همه چیز از همه جا برای ماشین شما
ثبت‌نام در طرح‌های فروش و پیش‌فروش ایران خودرو قرار بود سبب شود که محصولات این خودروساز داخلی هرچه سریع‌تر به دست مصرف‌کنندگان واقعی برسد و دست دلالان و سوداگران بازار خودرو از خودروهای صفر کیلومتر کوتاه شود.
در عمل اما این اهداف محقق نشد و بازار خودرو همچنان جولانگاه دلالان و سودجویان است. حتی افزایش میزان تولید خودروسازان نسبت به سال ۹۷ نیز نتوانسته وضعیت بازار خودرو را اندکی بهبود بخشد و همچنان مصرف‌کننده ایرانی با کمبود عرضه خودرو از جانب خودروسازان مواجه است.
از یک طرف کمبود عرضه و از طرف دیگر سیاست قیمت‌گذاری دستوری سبب شده که بازار خودرو به وضعیت فعلی مبتلا شود. مشکلی که راه‌حل‌های ارائه شده برای آن تاکنون کارساز نبوده است.
به هر حال، ایران‌خودرو نیز مانند دیگر خودروسازان فعال در کشورمان فعلا در حال ارائه طرح‌های پیش‌فروش، فروش نقدی و فروش اینترنتی است تا به کمک آن‌ها محصولات نهایی خود را به دست مصرف‌کنندگان برساند.
در این نوشتار با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر ثبت نام شرایط فروش و پیش ‌فروش‌های متنوع محصولات ایران خودرو:
به اطلاع عموم متقاضیان محترم و نمایندگی های مجاز میرساند شرایط پیش فروش برخی از محصولات شرکت ایران خودرو صرفاً جهت بخش دوم اولویت های تابستان ۱۴۰۲ با موعد تحویل مرداد ۱۴۰۲ به شرح ذیل اعلام می گردد.
متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام نمـوده انـد و اسـامی ایشـان بـه عنـوان بخـش دوم اولویـت تابسـتان بـه ایـن شـرکت اعـلام شـده است و برای ایشان توسط شرکت ایران خودرو پیامک ارسال گردیده می توانند در این بخشنامه ثبت نام نمایند.
در این طرح قیمت خودرو مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود. 
اولین پیش فروش محصولات ایران خودرو در سال جدید - ۳۰ فروردین ۱۴۰۲
با توجه به فرا رسیدن سال نو و با هدف مشتری‌مداری و تنظیم بازار، ایران خودرو دیزل قصد دارد پیش‌فروش محصول آرنا پلاس را آغاز کند.
به همین منظور، اولین سری ثبت‌نام این محصول از روز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه ساعت ۱۰ صبح، به‌صورت اینترنتی و صرفا از طریق سایت فروش رسمی شرکت به نشانی esale.ikd.ir امکان‌پذیر خواهد بود.
آرنا پلاس یک کامیونت باری جدید با ظاهری مدرن و جذاب می‌باشد. این خودرو دارای موتور کامینز ۸.۳ لیتری توربوشارژ، گیربکس ZF، سیستم ترمز دو مداره پنوماتیک (ترمز جلو و عقب هر دو دیسکی) و کابین خوابدار با آپشن‌های جدید و متنوع می‌باشد. این خودرو به لطف برخورداری از طول بارگیری مناسب، قابلیت نصب انواع کاربری مانند باری فلزی، کفی جرثقیل‌دار، بالابر، حمل خودرو، حمل زباله پرس، یخچال و غیره را داراست.
با توجه به تاخیر در ارسال اطلاعات حساب وکالتی مشتریان توسط برخی از بانک ها، گروه صنعتی ایران خودرو زمان تعیین برندگان طرح فروش فوق العاده را از ساعت ۱۱ به ساعت ۱۷ امروز یکشنبه ۲۱ اسفندماه موکول و مهلت نام نویسی را تا ساعت ۱۳ تمدید کرد.
با توجه به تاخیر در ارسال افتتاح حساب و یا تکمیل موجودی متقاضیان شرکت در طرح فروش فوق العاده برخی از متقاضیان توسط بانک های عامل و یا ارسال اطلاعات ناقص، گروه صنعتی ایران خودرو به منظور ایجاد شرایط برابر برای تمامی متقاضیان، زمان تعیین برندگان در این طرح را به ساعت ۱۷ امروز ۲۱ اسفندماه موکول کرد تا مشتریانی که در روز گذشته نسبت به افتتاح و یا تکمیل موجودی حساب وکالتی اقدام کرده اند، فرصت کافی برای ثبت نام داشته باشند. 
این گزارش در عین حال می افزاید، زمان افتتاح حساب و یا تکمیل موجودی تمدید نشده و صرفا متقاضیانی که تا ساعت ۱۴ روز شنبه ۲۰ اسفندماه به افتتاح حساب اقدام کرده اند، امکان نام نویسی خواهند داشت. 
گفتنی است، تاکنون نزدیک به دو میلیون نفر نسبت به نام نویسی اقدام کرده اند و سایر متقاضیان نیز تا ساعت ۱۳ امروز مهلت دارند تا نسبت به ثبت نام اولیه در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو اقدام کنند.
گروه صنعتی ایران خودرو به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان طرح فروش فوق‌العاده و فوری با تحویل ۳ ماهه محصولات خود را ویژه سه گروه متقاضیان عادی، جایگزینی خودروهای فرسوده و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به اجرا می‌گذارد.
در این طرح که از فردا چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ آغاز و به‌مدت سه روز ادامه خواهد داشت، خودروهای سورن پلاس بنزینی، دناپلاس توربورشارژ اتوماتیک و هایما S5 و S7 عرضه شده است.
برگزیدگان نهایی این طرح روز یک‌شنبه ۲۱ اسفند از طریق قرعه‌کشی با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی تعیین خواهند شد.
مانند طرح‌های جدید ایران خودرو دارا بودن حساب وکالتی برای متقاضیان عادی شرکت در این طرح الزامی است و بر همین اساس واریز مبلغ ۱۳۰میلیون تومان برای خودروهای سواری و ۴۰۰ میلیون تومان برای خانواده هایما توسط هر متقاضی در حساب وکالتی ضروری است. متقاضیان جایگزینی خودروهای فرسوده و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیازی به افتتاح حساب وکالتی ندارند.
ایران خودرو بانک‌های عامل ملی، ملت، صادرات، تجارت، رفاه، پاسارگاد، پارسیان و سپه را برای افتتاح یا تکمیل موجودی حساب وکالتی معرفی کرده است.
متقاضیان می‌توانند برای شرکت در این طرح پس از افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه مورد نظر، نسبت به ثبت نام از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو اقدام کنند.
جدول طرح فروش محصولات ایران خودرو ویژه نیمه شعبان
ایران‌خودرو به‌مناسبت فرارسیدن عید نیمه شعبان برنامه فروش فوق‌العاده محصولات خود را به اجرا می‌گذارد.
امکان ثبت‌نام از روز چهارشنبه ۱۷ اسفند الی جمعه ۱۹ اسفند در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو فراهم خواهد بود.
موجودی حساب وکالتی برای محصولات سواری ۱۳۰ میلیون تومان و برای خانواده هایما ۴۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
محصولات ایران خودرو دیزل بعد از گذشت حدود ۳ ماه از آخرین ثبت نام ایرانخودرو دیزل، از فردا مورخ چهارشنبه ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۱ با فروش ۴ محصول آغاز خواهد شد.
ثبت نام کامیون‌های بنز ایران خودرو (۱۶۲۴ و ۲۶۲۴) دیزل نیز که در هفته گذشته یعنی سوم اسفندماه قرار به انجام آن بود و سپس به‌دلیل مشکل فنی سایت لغو شد، فردا چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح مطابق بخشنامه‌های زیر انجام خواهد شد.
شرایط فروش:

در حالی که طبق اعلام یکی از مسئولان وزارت صمت قرار بود از چهارشنبه هفته جاری طرح فروش محصولات خودروسازان داخلی (دولتی و خصوصی) به صورت هماهنگ و با قید «بدون قرعه‌کشی» انجام شود، این موضوع با اعلام سخنگوی وزارت صمت اصلاح شد.
به این صورت که روز چهارشنبه اطلاعیه فروش منتشر و عرضه هفته آینده آغاز می‌شود.
در صورت تحقق این امر، می‌توان گفت وعده وزارت صمت مبنی بر جمع شدن بساط قرعه‌کشی‌ها تا پایان سال ۱۴۰۱ محقق شده است. 
عبدالله توکلی لاهیجانی با اشاره به پیش فروش خودروهای داخلی از روز چهارشنبه هفته جاری اظهار داشت: «در این طرح  خودروسازان سایپا، ایران خودرو و همچنین خودروسازان بخش خصوصی محصولات خود را ارائه می کنند.»
مدیر کل خودرویی وزارت صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه در این طرح قرعه کشی انجام نمی شود، افزود: «در این طرح همه ثبت نام کنندگان خودرو دریافت می کنند اما زمان تحویل خودرو بین ۳ ماه تا یک سال متفاوت خواهد بود.»
وی اظهار داشت: «در این طرح مشتریان در صورت تمایل نداشتن به دریافت خودرو با زمان انتظار بیشتر می توانند انصراف خود را اعلام و پول خود را از حساب وکالتی خارج کنند.»
گروه صنعتی ایران خودرو شرایط فروش ۱۰ هزار دستگاه پژو ۲۰۷ دنده‌ای را برای تاریخ ۲ اسفند ۱۴۰۱ در بورس کالا اعلام کرد.
گروه صنعتی ایران خودرو برنامه دارد تا روز یکشنبه مورخ ۲ اسفند ۱۴۰۱ فروش پژو ۲۰۷ دنده‌ای سقف فلزی را در بورس کالا آغاز کند.
بر اساس بخشنامه منتشر شده شرایط فروش پژو ۲۰۷ دنده‌ای، قیمت پایه این خودرو ۱۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود. رنگ عرضه شده در زمان خرید خودرو از بورس سفید است ولی متقاضیان بعد از خرید خودرو می‌توانند از طریق نمایندگی رنگ‌های مشکی متالیک آبنوس، خاکستری متالیک، نقره‌ای تیتانیوم، سبز کله‌غازی، قهوه‌ایی کادرو، قهوه‌ایی نسکافه‌ای، آبی اقیانوسی، قرمز ونیزی را بدون پرداخت وجه اضافی انتخاب کنند همچنین تعداد عرضه این خودرو ۱۰ هزار دستگاه است.
پیش‌پرداخت برای خرید این خودرو ۱۰۰درصد اعلام شده است و زمان تحویل خودروی پژو ۲۰۷ دنده‌ای در این نوبت فروش ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ است.
متقاضیان خرید این خودرو در بورس کالا باید توجه داشته باشند که در پایان معامله و در صورت خرید خودرو باید ۱۵درصد مالیات ارزش افزوده برمبنای قیمت نهایی فروش و همچنین مبلغ ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان را به‌عنوان هزینه‌های جانبی شامل شماره‌گذاری، بیمه و … بپردازند.
 
نکات مهم:
بر اساس قوانین جدید عرضه خودرو در بورس کالا، تنها افرادی می‌توانند نسبت به خرید خودرو در این بستر اقدام کنند که از سال ۱۳۹۸ تا امروز هیچ‌گونه خرید خودرویی را از خودروسازان خصوصی و دولتی نداشته‌اند.
هر کد ملی مجاز به ثبت سفارش بر روی یکی ازکدهای عرضه شده در تاریخ عرضه است.
خریداران باید ۱۸سال تمام را داشته باشند.
نتایج قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو در طرح خودروهای فرسوده ویژه بهمن ماه اعلام شد.
نتایج در پروفایل کاربری قابل‌مشاهده است.
مراسم قرعه کشی طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو امروز ساعت ۱۴ برگزار می‌شود.
گروه صنعتی ایران خودرو هم‌زمان با فرارسیدن دهه فجر، طرح بزرگ پیش فروش محصولات خود را با عرضه تعداد قابل‌توجهی خودرو اجرا کرده است.
در این طرح، چهار محصول وانت آریسان دوگانه سوز، راناپلاس، سورن پلاس بنزینی و پارس با موتور XU7 با موعد تحویل از چهارماهه تا یک‌ساله با اختصاص سود مشارکت عرضه شده است.
این طرح برای سه گروه متقاضیان عادی، طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و متقاضیان جایگزینی خودروهای فرسوده فعال است. 
به منظور فراهم‌سازی شرایط لازم برای دست‌یابی مشتریان واقعی و مصرف‌کنندگان به خودرو، بخشی از وجه خودرو در حساب وکالتی که توسط متقاضیان نزد بانک‌های ملی، ملت، سپه، تجارت و صادرات افتتاح کرده‌اند، مسدود می‌شود و پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی و مشخص شدن فهرست برندگان، متقاضیانی که برنده نشده‌اند، می‌توانند نسبت به برداشت از حساب اقدام کنند و مشتریان منتخب در قرعه‌کشی با تکمیل وجه مطابق پیش‌پرداخت اعلامی در بخش‌نامه نسبت به انتقال وجه از طریق درگاه رسمی ایران خودرو و تکمیل ثبت‌نام اقدام کنند.
مراسم قرعه‌کشی محصولات شرکت ایران خودرو در قالب طرح پیش‌فروش متقاضیان عادی طرح ویژه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و فرسوده غیر تاکسی، به‌صورت هم‌زمان روز یکشنبه مورخه ۲۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۴ در سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش ایران خودرو برگزار می‌شود.
تاریخ قرعه کشی محصولات شرکت ایران خودرو مشخص شد - بهمن ۱۴۰۱
به اطلاع عموم متقاضیان مشمول و حائز شرایط می‌رساند در راستای ابلاغ بند ف تبصره هفت قانون بودجه سال ۱۴۰۱ (طرح جایگزینی خودروهای فرسوده)، برای مالکین خودروهای فرسوده که شرایط آن در سامانه فروش ایران خودرو اعلام می‌گردد، امکان ثبت‌نام یک دستگاه از محصولات ایران خودرو با قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خودروی جایگزین فراهم شده است. 
زمان فعال‌سازی این بخشنامه بر روی سایت، ساعت ۱۴ روز پنج شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ شروع و تا روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ ادامه دارد.
‌طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه خودروهای فرسوده [به‌روزرسانی] - بهمن ۱۴۰۱
* بدیهی است تحویل خودروی جایگزین مطابق زمان مندرج در شرایط جدول فوق می باشد و متقاضی با آگاهی کامل نسبت به این موضوع، نسبت به اسقاط خودروی فرسوده خود اقدام می نماید و ایران خودرو هیچگونه تعهدی برای تحویل خودرو تا قبل از زمان تحویل نخواهد داشت.
* مبالغ پیش پرداخت در این بخشنامه، کمتر از پنجاه درصد قیمت فعلی خودرو می باشد .
* افتتاح حساب وکالتی شامل متقاضیان جایگزینی خودروهای فرسوده نمی باشد.  
به اطلاع عموم متقاضیان محترم و نمایندگی های مجاز میرساند، شرکت ایران خودرو طرح فروش فوق العاده وانت آریسان ۲ دوگانه سوز (بدون قرعه کشی) با در نظر گرفتن هر کد ملی یک دستگاه و دارا بودن گواهینامه رانندگی با موعد تحویل ۹۰ روزه با شرایط جدول ذیل ارائه می نماید:
ساعت ۱۱ صبح روز پنج شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ می باشد و تا تکمیل ظرفیت و حداکثر تا روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ ادامه خواهد داشت.
طرح فروش فوری وانت آریسان (بدون قرعه کشی) - بهمن ۱۴۰۱
گروه صنعتی ایران خودرو هم زمان با فرارسیدن چهل‌وچهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، طرح بزرگ پیش فروش محصولات خود را با عرضه تعداد قابل توجهی خودرو اجرا می‌کند.
در این طرح، چهار محصول وانت آریسان دوگانه‌سوز، رانا پلاس، سورن پلاس بنزینی و پارس با موتور XU۷ با موعد تحویل از چهارماهه تا یک ساله با اختصاص سود مشارکت عرضه می‌شود. این طرح برای سه گروه متقاضیان عادی، طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و متقاضیان جایگزینی خودروهای فرسوده به اجرا گذاشته می‌شود. 
به‌منظور فراهم‌سازی شرایط لازم برای دست‌یابی مشتریان واقعی و مصرف‌کنندگان به خودرو، بخشی از وجه خودرو در حساب وکالتی که توسط متقاضیان نزد بانک‌های ملی، ملت، سپه، تجارت و صادرات افتتاح کرده‌اند، مسدود می‌شود و پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی و مشخص شدن فهرست برندگان، متقاضیانی که برنده نشده‌اند، می‌توانند نسبت به برداشت از حساب اقدام کنند و مشتریان منتخب در قرعه‌کشی با تکمیل وجه مطابق پیش‌پرداخت اعلامی در بخشنامه نسبت به انتقال وجه از طریق درگاه رسمی ایران خودرو و تکمیل ثبت‌نام اقدام کنند.
مشتریان برای افتتاح حساب وکالتی می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی بانک‌های یادشده (ملی، ملت، سپه، تجارت و صادرات) از ۱۱ تا ۱۷ بهمن‌ماه، نسبت به تکمیل فرم وکالتی نزد بانک اقدام کرده و میزان موجودی برابر با ۹۰۰ میلیون ریال از وجه خودرو را که در بخشنامه تعیین‌شده در این حساب نگهداری کنند. افتتاح حساب وکالتی صرفا برای متقاضیان عادی است و مادران و متقاضیان نوسازی خودروهای فرسوده از این موضوع مستثنا هستند.
این طرح از ۱۳ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا ۲۲ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت و مشتریان ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از افتتاح حساب وکالتی می‌توانند حداکثر تا ۲۲ بهمن‌ماه با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو برای ثبت‌نام اولیه و شرکت در قرعه‌کشی اقدام کنند.
(تمامی محدودیت‌هایی که در بخشنامه‌های قبلی اعمال شده بود، در این طرح فروش نیز اجرا خواهد شد)
شرایط فروش محصولات ایران خودرو ویژه دهه فجر - بهمن ۱۴۰۱
قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده ۴ محصول ایران خودرو در روز سه شنبه ۲۷ دی‌ماه منوط به تعطیل نبودن ادارات استان تهران است.
با توجه به اعلام روابط عمومی ایران خودرو با توجه به اینکه دستگاه‌ها و نهاد‌های نظارتی باید در روند اجرای قرعه‌کشی حضور داشته باشند و مشخص نیست تعطیلات اخیر برای صرفه‌جویی در مصرف گاز تا چه زمانی ادامه دارد، تاریخ قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو نیز همچنان نامشخص است.
همچنین کلیه واحد‌های تولید، پشتیبانی و ستادی ایران خودرو به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق امروز یکشنبه ۲۵ دی‌ماه نیز تعطیل هستند.
ثبت‌نام فروش فوق‌العاده ۴ محصول ایران‌خودرو برای متقاضیان عادی، مادران دارای دو فرزند و بیشتر و دارندگان خودرو‌های فرسوده امروز (۲۵ دی‌ماه) به پایان می‌رسد. در این طرح فروش چهار محصول سورن‌پلاس دوگانه‌سوز، پارس سال سفارشی (ELX)، پارس سال سفارش با موتور XU 7 P و راناپلاس برای سه گروه متقاضیان عرضه شده است.
اختلال در سایت ایران‌خودرو با گذشت ۴ روز از آغاز زمان ثبت‌نام بالاخره برطرف شد و امروز چهارشنبه بسیاری از متقاضیان موفق به ثبت درخواست خرید خود شده‌اند.
طرح جدید فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو از طریق قرعه‌کشی ویژه متقاضیان عادی، متقاضیان جوان‌سازی جمعیت (مادران) و متقاضیان خودروهای فرسوده، براساس اعلام قبلی این شرکت از روز یکشنبه ۱۸ دی‌ماه از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد.
اما ‌سایت ایران‌خودرو از دقایق اول ثبت‌نام دچار اختلال شد و متقاضیان نتوانستند اقدام به ثبت تقاضای خرید کنند.
پیرو این موضوع و ادامه اختلال در سایت ایران خودرو، این شرکت مهلت ثبت‌نام خودرو را یک‌بار تا ۲۱ دی‌ و بار دیگر با ادامه اختلال‌ها تا یکشنبه ۲۵ دی‌ تمدید کرد و از متقاضیان خرید خودرو خواست برای ثبت‌نام عجله نکنند.
این در حالی است که تا دیروز سه‌شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ یعنی با گذشته سه روز از آغاز ثبت‌نام هنوز این سایت دچار اختلال بود و امکان ثبت‌نام برای تعداد زیادی از متقاضیان فراهم نشده بود.
در روزهای گذشته امکان ورود به سایت اصلا وجود نداشت و کاربر با پیام «سرور وب سایت به‌طور موقت از دسترس خارج شده است» مواجه می‌شد اما اکنون سایت ایران خودرو باز می‌شود و امکان ادامه فرایند ثبت‌نام وجود دارد.
در این دوره از ثبت‌نام و قرعه‌کشی چهار محصول سورن پلاس دوگانه سوز، رانا پلاس، پارس سال سفارش (ELX)، با موتور XU۷P و پارس سال با موتور XU۷P عرضه می‌شود.
گروه صنعتی ایران خودرو در اطلاعیه‌ای تصریح کرد: «در پی کندی سایت فروش اینترنتی محصولات این شرکت به دلیل ترافیک متقاضیان و در راستای تکریم مشتریان، زمان اجرای طرح فروش فوق‌العاده تا یک شنبه ۲۵ دی‌ماه تمدید شد.»
درپی اختلال ایجاد شده در روند ثبت‌نام چهل‌ و دومین مرحله از فروش فوق‌العاده چهار محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو، مهلت ثبت‌نام که در ابتدا تا پایان روز سه‌شنبه (۲۰ دی ماه) در نظر گرفته شده بود، “یک روز دیگر” تمدید شد.
بر این اساس امکان ثبت‌نام تا پایان روز چهارشنبه (۲۱ دی ماه) برای متقاضیان فراهم خواهد بود.
 ایران خودرو قرار بود امروز فروش فوق‌العاده چند محصول خود را از طریق قرعه‌کشی در سایت خود داشته باشد اما متقاضیان می‌گویند امکان ثبت‌نام وجود ندارد و سایت باز نمی‌شود.
مردم گلایه دارند که ایران‌خودرو‌ در حال حاضر تلاش می‌کند محصولات خود را در قالب بورس کالا و با قیمت‌‌های بسیار بالاتر به فروش برساند و برای همین است که سهمیه عرضه خودرو از طریق قرعه‌کشی با نرخ مصوب را بسیار کاهش داده است.
گروه صنعتی ایران‌خودرو در تازه‌ترین طرح فروش محصولات خود، سورن پلاس دوگانه‌سوز، پارس سال سفارشی (‌ELX)، پارس سال سفارش با موتور XU۷P و راناپلاس را با موعد تحویل ۹۰ روزه عرضه می‌کند.
این طرح از فردا یکشنبه ۱۸ دی‌ماه به مدت سه روز برای سه گروه متقاضیان عادی، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده و حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اجرا خواهد شد. متقاضیان نهایی شنبه ۲۴ دی‌ماه از طریق قرعه‌کشی با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی انتخاب خواهند شد. مراسم قرعه‌کشی به‌صورت مستقیم از طریق سایت ایران خودرو به نشانی ‌‌ikco.ir و صفحه رسمی این شرکت در آپارات به نشانی ikco_ir پخش خواهد شد.
زمان فعال‌سازی این بخشنامه بر روی سایت فروش ایران خودرو  ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ شروع و تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ادامه دارد. متقاضیان می‌توانند در موعد تعیین‌شده از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.
فروش فوق‌العاده چهار محصول ایران خودرو - دی ۱۴۰۱
به اطلاع عموم متقاضیان محترم و نمایندگی‌های مجاز می‌رساند شرکت ایران خودرو طرح فروش فوق العاده وانت آریسان ۲ دوگانه سوز (بدون قرعه کشی) با در نظر گرفتن هر کد ملی یک دستگاه و دارا بودن گواهینامه رانندگی و با موعد تحویل ۹۰ روزه با شرایط جدول ذیل ارائه می‌نماید:
فروش نقدی وانت آریسان بدون قرعه کشی و محدودیت - آذر ۱۴۰۱
دو محصول سورن پلاس دوگانه‌سوز و پارس ‌ELX با موتور XU۷ پلاس در طرح فروش فوق‌العاده برای دو گروه متقاضیان طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و دارندگان خودروهای فرسوده از امروز شنبه ۲۶ آذرماه به مدت ۳ روز عرضه می‌شوند.
مشتریان نهایی این دو محصول ۳۰ آذرماه از طریق قرعه کشی با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی انتخاب خواهند شد.
متقاضیان می‌توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.
مراسم قرعه‌کشی طرح فروش ۳۰ روزه (۳ محصول) و ۹۰ روزه (۲ محصول) ایران خودرو ساعت ۱۱ صبح امروز چهارشنبه ۹ آذرماه انجام شد.
مشخصات متقاضیان منتخب “در طرح عادی” پس از تأیید ناظرین از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو تا فردا اعلام و همچنین پیامک اطلاع‌رسانی برای منتخبان ارسال خواهد شد.
اسامی برندگان در طرح “مادران” پس از استعلام از سازمان ثبت احوال، اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین اسامی برندگان در طرح “خودرو فرسوده” پس از استعلام از سازمان ستاد مدیریت سوخت، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
منتخبان به‌مدت ۳ روز مهلت خواهند داشت تا مبلغ پیش‌پرداخت را براساس بخشنامه پرداخت کنند و در صورت واریز نکردن وجه، نفرات فهرست ذخیره، جایگزین خواهند شد.

دور جدید فروش فوق العاده محصولات شرکت ایران خودرو از پنجشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۱ آغاز شده است.
تمام محدودیت‌های قبل (قرعه‌کشی) در این بخشنامه فعال است.
فروش فوری محصولات ایران خودرو - آذر ۱۴۰۱
دور جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو (قرعه‌کشی) از روز پنجشنبه به مدت ۴ روز آغاز شد.
پیش‌فروش ایران خودرو
طرح جدید پیش فروش (قرعه کشی) ۵ محصول شرکت ایران خودرو ویژه آبان ماه ۱۴۰۱ از پنجشنبه آغاز شد.
بخشنامه پیش فروش از تاریخ پنجشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۱ به مدت ۴ روز فعال خواهد شد.
کلیه محدودیت ها در این بخشنامه فعال خواهد بود.
پیش‌فروش ایران خودرو
مراسم قرعه کشی سی و نهمین مرحله طرح فروش فوق العاده و پیش فروش یک ساله محصولات ایران خودرو روز گذشته برگزار شده بود که اسامی برندگان قطعی آن دقایقی قبل منتشر کرد.
نتایج قرعه کشی پس از تایید توسط نهادهای نظارتی از طریق سایت فروش ایران خودرو (پنل کاربری>استعلام قرعه کشی) اعلام شد و منتخبان سه روز مهلت دارند نسبت به واریز وجه خودرو مطابق با بخش‌نامه اقدام کرده و در صورت عدم واریز، نفرات ذخیره جایگزین خواهند شد.
در سی و نهمین مرحله از فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو، پنج خودروی پارس سال، سورن پلاس، پارس سال ELX، پژو ۲۰۷ دستی و ۲۰۷ اتوماتیک، با موعد تحویل سه ماهه عرضه شد.
در طرح پیش فروش محصولات نیز، خودروی تارا دستی، تارا اتوماتیک، رانا پلاس، دنا پلاس توربو دستی و دنا پلاس توربو اتوماتیک،عرضه شده است.
گفتنی است، ایران خودرو در این مرحله در قالب فروش فوق‌العاده و پیش فروش به عرضه ۳۹ هزار دستگاه خودرو اقدام  کرده که ۲۵ هزار دستگاه آن در قالب فروش فوق‌العاده با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه و ۱۴ هزار دستگاه نیز به صورت پیش فروش با موعد تحویل حداکثر ۱۲ ماهه بوده است.
روز گذشته مراسم قرعه کشی مرحله سی و هشتم فروش فوق العاده و پیش فروش عادی محصولات ایران‌خودرو با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی در سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش این خودروساز برگزار شد.
نتایج پس از تایید قرعه‌کشی توسط نهادهای نظارتی از طریق سایت فروش ایران خودرو (پنل کاربری>استعلام قرعه کشی) اعلام شد.
منتخبان سه روز مهلت دارند نسبت به واریز وجه خودرو طبق بخش‌نامه اقدام کنند و در صورت عدم واریز نفرات ذخیره جایگزین خواهند شد.
حتما بخوانید:
شرایط فروش محصولات سایپا
دقایقی قبل قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده و پیش فروش محصولات ایران خودرو مرحله سی‌ و هشتم آغاز شد.
مراسم قرعه کشی طرح فروش ۳ ماهه (۴ محصول) و پیش فروش (۵ محصول) ایران خودرو ساعت ۱۰ صبح امروز دوشنبه ۱۸ مهرماه آغاز شده است.
مشخصات متقاضیان منتخب “در طرح عادی” پس از تایید ناظرین از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو تا عصر امروز اعلام و همچنین پیامک اطلاع رسانی برای منتخبان ارسال خواهد شد.
اسامی برندگان در طرح “مادران” پس از استعلام از سازمان ثبت احوال، اطلاع رسانی خواهد شد.
اسامی برندگان در طرح “خودرو فرسوده” پس از استعلام از سازمان ستاد مدیریت سوخت، اطلاع رسانی خواهد شد.
منتخبان به مدت ۳ روز مهلت خواهند داشت تا به واریز، مبلغ پیش پرداخت براساس بخشنامه اقدام کنند و در صورت واریز نکردن وجه، نفرات فهرست ذخیره، جایگزین خواهند شد.
ظرفیت محصولات در طرح فروش ۹۰ روزه (عادی):
ظرفیت محصولات در طرح پیش فروش (عادی):
حتما بخوانید:
طرح های فروش ایران خودرو برای مادران
طرح فروش فوق‌العاده (با موعد تحویل ۳ ماهه) برخی محصولات شرکت ایران‌خودرو در سایت رسمی فروش ایران خودرو (قرعه‌کشی) مطابق جدول انتهای بخشنامه از روز سه شنبه ۱۲ مهرماه و به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.
فروش فوری محصولات ایران خودرو -۱۲ مهر ۱۴۰۱
ایران‌خودرو جدیدترین طرح پیش فروش عادی خود را اعلام کرد. مطابق این طرح که از روز سه شنبه ۱۲ مهرماه آغاز شده و تا ۴ روز کاری ادامه خواهد داشت مشتریان شرکت مذکور می‌توانند محصولات موردنظر خود را انتخاب کرده و در قرعه‌کشی شرکت کنند. موعد تحویل نیز برای آن‌ها حداکثر ۱۲ ماه است.
پیش فروش محصولات ایران خودرو - ۱۲ مهر ۱۴۰۱
فروش هایما S5 توسط به صورت اقساطی در شرکت لیزینگ ایران خودرو  از ششم مهر ماه آغاز خواهد شد.
گروه صنعتی ایران‌خوردو اعلام کرد که برخی از محصولات این شرکت در یک شرایط فروش فوق‌العاده و از طریق قرعه‌کشی در بازار عرضه خواهند شد.
این طرح فروش با موعد تحویل ۳ ماهه برگزار شده و متقاضیانی که در قرعه‌کشی‌های قبلی خودروسازان انتخاب نشده‌اند می‌توانند در آن شرکت کنند.
گروه صنعتی ایران‌خودرو ۵ محصول خود را با موعد تحویل حداکثر یک ساله از یکشنبه ۲۰ تیرماه تا سه‌شنبه ۲۲ تیرماه از طریق سایت esale.ikco.ir عرضه خواهد کرد.
در این طرح پیش فروش ایران‌خودرو، پنج محصول پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، راناپلاس، سورن پلاس، دناپلاس توربوشارژ دستی و اتوماتیک عرضه خواهد شد.
موعد تحویل تمامی خودروها از خرداد تا مرداد ماه سال آینده تعیین شده است.
مشتریان نهایی پس از پایان مهلت ثبت‌نام، در روز چهارشنبه این هفته از طریق قرعه‌کشی با حضور نمایندگان نهادهای ناظر تعیین خواهند شد.
شرکت خودروسازی‌ ایران‌خودرو از امروز ۱۸ خرداد ماه طرح فروش فوق‌العاده خود را آغاز کرد.
در طرح فروش‌ فوق‌العاده این شرکت سه محصول پژو پارس سال، پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای و دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک با حداکثر موعد تحویل ۳ ماهه عرضه شده است.
متقاضیان ثبت‌نام در این طرح فروش می‌توانند از امروز به سایت فروش ایران‌خودرو مراجعه کرده و عملیات ثبت‌نام را انجام دهند.
لازم به ذکر است که ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو در ۱۸ خرداد ماه نیز همچون گذشته نیازمند پرداخت هزینه خاصی نیست و تنها پس از اجرای قرعه‌کشی، منتخبین ۷۲ ساعت فرصت دارند تا مبلغ کل خودروی ثبت‌نامی خود را واریز کنند. در این حالت ثبت‌نام تکمیل شده و خودرو این افراد نهایتا پس از ۹۰ روز به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.
یازدهمین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات ایران‌خودرو،‌ ۳ محصول را با موعد تحویل ۹۰ روز عرضه می‌کند. این طرح از روز سه شنبه ۲۳ دی ماه به مدت سه روز به اجرا گذاشته می‌شود.
به منظور توزیع و عرضه خودرو میان مشتریان واقعی،‌ محدودیت‌های اعمال شده در طرح‌های قبلی،‌ کماکان اعمال می‌شود. منتخبان طرح‌های قبلی که موفق به واریز وجه نشده‌اند‌ نیز می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در این طرح ایران‌خودرو اقدام کنند.
متقاضیان نهایی حداکثر سه روز پس از اتمام مهلت ثبت‌نام ایران‌خودرو‌ با انجام قرعه‌کشی مشخص خواهند شد، این افراد تا پنج روز مهلت خواهند داشت تا نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام کنند.
جدول خودروهای قابل واگذاری در مرحله یازدهم طرح فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو:
ثبت‌نام ایران‌خودرو پیش‌فروش اردیبهشت ماه ۱۴۰۰
 
نوشته ثبت نام ایران خودرو (پیش فروش و فروش فوق العاده) – اولین پیش فروش محصولات ایران خودرو در سال جدید اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp