همه چیز از همه جا برای ماشین شما
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران از راهکار جدیدی برای کاهش تخلفات حادثه‌ساز خبر داده است. عدم حمایت بیمه از مقصرین تصادف و استرداد درصدی از خسارت پرداخت‌شده توسط بیمه از راننده مقصر می‌تواند عاملی ترغیب‌کننده‌ای جهت اجتناب از تخلفات رانندگی شود.
تخلفات حادثه‌ساز مخصوصا در سطح شهر موجب حوادث ناگوار و به خطر افتادن ایمنی رانندگان دیگر می‌شود. نادیده گرفتن حق تقدم در هنگام عبور از تقاطع، عدم توجه به چراغ قرمز، عبور وسایل نقلیه از پیاده‌روها، دور زدن در مکان‌های ممنوع، سرعت غیرمجاز، عبور از مکان‌های ممنوع و حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها جزو تخلفات حادثه‌ساز به حساب می‌آیند که در اغلب موارد، عواقب ناخوشایندی به همراه دارند.
راهکار عدم حمایت بیمه از مقصرین تصادف به منظور کاهش این تخلفات مطرح شده است. بر اساس این راهکار، در اولین حادثه ناشی از تخلف حادثه‌ساز، شرکت بیمه ۲.۵ درصد از خسارت بدنی و مالی پرداخت‌شده را از فرد مقصر پس می‌گیرد. در دومین تصادف ناشی از تخلف حادثه‌ساز، ۵ درصد خسارت پرداختی و در صورت تکرار تخلف، ۱۰ درصد خسارت پرداخت‌شده توسط بیمه از راننده مقصر استرداد می‌شود.
تمام شرکت‌های بیمه‌کننده مستلزم تبعیت از قانون جدید هستند تا بلکه بدین وسیله، شمار تخلفات حادثه‌ساز در سال جاری کاهش پیدا کند. تخلفات حادثه‌ساز، یکی از عوامل اصلی در تصادفات جدی به حساب می‌آیند که شناسایی آن‌ها توسط پلیس موجب پرداخت جریمه، نمره منفی و حتی توقیف خودرو خواهد شد.
علاوه بر الزام شرکت‌های بیمه به استرداد درصدی از خسارت پرداخت‌شده از متخلف حادثه‌ساز، راهکارهای دیگری نیز برای اجبار رانندگان غیر محتاط و خطرناک به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در دستور کار قرار گرفته‌اند. به‌عنوان‌مثال می‌توان به افزایش جریمه عبور از خط چراغ قرمز به مبلغ ۱ میلیون تومان اشاره کرد.
نوشته عدم حمایت بیمه از مقصرین تصادف در راستای کاهش تخلفات حادثه‌ساز اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp