همه چیز از همه جا برای ماشین شما
واردات خودرو از آذرماه سال گذشته وارد فاز اجرایی شد و از آن زمان تاکنون خودروهای خارجی متنوعی هرچند در تعداد محدود وارد کشور شده است. حال خبر رسیده که نورا موتورز دست روی شاسی‌بلند کره‌ای Torres گذاشته تا آن را در دسترس مشتریان ایرانی قرار دهد. در ادامه نگاهی اجمالی بر مشخصات سانگ یانگ تورس می‌اندازیم.
سانگ یانگ تورس ظاهری بسیار جذاب و متمایز نسبت به خودروهای شاسی‌بلند چینی داشته و بدون شک به محض عرضه در بازار، می‌تواند توجه خریداران را به خود جلب کند. این خودرو در نمای مقابل شامل چراغ‌های باریک و کشیده می‌شود که حدفاصل میان آن‌ها را شش نوار عمودی در بالای جلوپنجره پر می‌کند. این طراحی بیننده را به یاد خودروهای جیپ می‌اندازد. قسمت عقب ماشین نیز با الهام از فورد اکسپلورر ساخته شده است. از دیگر مشخصات سانگ یانگ تورس در بخش ظاهری می‌توان به رینگ‌های چندپر، روکش مشکی‌رنگ روی قوس چرخ‌ها، آنتن باله کوسه‌ای، دیفیوزر و جاسازی یک محفظه روی ستون C اشاره کرد.
سانگ یانگ تورس در زیر کاپوت به یک موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندره توربوشارژ مجهز شده که می‌تواند ۱۶۳ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این موتور از استاندارد آلایندگی یورو ۶ پیروی کرده و قوای محرکه خود را از طریق گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک به چرخ‌های جلو (یا هر چهار چرخ به صورت سفارشی) انتقال می‌دهد و موجب حرکت ماشین می‌شود.
از دیگر مشخصات سانگ یانگ تورس وارداتی در بخش فنی می‌توان به سیستم تعلیق مک فرسون در بخش جلو و سیستم تعلیق مولتی لینک در بخش عقب اشاره کرد.
تورس در بخش ترمز و پایداری به سیستم کنترل حرکت در سربالایی، سیستم ضد واژگونی خودرو، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل پایداری، ترمز ضد قفل، ترمز اضطراری و ترمز کمکی می‌شود.
شاسی‌بلند کره‌ای همچنین به امکانات و تجهیزات متنوعی مجهز است که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم روز کنترل تطبیقی، سیستم پایش باد لاستیک‌ها، سیستم هشدار رانندگی بین خطوط، چراغ‌های هشداردهنده در ترمزهای ناگهانی و اضطراری، فرمان چرمی به همراه گرم‌کن، تهویه مطبوع اتوماتیک، قفل‌برقی فرمان و … اشاره کرد.
سایر مشخصات سانگ یانگ تورس که در لیست امکانات و تجهیزات ایمنی و رفاهی شامل ایربگ برای محافظت از سرنشینان جلو، سنسورهای جلو و عقب، ایموبالایزر، اتولایت، دیلایت، مه شکن جلو و عقب، آینه هوشمند وسط الکتروکرومیک، سیستم ورود بدون کلید به همراه دکمه استارت موتور، سانروف و … می‌شود.
نوشته نگاهی بر مشخصات سانگ یانگ تورس وارداتی نورا موتورز اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp