همه چیز از همه جا برای ماشین شما
به گفته رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک راهور، پلاک گذاری خودروهای گذرموقت امکان‌پذیر نیست و در صورتی که زمان اعتبار این خودروها به پایان برسد، یا به کشور مبدأ بازگردانده می‌شوند و یا پلیس قانونا آن‌ها را توقیف می‌کند.
خودروهای دارای پلاک گذرموقت معمولا جزو خودروهای لوکس به حساب می‌آیند و علاوه بر ظاهر جذاب، مشخصات فنی عالی دارند. به همین خاطر بسیاری افراد به دنبال مالکیت آن‌ها هستند. با این وجود پلیس راهور خرید، فروش و اجاره این نوع خودروها را منع کرده است، چراکه پلاک گذرموقت قابل تبدیل به پلاک ملی نیست.
عدم امکان پلاک گذاری خودروهای گذرموقت و تردد دائمی آن‌ها در سطح کشور، نکته مهمی است که علاقه‌مندان پیش از اقدام برای خرید یا حتی اجاره، باید به آن توجه داشته باشند. رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک راهور در مورد فریب و کلاهبرداری افراد سودجو هشدار داده و هرگونه تبلیغ در مورد تخصیص پلاک ملی به خودروهای دارای پلاک گذرموقت را کذب و غیرقانونی اعلام کرده است.
به عنوان یک نکته مهم دیگر، اجاره خودروهای گذرموقت نیز دردسرهای بسیاری به همراه دارد. چراکه اگر به هر دلیلی پلیس جلوی خودروی گذرموقت را بگیرد و کارت مجوز به نام راننده نباشد، آنگاه طبق قانون باید خودرو را توقیف کند.
عدم پلاک گذاری خودروهای گذرموقت چندان هم غیرقابل‌توجیه نیست، چون خودروهای دارای پلاک گذر موقت به طور «موقتی» مجاز به تردد در منطقه هستند. پس از پایان این مهلت، خودرو باید به کشور اصلی خود بازگردد، در غیر این صورت توسط پلیس توقیف می‌شود. ماشین‌های گذرموقت بسته به کشور مبدأ، اعتبار تردد متفاوت دارند. خودروهای واردشده از امارات، تنها یک ماه می‌توانند در منطقه جولان دهند و در صورت منقضی شدن این مهلت، امکان تمدید اعتبار تردد وجود ندارد. از طرف دیگر، مدت اعتبار خودروهای واردشده از دیگر کشورهای حوزه خلیج‌فارس و افغانستان، دو ماه (غیرقابل تمدید) است. ولی مهلت استفاده از خودروهای وارداتی از کشورهای دیگر سه ماه بوده و تنها یک‌بار، آن‌ها به مدت حداکثر سه ماه می‌توان جواز تردد آن‌ها را تمدید کرد.
نوشته پلاک گذاری خودروهای گذرموقت امکان‌پذیر نیست اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp