همه چیز از همه جا برای ماشین شما
آیا ماشین مزدا 3 دارید؟ چراغ چک خودروی شما روشن میشود؟ آیا مصرف سوخت خودروی مزدای شما زیاد است؟ میخواهید خودتان عیب موتور خودروی خودتان را بدانید؟ بهترین راه برای عیب یابی موتور مزدا استفاده از دیاگ تخصصی میباشد. شرکت موبیکار دیاگ مزدا 3 را به بازار عرضه میکند. یک نسخه از این دستگاه دیاگ مزدا مخصوص راننده ها ساخته میشود. این دیاگ مزدا ارازن است و دیاگ زدن با آن آسان است.
ابتدا فیلم آموزش دیاگ زدن مزدا را با دقت ببینید:
 
برای مشاهده قیمت و مشخصات دیاگ بلوتوثی موبیکار بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

 
همانطور که در تصویر زیر میبینید. دیاگ مزدا از شرکت موبیکار میزان دقیق مصرف سوخت خودروی مزدا 3 new را به ما نمایش میدهد.
مصرف سوخت خودروی مزدا 3 جدید و سالم، در حالتی که موتور گرم باشد. و سایر مصرف کننده ها مثل کولر را نیز خاموش کنید، در حدود یک لیتر در ساعت یا کمی کمتر از آن میباشد.
مصرف سوخت مزدا3
وارد اپلیکیشن عیب یاب اندروید موبیکار میشویم. در صفحه اصلی مصرف سوخت ماشین را به صورت لحظه ای و میانگین مشاهده کنیم.
در این حالت کمی پدال گاز را فشار دهید. میزان مصرف سوخت لحظه ای هم افزایش میابد. اگر کولر را روشن کنید. باز هم مقداری مصرف سوخت افزایش میابد.
 
 
برای دیاگ زدن مزدا 3، روی آیکون دیاگ که در نوار پایین صفحه می باشد کلیک می کنیم. در دیاگ مزدا قسمت عیب یابی (کدهای خطا) و پارامترها (مقادیر سنسورها) و اطلاعات کامپیوتر را میبینیم. طی این مقاله تمامی این بخش ها را بررسی میکنیم.
در زمان دیاگ زدن مزدا 3 بهتر است در مرحله اول کدهای خطا را بخوانیم. تا متوجه بشویم که ایا کد خطایی در ECU وجود دارد یا خیر.
دیاگ زدن مزدا
برای بررسی سیستم موتور، در قسمت سیستم که در بالای صفحه قرار دارد، باید گزینه موتور را انتخاب کنیم.
عیب یابی موتور مزدا 3 جدید
تعمیر موتور خودروی مزدا امروزه بسیار هزینه بر میباشد. این خودروی ژاپنی دارای قطعات گران قیمتی است. بنابر این قبل از تعمیر موتور توصیه میکنیم. حتما خودرو را با یک دیاگ تخصصی عیب یابی کنید. کدهای خطای موتور را یادداشت کنید. پارامترها را به دقت بررسی کنید. تا متوجه شوید که در موتور چه اشکالاتی وجود دارد.
پیشنهاد میکنیم قبل از تعمیر موتور مزدا حتما خودرو را با یک دیاگ تخصصی عیب یابی کنید. دیاگ زدن قبل از تعمیر موتور به شما کمک میکند تا ایراد موتور را دقیق تر تشخیص دهید. و بدانید در زمان باز کردن موتور باید چه قطعاتی تعویض شوند.
پس از اتمام تعمیر موتور نیز دیاگ بزنید. با این کار متوجه خواهید شد که ایا در زمان بستن موتور مدارات الکتریکی به درستی نصب شدند یا خیر.
پس از تعمیر موتور بهتر است با دیاگ تخصصی مزدا آنرا ریست کنید.
 
 
سپس تعمیر موتور مزدا را انجام دهید. فراموش نکنید که بعد از تعمیر موتور نیز مجددا خودرو را دیاگ بزنید. ابتدا کدهای خطا را بررسی کنید. اگر کد خطایی وجود نداشت، پارامترها را نیز بررسی کنید تا از عملکرد صحیح خودرو مطمین شوید.
همانطور که گفتیم دیاگ مزدا بخشهای مختلفی دارد. اما بخش اصلی آن مربوط به کدهای خطا میباشد. برای اینکه کدهای خطای موتور مزدا 3 را ببینیم یا پاک کنیم باید به بخش عیب یابی برویم.
عیب یابی مزدا
روی گزینه عیب یابی کلیک میکنیم. وارد صفحه کدهای خطا میشویم. در این صفحه از دیاگ مزدا کدهای خطای سیستم موتور را میبینیم. اگر کد خطا یی را دیدید. در قسمت پایین سمت چپ بر روی گزینه پاک کردن کلیک کنید. تا کدهای خطا پاک شود.
کدهای خطای مزدا 3
بازگشت را می زنیم و برروی قسمت پارامترها کلیک می کنیم.
دیاگ مزدا
 

در دیاگ مزدا علاوه بر خواندن و پاک کردن کدهای خطا، بخشی وجود دارد که می توانیم پارامترهایی مثل دور موتور، سرعت خودرو، دمای هوای ورودی و… را مشاهده کنیم. پارامترها در چندین صفحه قرار دارند.
پارامترهای موتور مزدا
در این صفحه پارامترها را به صورت متنی میبینیم. صفحه را از راست به چپ بکشید. می توانید صفحات را ورق بزنید و پارامترهای بیشتری از موتور خودروی مزدا را در صفحات دیگر مشاهده بفرمایید.
وقتی یک مکانیک در تعمیرگاه میخواهد خودروی شما را عیب یابی کند، از این پارامترها کاملا استفاده میکند. دیاگ موبیکار هم به عنوان دیاگ شخصی و هم به عنوان دیاگ تعمیرگاهی کاربرد دارد.
این پارامترها در واقع مقادیری هستند که ECU از مقادیر مختلف خودرو درک میکند. مثلا دمای مایع خنک کاری، دور موتور، دمامی هوای ورودی و غیره را میتوانید ببینید.
دیاگ تعمیرگاهی مزدا
در بالای صفحه گزینه عقربه ای را مشاهده می فرمایید که با کلیک برروی آن می توانید تمامی پارامترها را به صورت عقربه ای ببینید.
مشاهده پارامترها به صورت عقربه ای برای تعمیرکاران و مکانیکها مفید است.
پارامترهای موتور مزدا3
درنهایت در همان قسمت می توانید با کلیک برروی گزینه گراف، تمامی پارامترها را به صورت گراف و برروی نمودار مشاهده بفرمایید.
تعمیر موتور مزدا 3
ما برروی قسمت عقربه ای کلیک می کنیم تا پارامترها را به صورت عقربه ای مشاهده کنیم. در این تصویر پارامترهای فشار مطلق مانیفولد هوا و دور موتور را به صورت عقربه ای مشاهده می فرمایید.
دور موتور مزدا 3
یکی از بخشهای جذاب دیاگ مزدا که توسط شرکت موبیکار تولید میشود. این است که میتوانید پارامترها از جمله نوسانات دریچه گاز را به صورت گراف مشاهده کنید. مشاهده به صورت گراف، باعث میشود که عیب یابی بسیار راحت تر انجام شود.
دریچه گاز مزدا
با این قابلیت میتوانید در حالی که با خودرو رانندگی میکنید، همچنان به عیب یابی موتور خودروی مزدا ادامه دهید. زیرا مقادیر پارامترها به صورت گراف نمایش داده میشود. و تا مدتی بر روی صفحه باقی میماند.
دکمه برگشت را می زنیم. با کلیک برروی قسمت اطلاعات کامپیوتر می توانیم مشخصات کامپیوتر موتور مزدا 3 را مشاهده کنیم.
ECU موتور مزدا 3
همانطور که مشاهده کردید. عیب یابی موتور مزدا 3 جدید با دستگاه دیاگ مزدا تولید که توسط شرکت موبیکار تولید میشود، بسیار ساده است.
در صورتی که تمایل دارید قیمت و مشخصات این دستگاه دیاگ با کیفیت را بدانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید یا با تلفنهای شرکت موبیکار تماس بگیرید.
 

 
 
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت اطلاع از آخرین اخبار و تخفیف ها شماره تماس خود را وارد کنید.
آدرس: تهران، طرشت، میدان تیموری، خیابان تیموری، خیابان شهید علی لطفعلی خانی، خیابان پارس، پلاک 15 طبقه اول، واحد 2
شماره تماس: ٥٤٦٠١ ٠٢١
واحد پشتیبانی: ٠٩٣٥٥٤٦٠١٧١
واحد فروش: ٠٩٩٠٩٦٠٠٨٥٢
ایمیل: [email protected]
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp