همه چیز از همه جا برای ماشین شما
امروزه میزان استفاده از تلفن همراه به شدت افزایش یافته است. به همین دلیل اکثر افرادی که در حوزه بازاریابی مشغول به کار هستند، سعی می کنند تبلیغات و فرآیند های بازاریابی خود را به سمت گوشی های همراه بیاورند. نتیجه این تلاش ها ایجاد نوع جدیدی از بازاریابی به نام اپلیکیشن مارکتینگ است. استفاده از این شیوه بازاریابی به کسب و کار ها کمک می کند تا میزان آگاهی از برند و تعامل با کاربر را افزایش دهند تا در نتیجه آن ها درآمد شرکت افزایش یابد. برای اینکه بدانید اپلیکیشن مارکتینگ چیست، این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله در مورد این شیوه از بازاریابی و نکات مرتبط با آن توضیح داده ایم.
در این شیوه از بازاریابی سعی می شود تا با استفاده از تبلیغات ، اپلیکیشن مخاطبان بیشتری را جذب کند و تعداد دفعات دانلود برنامه بالا برود. این فرآیند می تواند از راه های مختلف مانند تبلیغ در رسانه های اجتماعی، تبلیغات آنلاین، بهینه سازی فروشگاه اپلیکیشن، بازاریابی از طریق اینفلوئنسر ها، بازاریابی ایمیلی و بسیاری از شیوه های دیگر بازاریابی انجام شود. به طور کلی، از اپلیکیشن مارکتینگ برای افزایش بازدید و جذب کاربران برای دانلود و تعامل با اپلیکیشن های مختلف استفاده می شود.
تمامی کسانی که به عنوان توسعه دهنده برنامه فعالیت می کنند، به این نوع از بازاریابی نیاز دارند تا بتوانند برنامه خود را به دیگران معرفی کنند و مخاطبان را جذب کنند. با بازاریابی اپلیکیشن و افزایش مخاطبان، امکان تعامل با کاربر و درآمد زایی برای توسعه دهنده برنامه فراهم می شود.
طبق آماری که بر اساس سایت Statista منتشر شده است، تلفن های همراه حدود ۵۹٫۱۶ درصد از ترافیک وب سایت جهانی را به تنهایی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده اند. همین می تواند نشانه اهمیت اپلیکیشن مارکتینگ باشد. در این جا برخی از دلایل استفاده از این نوع بازاریابی آورده شده است:
بازاریابی برای یک برنامه کمک می کند تا تعداد دانلود های آن برنامه و پایگاه کاربران آن افزایش یابد. افزایش کاربران و تعداد دانلود اپلیکیشن برای موفقیت آن حیاتی است.
بازاریابی اپلیکیشن به دسترسی بهتر اپلیکیشن و کشف قابلیت های برنامه شما برای کاربران کمک می کند. چنین مواردی باعث می شود که کاربر راحت تر بتواند برنامه شما را پیدا و آن را دانلود و نصب کند.
یکی از مزایای اپلیکیشن مارکتینگ این است که کمک می کند با کاربران بهتر و بیشتر تعامل داشته باشید. بازاریابی از این طریق کمک می کند تا امکان تعامل با کاربر فراهم شود و در صورت نیاز به پشتیبانی بتوان به راحتی با آن ها صحبت کرد.
اگر یک کمپین بازاریابی برای اپلیکیشن به خوبی پیاده سازی شود، می تواند باعث تعداد بیشتر دانلود اپلیکیشن شود و تعامل کاربر با برنامه را افزایش دهد. این امر می تواند منجر به درآمد زایی بیشتر برای سازنده برنامه از طریق خرید های درون برنامه، حق اشتراک برنامه و سایر روش های افزایش درآمد باشد.
قطعا هنگامی که به دنیای اپلیکیشن وارد می شوید، تنها نخواهید بود؛ زیرا رقیبانی وجود دارند که همیشه می خواهند از شما پیشی بگیرند. شما می توانید با اپلیکیشن مارکتینگ از رقبای خود سبقت بگیرید و در بازار شلوغ اپلیکیشن ها برای خود جایی مناسب داشته باشید.
اگر اپلیکیشن ساخته شده، برای یک برند خاص است، بازاریابی اپلیکیشن به آن کمک می کند تا میزان آگاهی مردم از برند افزایش یابد و به حضور موثر تر برند در بازار کمک کند.
یکی دیگر از عواملی که باعث می شود اپلیکیشن مارکتینگ از اهمیت زیادی برخوردار باشد، این است که به کمک آن می توان سرنخ و اطلاعات بیشتری را جمع آوری کرد. این نوع بازاریابی اطلاعات ارزشمندی را در اختیار افراد قرار می دهد که می تواند برای استراتژی هایی که تیم قرار است در آینده اجرا کند، بسیار مفید باشد.
برای بازاریابی اپلیکیشن یک سری مراحل ثابت وجود دارد که بازاریابی باید طبق آن ها پیش برود. این مراحل به ترتیب عبارتند از :
در اولین مرحله از اپلیکیشن مارکتینگ باید مخاطبان هدف شناسایی شوند. یعنی ابتدا باید نیاز ها و رفتار های مشتریان بررسی شود تا بتوان تبلیغات را به بهترین مخاطبان ممکن نشان داد. برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به مخاطبان راه های زیادی وجود دارد؛ اما بهترین راه معمولا تحقیق در بازار های هدف، نظرسنجی از مخاطبان فعلی و تجزیه و تحلیل داده های فروشگاه های اپلیکیشن های مختلف است.
قبل از اینکه بازاریابی آغاز شود، باید اهداف کار مشخص شوند. برای مثال برخی از مهم ترین اهدافی که اکثر کمپین ها دارند شامل افزایش دانلود برنامه، تعامل بیشتر با کاربر و افزایش درآمد است.
انتخاب کانالی که قرار است در آن اپلیکیشن مارکتینگ انجام شود، بسیار مهم است. برای اینکه بتوان بهترین انتخاب را داشت، باید تحقیق کرد که مخاطبان هدف بیشتر در چه کانالی فعالیت دارند تا بتوان تبلیغات را برای آن ها بهینه کرد. برای مثال در برخی موقعیت ها ممکن است که بازاریابی در رسانه های اجتماعی بهترین انتخاب باشد.
بعد از اینکه مخاطبان هدف شناسایی و کانال بازاریابی انتخاب شد، تیم بازاریابی باید روی اجرای کمپین که شامل مواردی مانند تبلیغات، همکاری ها و ایمیل های تبلیغاتی می شود، تمرکز کند.
کمپین های تبلیغاتی باید به طور مرتب مورد نظارت قرار بگیرند تا میزان اثر بخشی آن ها اندازه گیری شود. همچنین با نظارت و اندازه گیری داده ها می توان برای بهینه سازی کمپین نیز اقدام کرد.
اپلیکیشن مارکتینگ یکی از جنبه های ضروری توسعه اپلیکیشن است و نقش بسیار مهمی در افزایش دانلود، افزایش تعامل کاربر و افزایش درآمد از اپلیکیشن دارد. استراتژی هایی می توانند در این نوع بازاریابی موفق عمل کنند که برنامه ریزی دقیقی داشته باشند و اجرای آن ها نیز با نظارت مداوم همراه باشد. برای آشنایی بیشتر با اپلیکیشن مارکتینگ، در این مقاله در مورد بازاریابی موبایل و نکات مرتبط با آن توضیح دادیم.
[email protected] آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp