همه چیز از همه جا برای ماشین شما
سخنگوی وزارت صمت به تازگی از بازگشایی سامانه برای تغییر نوع خودرو خبر داد. با توجه به افزایش قیمت خودروهای داخلی در روزهای اخیر، بسیاری افراد به فکر انتخاب خودروی دیگری افتاده‌اند و سامانه یکپارچه فروش بار دیگر بدین منظور باز می‌شود.

آخرین مهلت ثبت نام اولیه جهت خرید خودرو در طرح تخصیص یکپارچه در بازه زمانی ۲۶ الی ۲۹ اسفندماه بود. از آن زمان تاکنون، سامانه یکپارچه دو مرتبه بازگشایی شده است. حال خبر رسیده که این سیستم پس از تعیین نوبت‌ها، مجددا به منظور ویرایش نوع خودرو باز شده و افراد بسته به بودجه خود می‌توانند خودروی دیگری را جهت خرید انتخاب کنند.
طرح عرضه گسترده خودرو در سامانه یکپارچه فروش با حذف قرعه‌کشی، امکان خرید خودرو برای تمام متقاضیان را فراهم می‌آورد. البته قرعه‌کشی در این طرح انجام می‌شود، ولی برای تعیین نوبت‌ها. به عبارت دیگر، نوبت افراد برای تحویل خودرو از طریق قرعه‌کشی مشخص می‌شود که شرط بازگشایی سامانه برای تغییر نوع خودرو است. جالب اینکه هرچند متقاضیان در سال گذشته در طرح جامع عرضه خودرو شرکت کرده و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را علی‌الحساب در حساب وکالتی خود مسدود ساخته‌اند، ولی خودروها بر اساس نرخ جدید به آن‌ها فروخته می‌شود.
به هر حال، طبق گزارش‌های مختلف، قرعه‌کشی جهت تعیین نوبت‌ها برای اواخر فروردین‌ماه یا حداکثر اوایل اردیبهشت‌ماه سال جاری زمان‌بندی شده است. پس از اجرای این فرایند، قابلیت ویرایش یا تغییر نوع خودرو برای متقاضیان میسر می‌شود. علاوه بر بازگشایی سامانه برای تغییر نوع خودرو یا انجام ویرایش‌های لازم، این سیستم بار دیگر در خردادماه در دسترس افرادی قرار می‌گیرد که به سبب اشتباه در پروسه افتتاح حساب وکالتی، از ثبت نام اولیه حذف شده‌اند.

با توجه به گزارش سخنگوی وزارت صمت، به نظر نمی‌رسد به غیر از بازگشایی پس از تعیین نوبت‌ها و همین‌طور بازگشایی برای افراد جامانده، سامانه یکپارچه فروش به منظور دیگری در این مدت باز شود. بنابراین متقاضیان خرید خودرو باید از این فرصت استفاده کرده و هرگونه ویرایش یا تغییر دلخواه را در سفارش خود اعمال کنند.
نوشته سامانه یکپارچه خودرو برای تغییر نوع خودرو مجددا بازگشایی می‌شود اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp