همه چیز از همه جا برای ماشین شما
در طی جلسه اخیر بین نمایندگان وزارت صمت و همین‌طور اعضای شورای عالی رقابت، سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و مدیران شرکت‌های خودروساز خصوصی، پرونده قیمت گذاری خودروهای مونتاژی یک‌بار برای همیشه بسته شد. تبعیت مونتاژکاران از قیمت گذاری جدید شورای عالی رقابت، مهم‌ترین ماحصل این جلسه به حساب می‌آید.
البته از آنجا که قیمت گذاری تکلیفی بر اساس دلار ۲۸ هزار تومانی محاسبه شده، برخی مونتاژکاران تأکید داشتند که اجرای این قیمت‌ها به ضرر آن‌ها تمام می‌شود. برای جلوگیری از زیان خودروسازان و به دنبال آن پیشگیری از تضعیف بازار خودروهای مونتاژی، قرار شد شورای عالی رقابت بار دیگر قیمت‌ها رو مورد بررسی قرار داده و نهایتا تا روز پنجشنبه، قیمت نهایی خودروهای مونتاژی را اعلام کند.
به گفته یکی از اعضای سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کشور، تمام مدیران شرکت‌های خصوصی اعم از بهمن موتور، کرمان موتور، فردا موتور، مدیران خودرو و … قیمت گذاری جدید شورای عالی رقابت را پذیرفته و از قانون جدید پیروی خواهند کرد. مدیران بخش خودروسازی نیز  در مقابل، تشدید نظارت بر قیمت مواد اولیه و تعرفه‌های سنگین گمرکی را درخواست کرده‌اند.
جلسه اخیر در ساختمان وزارت صمت به غیر از تبعیت مونتاژکاران از قیمت گذاری جدید شورای رقابت، پیامد دیگری را نیز به همراه داشت. ضوابط جدیدی توسط سازمان حمایت برای خودروسازان مونتاژی اعلام شده که یکی از مهم‌ترین بندهای آن، عرضه خودروهای مونتاژی تنها در سامانه یکپارچه تخصیص و برخورد شدید سازمان تعزیرات حکومتی با گران‌فروشی است.
در ضمن، شرکت‌های وابسته به محصولاتی که هنوز قیمت آن‌ها توسط شورای عالی رقابت اعلام نشده، موظف هستند هر چه سریع‌تر نسبت به ارائه مستندات لازم برای تعیین قیمت اقدام کرده و قیمت خودرو در قراردادهای منعقده را بر اساس قیمت مصوب، تنظیم کرده و مابه‌التفاوت احتمالی را به خریدار بازگردانند.
بنابراین پس از اعلام نهایی قیمت خودروهای مونتاژی، تبعیت مونتاژکاران از قیمت گذاری جدید شورای عالی رقابت قطعی است و سردرگمی متقاضیانی که مایل به خرید خودروی مونتاژی در سامانه یکپارچه تخصیص هستند، از بین می‌رود. فروش خودرو با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب، به عنوان قانون‌شکنی و تخلف در نظر گرفته می‌شود که برخورد تعزیراتی دارد.
نوشته اختلاف میان شورای رقابت و مونتاژکاران برطرف شد اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp