همه چیز از همه جا برای ماشین شما
شورای عالی رقابت از بهمن‌ماه سال گذشته تصمیم گرفت دستورالعمل قیمت‌گذاری خودروهای داخلی و مونتاژی را تغییر دهد. به همین خاطر شرکت‌های خودروسازی از بهمن‌ماه، مجاز به افزایش قیمت خودروهای خود نبودند. با این وجود، برخی مدارک ارائه‌شده از سوی خریداران، به گرانفروشی خودروهای مونتاژی اشاره می‌کنند.
به عنوان مثال، قیمت مصوب خودروی MVM X22 Pro مدیران خودرو حدود ۶۴۵ میلیون تومان اعلام شده، حال‌آنکه این ماشین حدود ۲۰۰ میلیون تومان گران‌تر و با قیمت ۸۷۰ میلیون تومان به خریداران فروخته شده است.
گرانفروشی خودروهای مونتاژی تنها توسط مدیران خودرو صورت نگرفته است. کرمان موتور نیز سهمی در این گرانی ایفا کرده و خودروی جک S3 با قیمت مصوب ۶۳۲ میلیون تومان را با قیمت ۹۵۵ میلیون تومان به مشتری تحویل داده است. یعنی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان گران‌تر از قیمت اصلی!
شورای عالی رقابت در تاریخ ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری، قیمت خودروهای مونتاژی را کاهش داد. البته قیمت‌ها بار دیگر اصلاح شده و در روز پنجشنبه، مورخ ۴ خردادماه ۱۴۰۲ به طور نهایی اعلام می‌شوند. مدیران شرکت‌های خصوصی نیز قول داده‌اند با تصمیم شورای عالی رقابت کنار آمده و محصولات خود را بر اساس قیمت‌گذاری جدید، عرضه کنند.
در نتیجه این توافق، رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کشور طی مصاحبه‌ای از مردم خواست هرگونه گرانفروشی خودروهای مونتاژی را گزارش دهند. در ضمن، شرکت‌هایی که پس از اعلام توقف افزایش قیمت در بهمن‌ماه، محصولات خود را با قیمتی بیش از قیمت مصوب شورای عالی به فروش رسانده‌اند، موظف هستند مابه‌التفاوت هزینه را به خریداران بازگردانند.
سازمان حمایت همچنین ضابطه جدیدی را برای خودروسازان بخش خصوصی تعریف کرده که از جمله مهم‌ترین موارد آن، می‌توان به عرضه خودرو تنها در سامانه یکپارچه تخصیص اشاره کرد. به نظر می‌رسد این قانون جهت نظارت بیشتر بر عملکرد مونتاژکارها، عرضه شفاف محصولات و جلوگیری از گرانفروشی خودروهای مونتاژی وضع شده است.
نوشته کدام خودروهای مونتاژی گران‌تر از قیمت مصوب فروخته شده‌اند؟ اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp