همه چیز از همه جا برای ماشین شما
خودروهایی که به‌‌عنوان تاکسی استفاده می‌شوند به‌دلیل رفت‌وآمد بسیاری که دارند، خیلی زود دچار فرسودگی می‌شوند و باید تعویض شوند. از این رو، وزیر صمت از طرح تعویض کلید‌به‌کلید ۱۰ هزار خودروی فرسوده تاکسی خبر داده است. به گفته وی، امسال تحویل خودروها با شتاب بیشتری انجام می‌شود.
برای شرکت در این طرح به سامانه nnhk.ir مراجعه کنید و با ارائه اطلاعات کدملی، شماره پلاک، مدل تاکسی و دفترچه پروانه تاکسیرانی در طرح ثبت‌نام کنید.
اولین خودروی ثبت‌نامی ایران خودرو در طرح یکپارچه، پیش از موعد مقرر تحویل داده شد. با توجه به اعلام خودروسازان مبنی بر اینکه برنامه افزایش تولید دارند و می‌خواهند محصولات جدیدی را معرفی کنند، اعلام شده است که تحویل خودرو در تاریخ ۱۶ اردیبهشت خواهد بود.
تأکید شده است که متقاضیان باید مبلغ مدنظر را در زمان اعلام‌شده در حساب شخصی وکالتی خود مسدود کنند تا بتوانند در طرح تعویض تاکسی شرکت کنند. زمان‌بندی و جزئیات طرح پس از ثبت‌نام اعلام خواهد شد.
سمند سورن گازسوز با سطح استاندارد آلایندگی یورو ۵ به لیست خودروهای تعویضی اضافه شده است. تا تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۵۰ خودرو سمند سورن به تاکسی‌رانان تحویل داده شده است که این فرایند طبق برنامه ادامه پیدا خواهد کرد.
متقاضیان در صورت ثبت‌نام در طرح تعویض تاکسی تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ فرصت داشتند نسبت به تغییر نوع خودرو اقدام کنند و در صورتی که می‌خواستند از شرکت در طرح صرف‌نظر کنند، باید تا بعد ۱۰ اردیبهشت منتظر می‌ماندند و سپس در مرحله دوم ثبت‌نام شرکت کنند. اگر متقاضی در زمان ویرایش به اشتباه از طرح انصراف داده باشد، به حالت اول برگشت داده می‌شود.
برای شرکت در طرح تاکسی فرسوده لازم است متقاضیان شرایط اعلام‌شده از سوی تاکسیرانی و شهرداری را داشته باشند. در زیر لیستی از این شرایط را آورده‌ایم.
در اولویت‌بندی طرح تعویض تاکسی عواملی مثل نوع کاربری، نوع خودرو، سال تولید و مدل خودرو در نظر گرفته می‌شوند. به این ترتیب، اولویت اول مربوط به تاکسی خطی است و سپس تاکسی‌هایی همچون پیکان، پراید، روآ و درنهایت سمند در اولویت هستند. علاوه‌بر این، اطلاعات تاکسیرانی مبنی بر اینکه فرد می‌تواند مابه‌التفاوت تسهیلات بانکی را پرداخت کند، استعلام می‌شود و براساس این فاکتورها اولویت‌بندی صورت می‌گیرد. درنهایت متقاضیانی که امتیاز بیشتری داشته باشند، در اولویت بالاتری قرار می‌گیرند.
طبق گفته‌های معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران، قرار شده است که ۷۰ درصد قیمت نهایی خودرو به‌صورت تسهیلات به رانندگان تاکسی‌های فرسوده داده شود. قیمت نهایی تا زمانی که خودرو در سامانه نوسازی قرار نگیرد، مشخص نخواهد بود. به‌عنوان مثال قیمت اعلام‌شده سمند سورن  ۲۷۶ میلیون است اما تا زمان قرارگیری آن در سامانه، نمی‌توان این قیمت را ملاک قرار داد.
نوشته طرح تعویض تاکسی در سال ۱۴۰۲ اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp