همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
ه گزارش خودروبانک به نقل از ایسنا، موتورسیکلت‌ همیشه یکی از چالش‌های حوزه ترافیک در سطح کشور بوده و هست چرا که این وسیله سهم قابل توجهی از قربانیان سالانه حوادث رانندگی در کشور را به خود اختصاص داده و علاوه بر آن ارتکاب تخلفاتی نظیر حرکت از پیاده‌رو، حرکت در خطوط ویژه، انجام حرکات نمایشی، حمل بار غیر متعارف و … نیز سبب شده تا همواره طرح‌های مختلفی برای ارتقاء ایمنی و رفتار ترافیکی موتورسیکلت سواران اجرا شود. طرح‌هایی که برخی از آنها متوقف شد و برخی دیگر مانند طرح موتوریار همچنان در حال اجراست.
سردار سیدتیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهور فراجا در گفت‌وگو با ایسنا از اجرای طرحی جدید برای برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران خبر داده است. او گفت: قبل از هرچیز باید تاکید کنم که نباید درمورد موتورسیکلت سواران از واژه‌ها و عباراتی مانند جمع‌آوری و ساماندهی و … استفاده کنیم. طرح‌هایی که اجرا می‌کنیم باید در راستای فرهنگ‌سازی و برخورد با تخلفات باشد. در واقع یعنی طرحی را اجرا کنیم که هم رفتارهای ایجابی در آن تعریف شده باشد و هم رفتارهای سلبی.
او ادامه داد: در همین راستا نیز طرح‌ها و پیشنهادات مختلفی برای برخورد با تخلفات موتورسیکلت‌سواران بررسی کردیم. همچنین طرح‌هایی را که در گذشته اجرا شده بود، بررسی و آسیب‌شناسی کردیم و دلایل عدم موفقیت هرکدام را مورد توجه قرار دادیم، در نهایت طرحی به نام غدیر تدوین شد که این طرح به زودی برای ساماندهی موتورسیکلت سواران اجرایی خواهد شد.
حسینی گفت:‌ یکی از تجربه‌های نه چندان خوب ما در طول سال‌های گذشته این بود که فقط و فقط شروع کردیم به جمع آوری موتورسیکلت‌ها و آنها راه به پارکینگ بردیم، مدتی بعد پارکینگ‌ها از موتورهای توقیفی پر شد و در واقع موتور ها آنجا رسوب کردند که این چرخه، یک چرخه معیوب بود.
حسینی با تاکید بر اینکه تلاش شد که اقدامات پلیس راهور در این حوزه اقدامات اثر بخشی باشد، گفت:‌این اثربخشی نیز از طریق انجام اقدامات ایجابی و سلبی انجام خواهد شد. به هرحال ما باید بپذیریم که موتور سیکلت وسیله نقلیه‌ای با قدرت مانور بالاست و باید در یک چهارچوبی قرار بگیرد و راکب آن نسبت به رعایت قوانین و مقررات حساس باشد و از بی‌نظمی پرهیز کند. برای تحقق این امر هم باید کار سلبی کنیم و هم باید اقداماتی از جنسی اجرای مقررات و برخورد با تخلفات را انجام دهیم.
او با بیان اینکه در طرح غدیر تخلفاتی مانند حرکت از خطوط ویژه، حرکت خلاف جهت، حرکت از پیاده‌رو، مخدوش کردن پلاک و … مورد توجه است، گفـت: در فازهای بعدی به تخلفات دیگر نیز رسیدگی خواهد شد. جزئیات این طرح را به زودی به طورکامل اعلام خواهیم کرد. در این طرح موضوع آموزش بسیار مورد توجه است.
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا به شرکت‌های به‌کارگیرنده موتورسیکلت سواران نیز اشاره کرد و افزود: این شرکت‌ها نیز باید هم نسبت به جان و ایمنی کارمندان خود حساس و مسئول باشند و هم نسبت به آموزش و نحوه رانندگی و استفاده این افراد از موتورسیکلت حساسیت لازم را داشته باشند.
وی درباره ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی نیز گفت: از سال ۹۸ طرحی برای موتورسیکت‌های رسوبی اجرا شد. قسمتی ترخیص شدند و یک درصدی هم مانده که کسی سراغشان نیامده است، این‌ها هم به زودی بر اساس قانون تعیین تکلیف خواهند شد.
دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد
مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید
برای ارسال سوالات خود و یا رزرو تبلیغات در خودروبانک، از طریق ایمیل و یا تلفن همراه در ارتباط باشید
جدیدترین اخبار و مقالات درباره خودرو را قبل از دیگران در ایمیل و یا گوشیتان داشته باشید
گروه خودروبانک با شعار دسترسی به بهترین انتخاب تلاش دارد از طریق این وب سایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وب سایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروسازی کشور اداره می شود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم.
خودرو بانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران
تمامی حقوق مادی و معنوی برای خودرو بانک محفوظ می باشد
ورود
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp