‌کنیم. توصیه می‌کنیم در زمانی که تقاضا بالا باشد اقدام به فروش کنید و از بازار اشباع دوری کنید.

نیازهای شما می‌توانند بهترین نشانگر برای انجام یک فعالیت باشند؛ چه این فعالیت آب خوردن باشد و چه تعویض خودرو. عواملی چون تشکیل خانواده، فرزندآوری، تغییر محل کار و… می‌توانند شما را مجبور به استفاده از یک وسیله نقلیه جدید کنند. شاید تصور کنید بهتر است برای فروش خودروی خود چند ماه دیگر صبر کنید اما حقیقت این است که با گذر زمان، از ارزش خودروی شما کاسته می‌شود. به‌طور کلی بهتر است این نیازهای بنیادی را جدی بگیرید و هرچه زودتر به فکر معامله خودرو خود باشید.

یکی از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار در قیمت‌گذاری خودرو شما، کارکرد آن به شمار می‌رود. معمولاً خودروهایی که بیش از ۱۶۰ هزار کیلومتر کار کرده‌اند، دچار افت قیمت شدیدتری شده و کهنه‌انگاری می‌شوند. کارشناسان این حوزه، افت قیمت خودرو پس از ۹۵ هزار کیلومتر استفاده را شدیدتر می‌دانند. پایان گارانتی خودرو عاملی برای کاهش قیمت آن در بازار دست‌دوم است.
دلیل این اتفاق، افزایش استهلاک خودرو و نیاز آن به تعمیرات دوره‌ای، پایان عمر برخی قطعات و فرا رسیدن زمان تعویض آن‌ها است. قاعدتاً خریداران به خودرویی علاقه نشان می‌دهند که درحد ممکن نیازی به این کار نداشته یا خود خریدار کارهای مربوط به آن را انجام داده باشد.

بسیاری از ما فرهنگ نادرستی در استفاده از وسایل روزمره زندگی داریم که دلیل موجهی هم دارد. آن‌قدر یک وسیله را استفاده می‌کنیم تا کاملاً بلااستفاده شود و سپس به فکر جایگزین آن می‌گردیم. این علاج واقعه پس از وقوع شرایط را برایمان دشوار می‌کند پس بهتر است همان‌گونه که قدیمی‌ها می‌گفتند، علاج واقعه را پیش از وقوع آن کنیم.
بهترین زمان فروش یک خودرو در دوره سلامت آن است؛ چراکه هم روند فروش را برای ما آسان‌تر می‌کند و هم ازنظر روانی، پرداخت هزینه برای یک خودروی سالم برای خریدار متقاعدکننده‌تر است. براساس نظر کارشناسان، خرابی و نقص حتی اگر جزئی باشد جلوه خوبی در نظر خریدار ندارد و سرانجام باعث کاهش قیمت خودروی شما می‌شود. از دید خریدار، منصفانه نیست که هزینه زیادی را صرف تعمیر خودروی تازه‌اش کند. اگر در خودروی خود نشانه‌های استهلاک را می‌بینید که ممکن است با سهل‌انگاری یا مرور زمان از ارزشش بکاهد، بهتر است هرچه زودتر به فکر فروش آن باشید.

اینترنت زندگی انسانی و تمام ابعاد آن را در قرن تازه تغییر داده است؛ خرید و فروش هم به‌عنوان یکی از ابتدایی‌ترین روابط انسانی از این قاعده مستثنا نیستند. اگر قصد فروش خودروی خود را دارید حتماً در کنار سر زدن به نمایشگاه‌ها و بنگاه‌های مربوطه، آگهی فروش خودرو خود را هم در پلتفرم‌های موجود منتشر کنید تا جامعه مخاطب و بیننده‌هایتان افزایش یابد.
انتشار یک آگهی حساب‌شده و آماده‌سازی درست خودرو برای فروش هم راهکارهایی دارد که در مطالب آینده در پدال به آن‌ها خواهیم پرداخت. اگر شما هم درباره زمان مناسب فروش خودرو تجربه یا دانشی دارید، آن را از طریق بخش نظرات با ما و سایر مخاطبان پدال در میان بگذارید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.زومیتزومجی کجارو
زومیتزومجی کجارو
سایت پدال برگزیده مردم و داوران به عنوان بهترین سایت فارسی در حوزه خودرو از چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره وب ایران است.
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
آیا حساب کاربری ندارید؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید:
source
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp