همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
تیم تحریریه
به دنبال آنکه بانک‌ها ۵۰۰ میلیون تومان مسدود شده‌ تعداد بسیاری از متقاضیان “انصرافی” خودروهای وارداتی را همچنان آزاد و پرداخت نمی‌کنند، سخنگوی وزارت صمت ضمن تاکید بر اینکه سازمان حمایت طی مکاتبه‌ای با بانک‌ها، اعلام کرده که به‌ محض انصراف بایستی وجوه مسدود شده افراد آزاد شود، از دستور صریح وزیر صمت در این رابطه نیز خبر داد.
متقاضیان خرید خوروهای وارداتی بایستی ۵۰۰ میلیون تومان را در حساب وکالتی خود مسدود می‌کردند تا امکان ثبت‌نام داشته باشند و وارد گردونه قرعه‌کشی برای تعیین نوبت تخصیص و تحویل خودروهای وارداتی شوند.
پس از آنکه در تاریخ ۲۱ اسفند ماه قرعه‌کشی برای تعیین لیست نوبت افراد متقاضی خودروهای وارداتی انجام و نتایج آن از روز دوشنبه ۲۲ اسفند ماه اعلام شد، این امکان برای ثبت‌نام‌کندگان فراهم شد که نتایج نوبت تعیین شده خود را در فایل شخصی در سامانه saleauto.ir مشاهده کنند و به دنبال آن، گزینه انصراف هم از روز ۲۳ اسفند ماه فعال و به صورت کتبی به بانک‌ها اعلام شد که بلافاصله پس از آنکه متقاضی فرآیند انصراف را در سامانه طی می‌کند، باید وجه مسدود شده در حساب وکالتی‌شان آزاد شود و امکان برداشت وجه خود را داشته باشند.
 بدین ترتیب افرادی که تمایل به طی ادامه مسیر فرآیند ثبت‌نام و تحویل خودرو را نداشتند (بطور مثال جرو آخرین نوبت‌ها بودند و تمایل به انتظار نداشتند) می‌توانستند انصراف داده و ۵۰۰ میلیون تومان خود را ازحساب برداشت کنند اما در همان زمان هم، وزارت صنعت، معدن و تجارت از وصول گزارش‌هایی به این سازمان مبنی بر عدم همکاری بانک‌ها خبر داد که مبلغ را از انسداد خارج نکرده‌اند؛ فلذا از بانک‌ها خواست تا پول مردم را بی‌دلیل نگه ندارند و وجوه انصرافی‌ها را آزاد کنند.
حال پس از گذشت حدودا ۱۴ روز کاری (از ۲۳ اسفند ماه سال گذشته تاکنون) که بانک‌ها فعال بوده‌اند، طی تماس‌های بسیار با ایسنا و البته خود وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شده که هنوز بانک‌ها از آزاد کردن وجه مسدود شده افراد امتناع می‌کنند و پول افراد را نزد خود نگه داشته‌اند. 
این در حالیست که پیش از این (پس از فعال شدن گزینه انصراف در ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۱)، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ضمن تاکید براینکه بانک‌ها بایستی بلافاصله پس از انصراف متقاضیان خودروهای وارداتی، وجه مسدود شده در حساب وکالتی این افراد را آزاد کنند، اعلام کرد: چنانچه متقاضیان خودروهای وارداتی، انصراف خود را (در سامانه) ثبت کنند، باید بلافاصله ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی آن‌ها توسط بانک آزاد شود. وزارت صمت مکاتبات لازم را هم با بانک‌ها انجام داده است.
همانطور که اشاره شد، علیرغم این تاکیدها برای آزاد شدن بلافاصله وجه مسدود شده افرادی که انصراف می‌دهند، اما هنوز تعدا بسیاری از بلوکه ماندن پول‌هایشان نزد بانک‌ها گلایه دارند. 
در این رابطه، امید قالیباف- سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت- در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مکاتبه رسمی با بانک‌ها؛ اعلام کرده است که چنانچه متقاضی انصراف دهد، به محض انصراف، بانک‌ها مکلف هستند که ۵۰۰ میلیون تومان مسدود شده افراد را از انسداد خارج کنند. بنده نیز بارها تاکید کرده‌ام که بانک‌ها اجازه ندارند، در صورت انصراف مشتریان، منابع مالی آن‌ها بلوکه کنند.
وی تصریح کرد: همچنین امروز (سه‌شنبه ۱۵ فروردین ماه) وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز باتوجه به شکایت‌های واصله به سامانه ۱۲۴ از سوی متقاضیان، دستور رسیدگی داده و خواسته که این موضوع هرچه سریع‌ترحل شود و بانک‌ها وجوه مردم را آزاد کنند. وزارت صمت  مدافع حقوق متقاضیان خواهد بود.
سپهر دانجوی مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت اعلام کرد:قیمت جدید خودروهای داخلی تعیین شد و در این فرایند، این خودروها افزایش قیمتی بسیار اندکی داشته اند و حتی برخی…
مهدی ضیغمی، مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت با بیان اینکه از 120 هزار نفر متقاضی خرید خودروهای وارداتی، تنها 34 هزار نفر واجد شرایط شدند اعلام کرد: متقاضیان خرید…
هزینه طرح ترافیک نسبت به سال گذشته حدود 20% افزایش داشته و با اعلام شهرداری تهران، از روز دوشنبه و همزمان با پایان تعطیلات نوروزی نرخ پایه عوارض روزانه تردد…
گروه خودروسازی سایپا لیست قیمت جدید محصولات خود ویژه فروردین ماه 1402 را منتشر کرد. قیمت خودرو های سایپا (میلیون تومان): نام محصول قیمت (تومان) تیبا صندوق دار 120،107،000 تیبا…
با اعلام شهرداری تهران، طرح ترافیک از امروز دوشنبه بار دیگر به اجرا در آمده و نرخ عوارض تردد در طرح 20 درصد افزایش پیدا می کند. بر این اساس…
تکرار خاطرات خوش با اوپل در بین اخبار داغ واردات خودرو که مخصوصا این روزها با شدت بیشتری صورت می‌گیرد خبری غافلگیر کننده شنیده می‌شود، برند خوش نام و اصیل…
سیستم تعلیق ماشین های سایپا خیلی بهتر شده است.
من نمیدونم این کسانی که میان در مورد IT تز میدن رو از کجا پیدا…
در جواب به مرتضی بود بنده منظورم به شما نبود من از شما عذر خواهی…
با سلام درود مجددا هزینه گمرکی این خودرو با چه سود و محاسباتی در نظر…
مشکل چرخ رو ما نگفتیم ها…، یکی دیگه از کاربرا نوشتن… ضمن اینکه سیستم ترمز…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp