همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
مطالعه‌ای در استرالیا نشان داده است که وجود دی‌لایت در خودروها به‌طور میانگین می‌تواند باعث کاهش ۸.۸ درصدی تصادفات شود.

مطالعه‌ای که اخیراً توسط مرکز تحقیقات تصادفات دانشگاه موناش در ملبورن استرالیا انجام شده نشان داده است که از لحاظ آماری احتمال تصادف خودروهایی که مجهز به دی‌لایت یا چراغ روز هستند کمتر است. این مطالعه از داده‌های پلیس استرالیا استفاده کرده است تا تخمین بزند که دی‌لایت‌ها تا چه اندازه خطر تصادفات در روز را کاهش می‌دهند. این مطالعه نشان داده است که از لحاظ آماری، دی‌لایت‌ها باعث کاهش ۸.۸ درصدی خطر تصادفات می‌شود. در سرعت‌های بالاتر و همین‌طور هنگام طلوع و غروب خورشید نیز میزان این کاهش بیشتر خواهد بود.

در این مطالعه از داده‌های تصادفاتی استفاده شده که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ رخ داده و توسط پلیس گزارش شده است. علاوه بر این، به‌طور جداگانه اطلاعات خودروها هم بررسی شده تا مشخص شود کدام خودروها به دی‌لایت مجهز بوده‌اند. این مطالعه نشان داده است که در روشنایی کامل روز، دی‌لایت باعث کاهش ۷.۶ درصدی خطر تصادف می‌شود درحالی‌که در هنگام غروب یا طلوع خورشید خطر تصادف ۲۰.۳ درصد کاهش پیدا می‌کند. به‌طور میانگین نیز وجود دی‌لایت در خودروها ۸.۸ درصد خطر تصادف را کمتر می‌کند.

مطالعهٔ مذکور در انتها به این نتیجه رسیده است که تمام خودروهای جدید باید به‌اجبار به دی‌لایت مجهز شوند. البته دی‌لایت‌ها هم‌اکنون در بسیاری از نقاط جهان اجباری هستند و مطالعات مختلفی در اروپا و ایالات‌متحده برای اثبات تأثیر آن‌ها انجام شده است. با توجه به این مطالعه، قطعاً وجود دی‌لایت بهتر از نبودن آن است و خوشبختانه در استانداردهای ۸۵ گانه جدید کشورمان نیز وجود این ویژگی در خودروهای داخلی اجباری شده است.
R/T
جالب بود
علیx76
در صورتی که خودرو مجهز به اتولایت باشه، مزیت دی لایت در مواقع طلوع و غروب بی اثر میشه و اختلاف به همون ۷.۶ درصد کاهش پیدا میکنه.
کرگدن باواریا
تو کامنت های اینستاگرام یه کامنتی دیدم یکی نوشته بود با بودجه یک و نیم میلیارد میخواد ماشین بخره که حتما دی لایت داشته باشه و از اونجایی که کره ایی های اون رنج قیمت این ابشن رو ندارن چینی خریده بود.
یکی دوان دوان با کلی بد و بیراه ریپلی کرده بود چرا کره ایی نخریدی( فکر می‌کرد دی لایت برای پُز دادن میخواد برای همین چینی خریده)
متاسفانه فرهنگ جالبی نداریم تو مملکت ، هرکی هر کاری میکنه باید توضیحات ارائه بده به کسی که اصلا نمیشناستش !
بماند که بقیه مشکلات فر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هنگی مربوط میشه به وضعیت ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قتصادی فعلی و ندید بودن که فکر میکنن کاربرد دی لایت برای قِرتی بازی و پُز دادنه.
.
بخش کامنت ها مشکل جدی داره ؛ یه کامنت باید هزار بار ثبت بشه تا بلکه با رفرش سایت ناپدید نشه ! درستش کنین لطفا🙏
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.سایت پدال برگزیده مردم و داوران به عنوان بهترین سایت فارسی در حوزه خودرو از چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره وب ایران است.
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
آیا حساب کاربری ندارید؟
source
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp