همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با ورود chatGPT به دنیای تولید محتوا، مخالفان و موافقان زیادی شروع به اظهار نظر کردند. بسیاری از فعالان حوزه تولید محتوا، این هوش مصنوعی را تهدید بزرگی برای فرصت های شغلی خود می دانند و معتقدند که به زودی جای نیروی کار انسانی را خواهد گرفت و در نتیجه فعالان این حوزه بی کار می شوند. در مقابل این گروه افرادی هستند که هوش مصنوعی را در خدمت انسان می دانند و معتقدند کیفیت حوزه دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا به کمک chatGPT افزایش می یابد. به هر حال جزء هر کدام از این دو گروه که باشید، تولید محتوای فارسی با chatGPT موضوع بحث های این روز های شما هم هست. با ما همراه باشید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید.
اگر شما هم دوست دارید به خانواده ۱ میلیون نفری chatGPT بپیوندید و تولید محتوای فارسی کنید کافی است تا چند گام زیر را به ترتیب انجام دهید.
احتمالا با شنیدن عبارت محتوای فارسی با chatGPT به یاد ترجمه های بی سر و ته گوگل می افتید. خب حقیقت دردناکی است! این هوش مصنوعی هنوز به قدرت کامل خود دست نیافته است و محتوای باکیفیتی مانند زبان انگلیسی برای زبان فارسی ارائه نمی دهد. قطعا محتوای فارسی تولید شده با این ابزار کمکی آنقدر باکیفیت نیست که بدون هیچ ویرایشی بر روی بلاگ سایتتان قرارش بدهید. در نظر داشته باشید که پرسش‌ های متداول می‌ تواند کیفیت خروجی را بهبود بخشد. جدا از سختی های دستوری زبان فارسی، زبان ما از نظر ادبی بسیار غنی است و این ادبیات در بسیاری از مواقع به زبان روزمره و محتوا های تولیدی ما راه یافته است. شعر ها، کنایه ها، ضرب المثل ها و… راز تمایز و زیبایی زبان و محتوا های ما با دیگر زبان هاست. این همان نقطه ای است که chatGPT قادر نیست از پسش بربیاید.
موضوعات به اصطلاح بومی، موضوعاتی که مختص به ایران هستند و موضوعاتی که به تخصص زیادی نیاز دارند هم chatGPT را ناتوان جلوه می دهند.
بر اساس آنچه تا به اینجای مطلب گفتیم، هنوز نمی ‌توانیم chatGPT را ابزاری کاربردی برای تولید محتوای فارسی بدانیم؛ اما همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، پرسش‌ های متداول می‌ تواند کیفیت خروجی را بهبود بخشد. پس هرچقدر بیشتر با این ابزار کار کنید، عملکرد بهتری را ارائه می‌ دهد. صبور باشید و اطمینان داشته باشید که گذر زمان و افزایش محتوای فارسی با chatGPT آن را در زمینه تولید محتوای فارسی قدرتمند تر می کند.
یکی از سختگیرانه ترین قوانین گوگل مربوط به تولید محتوا با هوش مصنوعی بوده است. در گذشته، گوگل برای سایت هایی که هنگام تولید محتوایشان از هوش مصنوعی استفاده می کردند جریمه های سنگینی در نظر می گرفت. ایجاد chatGPT و استقبال از آن و کارایی اش گوگل را متقاعد کرد که قوانین خود را تغییر دهد. در این راستا گوگل نیز تصمیم گرفت تا سرویس هوش مصنوعی خود با نام Bard را در اختیار کاربران اینترنت قرار دهد.
تولید محتوای فارسی با chatGPT شاید در ذهن شما هم یک شوخی به نظر برسد! به هر حال حق دارید! کیفیت متن های تولیدی به کمک این هوش مصنوعی بسیار پایین است. بسیاری از محتوا های تولید شده فارسی به وسیله chatGPT قابل انتشار نیستند. اما با وجود تمام این مسائل، هیچ کس قادر به انکار آینده روشن این ابزار و نقش آن در تولید محتوای فارسی نخواهد بود. امیدواریم با گسترش روز افزون تکنولوژی، هوش مصنوعی بیش از پیش در اختیار ایرانیان و فارسی زبانان قرار بگیرد.
[email protected] آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp