همه چیز از همه جا برای ماشین شما
ایران‌خودرو در سال‌های اخیر سامانه‌ای برای ثبت‌نام و پیگیری خودرو راه‌اندازی کرده است. با مراجعه به این سامانه می‌توانید در بخش فروش محصولات، از وضعیت خودرویی که خریده‌اید، استعلام بگیرید. در این مقاله به معرفی سامانه پیگیری خودرو ایران خودرو می‌پردازیم و مراحل ثبت‌نام در این سایت را به‌صورت تصویری بررسی می‌کنیم.
سایت ایران خودرو خدمات بسیاری را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. یکی از این خدمات، پیگیری خودروی خریداری‌شده از این شرکت است. برای این کار می‌توانید به آدرس اینترنتی https://customer.ikco.ir مراجعه کنید.
با مراجعه به این سامانه می‌توانید به لیست قیمت محصولات ایران‌خودرو، راهنمای خریداران، استعلام وضعیت زمان تحویل، لیست نمایندگی‌ها در سراسر کشور و بخش ارتباط با مشتری هم دسترسی داشته باشید.
افرادی که شرایط لازم برای ثبت‌نام خودرو را دارند، می‌توانند از طریق سایت ایران‌خودرو اقدام به خرید خودرو کنند. حتی اگر فقط می‌خواهید استعلام قیمتی از محصولات ایران خودرو داشته باشید هم باید به این سایت مراجعه کنید.
در ادامه مراحل ورود به سایت را بررسی کرده‌ایم.
پیگیری خودروی ثبت نامی از ایران خودرو
۳. با فشردن دکمه میز خدمت، به صفحه ورود به سامانه به آدرس https://customerpanel.ikco.ir/ هدایت می‌شوید. در این صفحه نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کنید.
ورو به میز خدمت مشتری پیگیری خودرو ایران خودرو
توجه: در این مرحله باید نام کاربری و رمز عبوری را که در زمان خرید خودرو انتخاب کرده‌اید، وارد کنید. اگر هنوز در سایت ثبت‌نام نکرده‌اید، مراحلی را که در ادامه آمده است دنبال کنید.
نحوه ثبت نام در سامانه ایران خودرو و پیگیری خودرو
۳. در این مرحله، فرم اطلاعات هویتی و حساب بانکی‌تان را به‌طور کامل پر کنید.
ثبت نام و پر کردن فرم اطلاعات ایران خودرو برای پیگیری خودرو
۴. با تکمیل این فرم، فرایند عضویت شما به پایان می‌رسد. با وارد کردن نام کاربری (کد ملی‌تان) و رمز عبور در سامانه ایران‌خودرو می‌توانید وارد «میز خدمت» شوید.
پس از ورود به سامانه می‌توانید با هریک از روش‌های زیر محصول خریداری‌شده خود را برای تحویل پیگیری کنید.
چه خودروی خود را نقدی خریده باشید، چه به‌صورت پیش‌فروش یا قرعه‌کشی، با روش زیر می‌توانید نسبت به پیگیری زمان تحویل آن اقدام کنید:
در زمان خرید محصول، ایران‌خودرو یک شماره پیگیری به شما می‌دهد که با آن می‌توانید خرید خود را پیگیری کنید. بنابراین این شماره را یادداشت کنید و همراه خود داشته باشید. اما اگر آن را گم کردید چه؟
در این ادامه به‌صورت تصویری و گام‌به‌گام مراحل بازیابی شماره پیگیری را بررسی کرده‌ایم.
پیگیری و استعلام وضعیت قرعه کشی ایران خودرو
۵. به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که اطلاعات مربوط به هر مرحله فروش را در ستون‌های مختلف می‌بینید. در ستون شماره پیگیری، می‌توانید کد پیگیری ثبت‌نام را ببینید.
نحوه پیدا کردن شماره پیگیری ایران خودرو
برای نهایی شدن خرید محصولات ایران خودرو باید اطلاعات فردی و بانکی را در سامانه ثبت کنید.
پس از تکمیل ثبت‌نام، علاوه بر کد پیگیری، شماره قرارداد هم به شما داده می‌شود که برای پیگیری تحویل خودرو به آنها نیاز خواهید داشت.
برای پیگیری خودرو با شماره ردیف قرارداد، مراحل زیر را دنبال کنید.
در این بخش به اطلاعاتی همچون کد بخشنامه، نوع فروش محصول، تاریخ شرکت، نوع خودرو، شماره پیگیری، وضعیت، عملیات و شماره قرارداد دسترسی خواهید داشت.
در زمان ثبت‌نام در سایت ایران خودرو باید اطلاعات کد ملی را وارد و رمز عبوری برای دسترسی به سامانه انتخاب کنید. بنابراین در زمان ورود به میز خدمت، از شما کد ملی را به‌عنوان نام کاربری می‌خواهد. پس به‌راحتی با کد ملی خود می‌توانید وارد سامانه شوید.
شما می‌توانید محصولات ایران‌خودرو را به‌صورت نقدی یا پیش‌فروش که گاهی به‌صورت قرعه‌کشی برگزار می‌شود، خریداری کنید. روند کلی به این صورت است که باید به بخش مشتریان سایت ایران خودرو به آدرس customer.ikco.ir مراجعه کنید و فرم ثبت‌نام را تکمیل کنید. پس از انجام قرعه‌کشی باید از طریق همین سامانه، نتیجه قرعه‌کشی را بررسی کنید.
برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
استعلام وضعیت قرعه کشی ایران خودرو
محصولی که از ایران‌خودرو خریده‌اید (چه از طریق فروش نقدی و چه از طریق پیش‌فروش و قرعه‌کشی)، باید با تریلی‌های باری به نمایندگی شهرتان ارسال شوند. معمولا آماده‌سازی خودرو یک تا دو ماه طول می‌کشد. اما گاهی‌اوقات به‌دلیل نبودِ وسیله حمل‌ونقل، ماشین‌ها در پارکینگ می‌مانند. در این صورت ایران‌خودرو با ارسال پیامکی شما را از وضعیت خودرو باخبر می‌کند.
در این پیامک جزئیات تحویل ازجمله مدارک شناسایی موردنیاز و … آمده است. گاهی لازم است که برای ترخیص خودروی خود، به شهر دیگری سفر کنید.
همان‌طور که گفتیم، گاهی خودرو در موعد مقرر به شما تحویل داده نمی‌شود و شاید حتی در پارکینگ ایران‌خودرو هم نباشد. در این صورت، زمانی که تاریخ تحویل قطعی مشخص شود، بنا به میزان تأخیر، درصدی از مبلغ پرداخت نهایی، به‌عنوان جریمه دیرکرد کسر می‌شود.
در این صورت هم می‌توانید از طریق سامانه customer.ikco.ir سفارش خود را پیگیری کنید.
 
کافی است به سامانه customer.ikco.ir مراجعه کنید و با نام کاربری که همان کد ملی است و رمزعبوری که در زمان ثبت‌نام انتخاب کرده‌اید، وارد میز خدمت مشتری شوید.
بله، شما می‌توانید با همین اطلاعات، روند خرید تا تحویل خودرو در نمایندگی انتخابی خود را پیگیری کنید.
کافی است با کد ملی خود وارد سامانه customer.ikco.ir شوید و در بخش پیگیری وضعیت قرعه‌کشی به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید.
ایران‌خودرو با راه‌اندازی سامانه آنلاین خود، نیاز به مراجعه به نمایندگی‌های خود را کم کرده است. شما می‌توانید برای ثبت نام، خرید، پیش فروش و قرعه کشی به سایت ایران‌خودرو مراجعه کنید. پس از ثبت نام و خرید نیز می‌توانید از طریق سامانه میز خدمت مشتری، موعد تحویل یا تأخیر و … را پیگیری کنید.
اگر در طی این مراحل سؤالی برایتان پیش آمده است یا تجربه‌ای از خرید و کار با سایت ایران‌خودرو دارید، می‌توانید در زیر همین صفحه در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.
نوشته پیگیری خودرو ثبت نامی ایران خودرو به‌صورت تصویری و گام‌به‌گام اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp