همه چیز از همه جا برای ماشین شما
در سال‌های گذشته بیمه رانندگان تاکسی دغدغه مهمی برای دولت نبود. با این حال، رانندگان هم به‌اندازه بقیه به خدمات درمانی نیاز دارند و همین موضوع دلیلی شد تا سازمان تاکسیرانی کشور برای اجرای طرح بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی اقدام کند. در حال حاضر همه رانندگان تاکسی فعال و معتبر علاوه بر بیمه پایه تأمین اجتماعی، مشمول بیمه تکمیلی هستند. در این مقاله از کارنامه قصد داریم تا زمان و شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی در سال ۱۴۰۲ را به تفصیل بررسی کنیم و نحوه ثبت‌نام در سامانه را قدم‌به‌قدم توضیح دهیم؛ با ما همراه باشید.
بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی مانند هر بیمه تکمیلی، هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی را پوشش می‌دهد. این بیمه مجموعه‌ای از رانندگان اعم از رانندگان کامیون و ناوگان عمومی مانند اتوبوس و تاکسی در داخل و خارج شهر را پوشش می‌دهد. رانندگان متقاضی این بیمه باید گواهینامه معتبر رانندگی و همچنین دفترچه کار (کارت هوشمند) داشته باشند. بیمه تکمیلی تاکسیرانی در دو طرح ارائه شده است که طرح اول و پایه آن رایگان است اما متقاضی می‌تواند با انتخاب طرح دوم و پرداخت مابه‌تفاوت آن، اعضای خانواده خود را هم بیمه کند.
سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا بیمه تکمیلی شامل رانندگان تاکسی‌های اینترنتی هم می‌شود؟ توجه داشته باشید که برای دریافت بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی به ارائه کارنامه تاکسیرانی نیاز دارید، بنابراین نمی‌توان به‌طور قطع گفت که تمامی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند برای این بیمه اقدام کنند.
 
بیمه رانندگان تاکسی مزایای متعددی را برای رانندگان فراهم می‌کند و شامل بازپرداخت هزینه‌های پزشکی، عمل جراحی و موارد مشابه است. رانندگان تاکسی در چند سال گذشته با مشکلات متعددی از جمله استهلاک قابل‌توجه وسایل نقلیه غیراستاندارد، نداشتن بیمه و درآمدِ کم دست‌وپنجه نرم کرده‌اند. با وجود تلاش‌های متعدد در طول سال‌های گذشته دولت نتوانسته شرایط مناسبی را برای این مشاغل ایجاد کند. اما رانندگان تاکسی می‌توانند از بیمه تکمیلی برخوردار شوند تا بخشی از مشکلاتشان حل شود.
همان‌طور که گفتیم دو طرح بیمه تاکسیرانی ارائه شده است که طرح رایگان ممکن است محدودتر باشد، اما هزینه‌های پزشکی، دارو، عمل جراحی و سایر موارد مشابه را پوشش می‌دهد. همچنین رانندگان تاکسی می‌توانند میزان پوشش و افراد تحت پوشش در خانواده را با استفاده از طرح شماره دو افزایش دهند.
در جدول زیر شرح خدمات پوششی بیمه درمان تکمیلی تاکسیرانان را می‌بینید:

جدول پوشش خدمات بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی
جدول پوشش خدمات بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی

به‌طور کلی رانندگان تاکسی برای ثبت نام در سامانه و دریافت بیمه تکمیلی تاکسی باید پیش‌نیازهای زیر را داشته باشند:
برای ثبت‌نام و دریافت بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی، باید شرایط بالا را داشته باشید. اگر حتی یکی از این شرایط را نداشته باشید، از لیست حذف می‌شوید.

سامانه ثبت نام بیمه رانندگان تاکسی
سامانه ثبت نام بیمه رانندگان تاکسی

برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی راننده‌های تاکسی وارد سایت مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران به آدرس https://taxi.tehran.ir/ شوید و مراحل زیر را دنبال کنید:

ورود به سامانه ثبت نام بیمه رانندگان تاکسی
ورود به سامانه ثبت نام بیمه رانندگان تاکسی

فرم ثبت نام بیمه تاکسیرانی
فرم ثبت نام بیمه تاکسیرانی

صفحه ورود
اطلاعات فردی در صفحه ثبت نام بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی
صفحه شماره حساب برای ثبت نام بیمه تکمیلی تاکسیرانی
صفحه انتخاب طرح های بیمه
بیمه برای افراد تحت تکفل

اطلاعات افراد تحت تکلفل
نسبت فرد تحت تکفل
قابلیت افزودن افراد بیشتر به پوشش بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی
اطلاعات نهایی در ثبت نام بیمه تکمیلی تاکسیرانی
هر ساله مهلت خاصی برای ثبت نام بیمه تکمیلی تاکسیرانی در نظر گرفته می‌شود و رانندگان تاکسی فقط در این مدت، مجاز به ثبت نام جهت بهره‌مندی از مزایای بیمه تکمیلی خواهند بود. سال گذشته ثبت نام بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی از سوم آذرماه آغاز شد و یک ماه به طول انجامید، البته هنوز تاریخ دقیقی برای سال ۱۴۰۲ مشخص نشده است. رانندگان تاکسی باید در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و دریافت این بیمه نامه اقدام کنند. پس از این مدت، تنها تولد فرزند یا افزایش تعداد اعضای خانواده در مواردی مانند ازدواج می‌تواند امکان ویرایش اطلاعات را میسر کند.
طبق اعلام سازمان تاکسیرانی و باشگاه رفاه تاکسیرانان میزان حق بیمه برای رانندگان به شرح زیر است:
شرایط و نحوه استفاده از این بیمه مانند سایر بیمه‌های تکمیلی است. یعنی ممکن است برخی از مراکز درمانی به‌صورت آنلاین از بیمه استفاده کنند و در برخی از مراکز هم نیاز است ابتدا هزینه را پرداخت کنید و بعدا مبلغ پرداختی تحت پوشش خود را از بیمه دریافت کنید.
در صورتی‌که فرد با استفاده از طرح شماره دو اعضای خانواده را تحت پوشش بیمه قرار دهد، فرزندان پسر تا زمان فارغ‌التحصیلی و فرزندان دختر تا زمان ازدواج تحت پوشش بیمه خواهند بود.
سخن آخر
در این مقاله سعی کردیم هر آنچه را که نیاز بود درباره بیمه رانندگان تاکسی و نحوه ثبت‌نام بدانید، تشریح کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود، درنهایت اگر سؤال یا نظری دارید، لطفا با ما به اشتراک بگذارید.
نوشته راهنمای قدم‌به‌قدم ثبت نام بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی در سال ۱۴۰۲ اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp