همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
قیمت بنزین در آمریکا همچنان بالاست و اینجاست که انتخاب کم مصرف ترین خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی اهمیت زیادی خواهد داشت. در این نوشته می‌خواهیم شما را با برخی از بهترین خودروها در زمینه مصرف سوخت آشنا کنیم پس همراه ما باشید.
آنچه در این مطلب می‌خوانید:


مالکان خودروها در آمریکا بهای بیشتری را برای بنزین در مقایسه با چند سال گذشته می‌پردازند و با در نظر گرفتن این موضوع احتمالاً برخی افراد به دنبال خرید خودروهای کم‌مصرف‌تر خواهند بود. اگر خواهان خلاص شدن کامل از شر هزینه‌های بنزین باشید خودروهای برقی انتخابی بدیهی خواهند بود اما برخی خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی نیز وجود دارند که مصرف سوخت پایینی داشته و گزینه‌های مطلوبی به شمار می‌روند.
همچنین بخوانید: کم مصرف ترین خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی ۲۰۲۳ (قسمت اول)
خودروهای هیبریدی سنتی چندین سال است که در بازار حضور دارند و یک پیشرانه بنزینی را با باتری و پیشرانه برقی کوچک ترکیب کرده‌اند تا مصرف سوخت کلی خودرو کاهش یابد. خودروهای پلاگین هیبریدی همان‌طور که نامشان نشان می‌دهد از باتری بزرگ‌تر و شارژر خارجی سود می‌برند و می‌توان مسافت مشخصی را بدون نیاز به پیشرانه بنزینی و تنها در حالت برقی طی کرد. به‌هرحال این دسته از خودروها مصرف سوخت کمتری نسبت به مدل‌های بنزینی دارند و ما در این نوشتار ۱۰ خودروی هیبریدی و ۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی کم مصرف سال ۲۰۲۳ را انتخاب کرده‌ایم.
مصرف سوخت: ۲.۲ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۷۱ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۹۶۶ کیلومتر
قیمت پایه: ۳۲۳۵۰ دلار
پادشاه خودروهای پلاگین هیبریدی (حداقل در سال ۲۰۲۳) تویوتا پریوس پرایم است. این خودرو هم‌اکنون از باتری بزرگ‌تر ۱۳.۶ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند و مصرف سوخت احساس‌برانگیز ۲.۲ لیتر را بر جای می‌گذارد. این خودرو می‌تواند با باک پر و باتری شارژ مسافت بیش از ۹۶۰ کیلومتری را طی کند.
مصرف سوخت: ۲.۶ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۵۳ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۸۲۱ کیلومتر
قیمت پایه: ۳۵۱۶۵ دلار
نیرو پلاگین هیبرید ۲۰۲۳ دومین گزینه عالی پس از پریوس پرایم در زمینه مصرف سوخت خودروهای پلاگین هیبریدی است. این خودرو اندکی گران‌تر از پریوس بوده اما قیمت ۳۵ هزار دلاری هنوز هم بهایی معمول برای چنین کراس اوور کم‌مصرفی است.
مصرف سوخت: ۲.۷ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۵۹ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۸۳۷ کیلومتر
قیمت پایه: ۴۱۹۹۵ دلار
فورد نیز کراس اوور کم مصرف خودش را عرضه می‌کند. باتری ۱۴.۴ کیلووات ساعتی اسکیپ باعث ارائه برد برقی ۵۹ کیلومتری می‌شود و حداکثر شعاع حرکتی کلی آن نیز به فراتر از ۸۳۰ کیلومتر می‌رسد. قیمت این خودرو در مدل ۲۰۲۳ از ۴۱۹۹۵ دلار شروع می‌شود.
مصرف سوخت: ۳ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۶۷ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۹۶۶ کیلومتر
قیمت پایه: ۴۳۶۷۵ دلار
راو ۴ پرایم جزو بهترین شاسی بلندهای پلاگین هیبریدی بازار به شمار می‌رود. از نظر پرفورمنس نیز شاهد عملکرد خوبی هستیم به گونه‌ای که راو ۴ پرایم در عرض ۵.۷ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد.
مصرف سوخت: ۳.۴ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۵۹ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۸۸۵ کیلومتر
قیمت پایه: ۵۸۶۵۵ دلار
تنها شاسی‌بلند لوکس این لیست لکسوس NX450h پلاس است که از باتری ۱۸.۱ کیلووات ساعتی و پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری با قدرت مجموع ۳۰۴ اسب بخار استفاده می‌کند. NX به عنوان خودرویی لوکس قیمت بالاتری دارد و برای خرید آن باید حداقل ۵۸۶۵۵ دلار هزینه کرد.
مصرف سوخت: ۳.۴ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۵۵ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۶۹۲ کیلومتر
قیمت پایه: ۴۰۰۱۵ دلار
اسپورتیج در دو نسخه هیبریدی استاندارد و پلاگین هیبریدی عرضه می‌شود. نسخه پلاگین هیبریدی از باتری ۱۳.۸ کیلووات ساعتی و پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربو استفاده می‌کند. این خودرو اندکی گران‌تر از مدل هیبریدی استاندارد بوده و بهای آغازین ۴۰۰۱۵ دلاری دارد.
مصرف سوخت: ۳.۵ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۵۱ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۸۳۷ کیلومتر
قیمت پایه: ۳۸۸۶۵ دلار
کرایسلر پاسیفیکا هیبرید همچنان تنها مینی ون پلاگین هیبرید بازار به شمار می‌رود و باتری ۱۶ کیلووات ساعتی و پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۶ لیتری با ۲۸۷ اسب بخار قدرت در آن وجود دارد. نیروی تولیدی هم از طریق گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می‌شود. این خودرو قیمت بالایی ندارد و می‌توان آن را با ۳۸۸۶۵ دلار خریداری کرد.
 
مصرف سوخت: ۳.۵ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۵۳ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۶۷۶ کیلومتر
قیمت پایه: ۳۸۶۳۵ دلار
توسان همانند پسرعموی خود اسپورتیج به دو صورت هیبریدی و پلاگین هیبریدی عرضه می‌شود. نسخه پلاگین هیبریدی این کراس اوور کره‌ای به پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو و باتری ۱۳.۸ کیلووات ساعتی مجهز است و در کل ۲۶۱ اسب بخار قدرت دارد.
مصرف سوخت: ۳.۸ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۶۶ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۸۵۳ کیلومتر
قیمت پایه: ۵۲۳۴۵ دلار
ولوو S60 ریشارژ قوی‌ترین خودروی لیست ماست. این خودرو از پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو و باتری ۱۸.۸ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند و قدرت ترکیبی ۴۵۵ اسب بخاری دارد. ولوو موردبحث می‌تواند در عرض ۴.۳ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد و البته مصرف سوخت احساس‌برانگیزی هم داشته باشد. البته که قوی‌ترین و لوکس‌ترین خودروی لیست ما قیمت بالایی دارد و برای خرید آن باید حداقل ۵۲۳۴۵ دلار کنار گذاشت. اگر خواهان نسخه پولستار باشید باید ۶۹۱۴۵ دلار پرداخت کنید.
مصرف سوخت: ۳.۸ لیتر در هر صد کیلومتر
شعاع حرکتی در حالت برقی: ۶۴ کیلومتر
شعاع حرکتی کل: ۸۵۳ کیلومتر
قیمت پایه: ۷۱۸۴۵ دلار
این خودرو جزو گزینه‌های جالب و گران‌قیمت بازار است. ولوو برای مدل ۲۰۲۳ فقط نسخه پلاگین هیبرید V60 با تریم اسپرت مهندسی پولستار را عرضه می‌کند که دارای همان قدرت ۴۵۵ اسب بخار و صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۴.۳ ثانیه‌ای مدل S60 ریشارژ است. تنها تفاوت این مدل به سیستم تعلیق اسپرت تر، ترمزهای قوی‌تر و برخی تغییرات جزئی دیگر مربوط می‌شود. نسخه یاد شده از V60 حداقل قیمت ۷۱۸۴۵ دلاری خواهد داشت.
دوستدار خودروی برقی
فقط لکسوس
پیام
چی میکنه این بازیکن کره‌ای. تازه می‌گفتن پلاگین هیبرید تویوتا خفن‌ترین قسمت تویوتاست!!! اوه اوه!!!
Ehsan
نکته قابل توجه اینه که گروه هیوندای توی سه بازار الکتریکی بنزینی هیبریدی به اندازه کافی تمرکز کرده و هیچکدوم رو فدای دیگری نکرده و تو هر سه جواب گرفته
PRPR
دوستان من یک سوال داشتم. آیا نیسان مورانو ارزش خرید داره به قیمت ۵.۵ ملیارد یا خودرو های دیگری هم هست ممنون میشم راهنماییم کنید🙏
فرامرز
اونا شاسی بلند سوار میشن با مصرف سوخت صدی ۳ لیتر ما هنوز درگیر ماشین رده خارج صدی ۱۰ لیتر و هم قیمت شاسی بلند اونا
لعنت به هرچی دزده
نویدی
خودروهای کره ای از نظر فنی و کارایی خیلی قوی هستن ولی اکثر طراحیهاشون زیادی عجق وجق و فانتزیه…
از طراحی ولوو ابهت و اصالت میباره.
R/T
لکسوس و ولوو
عالین
Mahdi
میشه گفت بهترین این کلاس همون پریوس است
Tesla
خب مگه آدم مجبور ماشینی بخره که بنزین مصرف کنه 😂😂 ( البته ما ایرانی ها چاره ای جز این نداریم ) ، یه الکتریکی مثل : مدل y ، یه بار شارژ ۰ تا ۱۰۰ درصدش توی استیشن های سوپرشارژ تسلا ، کمتر از ۱۵ دلار هزینه داره ، کم مصرف ترین ماشین این لیست هم بخوای براش یک باک پر بنزین بزنی حداقل ۴۰ دلار خرج داره 😒😒
F
بردشو نگفتی
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.سایت پدال برگزیده مردم و داوران به عنوان بهترین سایت فارسی در حوزه خودرو از چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره وب ایران است.
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
آیا حساب کاربری ندارید؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید:
source
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp