همه چیز از همه جا برای ماشین شما
ارزش گمرکی هر کالای وارداتی به مجموع قیمت مبنا و هزینه حمل نقل آن گفته می‌شود. حال که واردات خودرو آزاد شده، گمرکات کشور میزبان محموله‌های خودرویی هستند که باید قیمت‌گذاری شوند. در همین راستا، گمرک ایران به تازگی ارزش گمرکی خودروهای وارداتی کیا را محاسبه و اعلام کرده است.
واردات خودرو از آذرماه سال گذشته وارد فاز اجرایی شد و محموله خودروهای وارداتی هرچند در تیراژ پایین به بنادر و گمرکات کشور رسید. شرکت‌های متعددی در عرصه واردات شرکت کرده‌اند و به طور خاص کوشا خودرو نماینده عرضه خودروهای برند کیا به کشور شده است. شش مدل خودروی متعلق به برند کره‌ای کیا توسط این واردکننده در دسترس خریداران ایرانی قرار می‌گیرد که به تازگی توسط گمرک قیمت‌گذاری شده‌اند.
کیا سلتوس، کیا پیکانتو، کیا پگاس، کیا سونت، کیا سراتو با موتور ۱.۶ لیتری و کیا سراتو با موتور ۲ لیتری، خودروهایی هستند که به نمایندگی کوشا خودرو وارد بازار می‌شوند. با توجه به گزارش گمرک، هزینه حمل و نقل تمام این خودروها معادل ۲۲۱۰ یورو بوده و همگی آن‌ها جزو مدل‌های ۲۰۲۳ شماره‌گذاری می‌شوند.
ارزش گمرکی خودروهای وارداتی کیا با توجه به قیمت اصلی و هزینه حمل و نقل محاسبه و در جدل زیر ارائه شده‌اند. به نظر نمی‌رسد به غیر از خودروهای پیکانتو و پگاس، مدل دیگری به عنوان خودروی اقتصادی در دسترس قشر متوسط و کم‌درآمد جامعه قرار بگیرد. بدون شک قیمت این خودروها در بازار، بیشتر از قیمت گمرکی خواهد بود.

نوشته لیست خودروهای وارداتی کیا به همراه ارزش گمرکی آن‌ها اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp