همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
مجله همراه مکانیک » نکات خرید و فروش خودرو » بهترین خودرو برای ثبت نام قرعه کشی کدام است؟
ثبت نام و قرعه کشی خودرو طی سال‌های اخیر به یکی از راه‌هایی تبدیل شده که سودآوری زیادی برای برخی به دنبال داشته است. ممنوعیت واردات، عرضه محدود خودروسازان داخلی، تقاضای بالا و درنتیجه تبدیل خودرو به یک کالای سرمایه‌ای، باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال بهترین خودرو برای ثبت نام یا قرعه کشی باشند تا شاید بتوانند خودرو را با قیمت پایین‌تر تهیه کنند و سودی به جیب بزنند.
البته فرآیند قرعه کشی از سال ۱۴۰۲ روند جدیدی به خود گرفته و از قرعه کشی برای انتخاب فرد برنده، به قرعه کشی برای تعیین زمان تحویل خودرو تبدیل شده است. بنابراین  ظاهرا از سال ۱۴۰۲ به بعد دیگر فرآیند قرعه کشی برای ثبت نام خودرو وجود ندارد، بلکه صرفا جهت تعیین نوبت ثبت نام‌کنندگان انجام می‌گیرد. به هر حال در این مقاله ضمن معرفی بهترین خودرو برای قرعه کشی و ثبت نام، ویژگی‌های مثبت و منفی این محصولات از نظر بازار خرید و فروش، میزان سود احتمالی ناشی از تفاوت قیمت کارخانه و بازار و… را توضیح خواهیم داد.
 
اگر بخواهیم بهترین خودرو برای ثبت نام را معرفی کنیم اول باید بدانیم چه معیارهایی برای خرید خودرو از کارخانه را در نظر بگیریم. در حال حاضر مهم‌ترین معیارهایی که بهتر است به منظور انتخاب بهترین خودرو برای ثبت نام در نظر گرفته شود، شامل این موارد است: 
 
بسیاری از ثبت‌نام کنندگان به دنبال خودرویی هستند که بازار خرید و فروش آن رونق داشته باشد. یعنی هر زمان که اراده کردند آن را به بازار ببرند و به راحتی به فروش برسانند. این دست خودروها معمولا جزو محصولات مشهور و پرفروش بازار هستند و از لحاظ خدمات پس از فروش، قیمت لوازم یدکی و هزینه نگهداری در دامنه توان مالی اکثر مشتریان ایرانی جا می‌گیرند.
 
بازار خودرو
 
در سال‌های اخیر با توجه به افزایش چند برابری نرخ ارز، قیمت خودروها در بازار آزاد نیز متناسب با نرخ ارز بالا رفته است. این در حالی است که نرخ قیمت کارخانه معمولا در سطح پایین‌تری نسبت به حاشیه بازار قرار داشته و همین موضوع باعث شده تا برخی از خودروها حاشیه سود بسیار زیادی برای ثبت نام کننده آن به دنبال داشته باشند؛ چراکه قیمت کارخانه آنها گاهی مواقع تا نصف قیمت آن در بازار است و سود خوبی برای برنده قرعه کشی به دنبال می‌آورد.
 
یکی از معیارهای انتخاب بهترین خودرو برای قرعه کشی و ثبت نام، شانس برنده شدن آن خودرو است. با توجه به حاشیه سود بالا و تقاضای زیادی که در بازار ما انباشته شده، بعضی از خودروها نسبت به دیگر مدلها جذابیت بیشتری برای مشتری دارد و باعث می‌شود تا افراد بسیار زیادی برای ثبت نام آن دست به کار شوند. به عنوان مثال گاهی اوقات دیده شده که چند میلیون نفر صرفا برای پنج هزار دستگاه از یک مدل ثبت نام کرده‌اند. قاعدتا شانس برنده شدن این خودرو بسیار پایین‌تر است و می‌تواند فرایند ثبت نام شما را تقریبا بی‌نتیجه کند.
 
 بررسی مزایای سایپا کوییک
 
یکی دیگر از معیارهای انتخاب بهترین خودرو برای ثبت نام ، ویژگی‌های فنی آن محصول است. به عنوان مثال اگر به دنبال خودرویی کم دردسر با استهلاک پایین هستید، محصولات داخلی مجهز به موتورهای تنفس طبیعی نظیر موتور تیوفایو و یا موتور ‏M15 سایپا می‌توانند گزینه‌های کم دردسرتری نسبت به سایر خودروها، به‌ویژه نمونه‌های توربوشارژ باشند.
 
در اینجا پنج مورد از بهترین خودروهای موجود در لیست فروش تولیدکنندگان داخلی که معمولا به صورت ثبت نامی و قرعه کشی عرضه می‌شوند را به شما معرفی می‌کنیم و دلیل انتخاب‌ هرکدام را توضیح می‌دهیم:
 
پژو ۲۰۷ از همان ابتدا در بازار ایران بسیار محبوب بوده است. عدم وجود هاچبک های جذاب در رنج قیمتی این خودرو باعث شده تا تقاضای زیادی برای آن در بازار ایران به وجود بیاید و فرایند ثبت نام آن همواره پرتقاضا باشد.
تفاوت قیمت 207 در کارخانه و بازار حاشیه سود خوبی به دنبال دارد. ویژگی‌های فنی آن هم با توان مالی اکثر مشتریان ایرانی مطابقت دارد و قیمت لوازم یدکی آن نسبتا مقرون به صرفه است. از لحاظ تعمیرات نیز در تمام تعمیرگاه های سراسر کشور به راحتی قابل عیب‌یابی و تعمیر خواهد بود. همین موارد باعث شده تا پژو ۲۰۷ یکی از محبوب‌ترین و بهترین خودروها برای ثبت نام در قرعه کشی باشد.
 
پژو 207
 
پژو پارس تیوفایو به دلیل آنکه استهلاک فنی پایین تری نسبت به مدل ۱۸۰۰ دارد و با عیوبی مثل سوختن واشر سرسیلندر به این زودی‌ها دست‌وپنجه نرم نمی‌کند، به یکی از محبوب‌ترین خودروهای ثبت نامی تبدیل شده است. کابین جادار، استهلاک فنی پایین، هزینه تعمیرات ارزان و لوازم یدکی در دسترس و نه‌چندان گران، نیز باعث شده تا پژو پارس TU5 همچنان میان ثبت نام کنندگان ایرانی محبوب بسیار محبوب باشد. اختلاف قیمت پژو پارس کارخانه و بازار هم دلیل مهم دیگری برای محبوبیت این خودرو بین ثبت‌نام‌کنندگان است.
 
قیمت روز پژو پارس
 
تارا دستی به عنوان یک ماشین جدید، قیمت تقریبا متعادلی دارد و می‌تواند نیازهای مشتریانی که به دنبال یک محصول متفاوت هستند را تا حدودی برآورده کند. از لحاظ ایمنی و امکانات نسبت به محصولات مشابه نظیر پارس تیوفایو شرایط بهتری دارد و گزینه مطلوبی برای مصرف‌کنندگان واقعی محسوب می‌شود. اما باید بگوییم اختلاف قیمت تارا در کارخانه و بازار کمی پایین‌تر است و از لحاظ بازار خرید و فروش به پای محصولاتی مثل پژو ۲۰۷ یا پژو پارس نمی‌رسد.
 
تارا دنده ای
 
کوییک دنده ‌ای جزو خودروهای کم استهلاک بازار است، طراحی ظاهری نسبتا جذابی دارد و می‌تواند جای یک هاچبک خانوادگی را برای افرادی که توان خرید پژو ۲۰۷ ندارند، بگیرد. این محصول سایپا به‌ویژه از لحاظ استهلاک فنی نسبت به محصولات ایران خودرو بسیار مقرون به صرفه‌تر است و اگر می‌خواهید ماشینی با هزینه نگهداری پایین ثبت نام کنید، بهتر است کوییک را در اولویت بگذارید. ضمنا اختلاف قیمت کوییک در کارخانه و بازار هم برای خریداران وسوسه‌کننده است
 
مزایای سایپا کوییک
 
لاماری ایما یکی از محصولات مونتاژ چینی است که به دلیل طراحی ظاهری فوق‌العاده جذاب و ویژگی‌های فنی مهیج، توانسته جایگاه خود را خیلی زود در بازار ایران به دست آورد و در لیست بهترین خودرو برای ثبت نام قرار بگیرد.
ثبت نام این محصول سود بسیار خوبی به ثبت نام کننده می‌دهد و از لحاظ ویژگی‌های ظاهری یا فنی یکی از بهترین خودروهای مونتاژی کشور محسوب می‌شود. البته فقدان برخی امکانات باعث شده تا انتقاداتی از لاماری ایما به وجود بیاید. با این حال ظاهرا مدلهای جدید از این خودرو با امکانات بیشتر در راه هستند. بنابراین اگر توان مالی بالایی دارید، بهتر است لاماری ایما را در لیست خودروهای ثبت نامی خود قرار دهید.
 
لاماری ایما
 
انتخاب بهترین خودرو برای ثبت نام بیشتر به نوع انتظارات شما از ماشین ثبت نامی برمی‌گردد. با توجه به آنچه توضیح دادیم از سال ۱۴۰۲ به بعد دیگر فرایند گزینش خریداران نهایی خودرو از طریق قرعه کشی صورت نمی‌گیرد، بلکه صرفا با نوبت‌دهی به واسطه قرعه کشی مشخص می‌شود و همه می‎توانند خودرو دریافت کنند.
باید اشاره کنیم در این میان محصولات ایران خودرو متقاضی بیشتری دارند، بنابراین تولیداتی مثل پژو پارس و پژو ۲۰۷ بسیار پرمتقاضی خواهند بود و درنتیجه شانس شما برای دریافت زودهنگام آنها پایین‌تر از بقیه خودروها است. دریافت این ماشین‌های پرتقاضا ممکن است تا دو سال نیز طول بکشد.
 اما از طرف دیگر معمولا محصولات سایپا تقاضای کمتری دارند و در حال حاضر که خودروها از طریق سامانه یکپارچه بدون قرعه کشی به خریداران تخصیص پیدا می‌کند، احتمال اینکه تولیدات سایپا خیلی زود به دستتان برسد بسیار بالاتر از محصولات ایران خودرو است.
خودروهایی مثل شاهین، کوییک و ساینا در حال حاضر گزینه‌های مناسبی از این جهت به شمار می‌روند و احتمالا صف انتظار بسیار کوتاه‌تری نسبت به تولیدات ایران خودرو نظیر پژو ۲۰۷، پژو پارس و تارا خواهند داشت.
همراه مکانیک، همراه مطمئن شما در فرآیند خرید و فروش خودرو‌ست. این مجموعه با تجریه‌ی هزاران همراهی در خرید و با ارائه‌ی خدمات همه جانبه‌ی خودرویی، در مسیر خلق بهترین تجربه‌ی ممکن از خرید و فروش، کنار شماست.
با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک، یک دستیار متخصص خودرویی داشته باشید و از خدمات متنوع این شرکت بهره‌مند شوید.
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp