همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان

شرکت ساپکو و زنجیره‌تامین ایران‌خودرو در چارچوب سیاست‌های کلان گروه صنعتی مبنی بر توسعه ساخت داخل قطعات و با هدف ارتقای عملکرد و نیز افزایش قدرت و گشتاور پیشرانه TU5P، داخلی‌سازی و تولید انبوه میل‌سوپاپ پیشرانه را در دستور کار قرار داده و با بهره‌گیری از دانش فنی داخلی و انجام آزمون های موردنیاز موفق به اجرای این پروژه شدند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از ایکوپرس-در پی تولید پیشرانه TU5P و به‌کارگرفتن سامانه زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها (CVVT) که عهده‌دار کنترل زمان باز و بسته‌شدن سوپاپ‌ها در دورهای مختلف برای افزایش گشتاور پیشرانه است، تولید میل‌سوپاپی متناسب از لحاظ ابعادی و مشخصات عملکردی با این سیستم در دستور کار شرکت ساپکو قرار گرفت.
بر این اساس، شرکت ساپکو با همراهی شرکت مارلیک‌سان، تولید‌کننده عمده میل‌سوپاپ‌های پیشرانه‌های محصولات ایران‌خودرو، طی یک سال گذشته با تعریف پروژه خودکفایی میل‌سوپاپ متناسب با پیشرانه TU5P مصرفی در خودروهای تارا، ۲۰۷ اتوماتیک و رانا شش دنده و متعاقب آن طراحی و انجام فرآیند قالب‌سازی و آماده‌سازی خط ماشین‌کاری و در ادامه تولید نمونه اولیه و همچنین اخذ تاییدیه‌های کیفی موردنیاز موفق به داخلی‌سازی و تولید انبوه این قطعه با ظرفیت تولید بالغ بر ۵۰۰ قطعه مجموعه میل سوپاپ دود و هوا در روز شدند.
این پروژه حاکی از نقش ارزنده و جهش عملکردی شرکت ساپکو در توسعه و تعمیق ساخت داخل و نیز بهبود کیفیت قطعات داخلی از جمله اجزای پیشرانه‌های محصولات گروه صنعتی است.
گفتنی است، میل‌سوپاپ یا میل بادامک قطعه‌ای در پیشرانه‌های درون‌سوز است که عمل باز و بسته‌کردن سوپاپ‌های ورود سوخت و هوا به داخل سیلندر و سوپاپ‌های خروج دود از سیلندر را انجام می‌دهد.
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp