همه چیز از همه جا برای ماشین شما
در برخی از تصادفات که خسارت زیادی به طرفین وارد نمی‌شود، تشخیص مقصر حادثه کار ساده‌ای است و رانندگان بدون کشیدن کروکی تصادف و حضور افسر با یکدیگر به توافق می‌‌رسند. اما گاهی‌اوقات به این سادگی‌ها نمی‌توان مقصر اصلی حادثه را شناسایی کرد و حتما باید صبر کرد تا پلیس راهور در محل وقوع تصادف حضور یابد. یکی از پیچیده‌ترین تصادفاتی که رخ می‌‌دهد و تشخیص مقصر را کمی دشوار می‌‌کند، تصادف با درب باز خودرو است. در این تصادفات ماشینی که پارک شده است، به‌طور ناگهانی درب خود را باز می‌کند و همزمان خودروی دیگری از همان‌جا عبور و با درب ماشین برخورد می‌‌کند. اما در این نوع حادثه مقصر کیست و چطور می‌‌توان مقصر را تعیین کرد؟ اگر می‌‌خواهید به پاسخ این سؤال پی ببرید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.
مطابق قانون وسایل نقلیه موظفند حداقل فاصله یک‌ونیم متری از سایر وسایل نقلیه را رعایت کنند. درصورتی‌که کارشناسان تصادفات حاضر در صحنه علت تصادف را رعایت نشدن این حداقل فاصله تشخیص دهند، خودروی در حال حرکت مقصر خواهد بود؛ زیرا با فاصله نامناسب از کنار ماشین پارک‌شده عبور کرده است. اما درصورتی‌که خودروی در حالت حرکت حداقل فاصله عرضی را رعایت کرده باشد، در این تصادف خودروی پارک‌شده مقصر خواهد بود.

در مواقعی که خودرو در سمت چپ خیابان پارک شده باشد و درب آن به‌صورت ناگهانی باز شود و تصادف رخ دهد، اتومبیلی که در پارک است، عامل اصلی تصادف خواهد بود و موظف است تمامی خسارات را پرداخت کند.
اگر در تصادف با درب باز خودرو، کارشناس تصادفات شما را مقصر تعیین کند، موظف به پرداخت خسارت خواهید بود. اما اگر بیمه شخص ثالث داشته باشید، بیمه تمامی خسارت‌های جانی و مالی را می‌‌پردازد. بنابراین، با وجود اینکه تهیه بیمه ثالث کمی هزینه دارد، اما بسیار کاربردی است. البته گاهی می‌‌توانید برای پرداخت حق بیمه تخفیف بگیرید و هزینه نهایی بیمه شخص ثالث را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید یا حتی می‌توانید آن را قسطی پرداخت کنید.
با داشتن بیمه بدنه خودرو هم بخش قابل‌توجهی از خسارت‌های مالی توسط بیمه جبران خواهد شد. در واقع داشتن بیمه بدنه در هنگام وقوع تصادفات و حوادث احتمالی می‌‌تواند برای جبران خسارت‌ها بسیار مؤثر باشد.
 
تصادف با درب باز خودرو
یکی از نگرانی‌هایی که در تصادفات برای مالک خودرو به‌وجود می‌آید، خسارت‌های ناشی از افت قیمت خودرو هنگام خرید‌وفروش است. درصورتی‌که در تصادف با درب باز خودرو رنگ درب‌های اصلی آسیب ببیند و نیاز باشد درب‌ها رنگ شوند، قیمت خودرو ۲ تا ۷ درصد افت می‌کند. اما درصورتی‌که آسیب واردشده به خودرو آن‌قدر شدید باشد که به تعویض درب‌های اصلی منجر شود، قیمت خودرو تقریبا ۳ تا ۸ درصد افت می‌کند. البته میزان دقیق افت قیمت باید توسط کارشناس تصادفات مشخص شود.
 
سخن آخر
تصادف با درب باز خودرو ممکن است برای هر راننده‌ای رخ دهد. معمولا در این تصادف، خودروی در حال حرکت مقصر است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. اما در هر صورت اگر خودرو بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه داشته باشد دیگر راننده دغدغه‌ای بابت خسارت‌های واردشده بر خود و طرف مقابل نخواهد داشت و بیمه آن‌ها را جبران می‌‌کند.
امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. اگر هنوز سؤال یا ابهامی درباره تصادف با درب باز خودرو دارید،‌ آن را در بخش کامنت‌ها برایمان بنویسید تا با هم درباره‌اش صحبت کنیم.
نوشته قانون تصادف با درب باز خودرو و نکاتی که باید بدانید اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp