بازاریابی اجازه ای روشی برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه است و اولین بار ست گودین، کارشناس بازاریابی و نویسنده معروف نیویورک تایمز، این اصطلاح را در کتاب خود با عنوان «بازاریابی اجازه ای» (permission marketing) به کار برد. این اصطلاح نزدیک ربع قرن است که در بازاریابی رواج یافته است و یکی از رویکرد های مهم برای تعامل با مشتریان است. ما در این مقاله توضیح می دهیم که بازاریابی اجازه ای چیست، آیا برای کسب و کار شما مناسب است و چه نکاتی را در این بازاریابی باید رعایت کنید.
بازاریابی اجازه ای اصطلاحی است که ست گودین آن را ابداع کرده است. در بازاریابی اجازه ای از مشترک برای دریافت اعلان ها و دیگر محتوا ها اجازه گرفته می شود. برای مثال ایمیل هایی دریافت می کنید که در آن ها از شما اجازه گرفته می شود که در آینده برای شما ایمیل فرستاده شود یا خیر.
گودین در کتاب خود با نام «بازاریابی اجازه ای» توضیح می دهد که مشتریان نحوه بازاریابی را خودشان انتخاب می کنند. زمانی که مشتریان با دریافت ایمیل های بازاریابی موافقت می کنند، بازاریابان علایق آن ها را بهتر درک می کنند و بهتر تبلیغ می کنند. همچنین مشتریان می توانند آدرس ایمیل خود را در قسمت خبرنامه وارد کنند و سایت موردنظر سایر پیشنهادات مرتبط را به ایمیل آن ها ارسال می کند. بازاریابی اجازه ای راهی است برای جذب مشتری براساس علاقه آن ها.
دو نوع بازاریابی اجازه ای داریم: بازاریابی اجازه ای آشکار و بازاریابی اجازه ای ضمنی.
اجازه گرفتن از گیرندگان ایمیل راهی برای ایجاد اعتماد، ارزش، وفاداری به برند و … است. اگر از مشتری و گیرندگان ایمیل اجازه نگیرید، حریم خصوصی مشتری را نقض می کنید و مصرف کننده از کسب و کار شما ناامید می شود.
احتمالا تا الان متوجه شده باشید که بازاریابی اجازه ای یک روش بازاریابی مقرون به صرف است که باعث ایجاد شهرت، افزایش لید یا سرنخ و حفظ روابط قوی با مشتری می شود. شما در بازاریابی اجازه ای برای دانستن علاقه مشتریان خود وقت صرف می کنید و این باعث می شود که مشتریان بیش از پیش به برند شما وفادار بمانند. کسب و کار ها با ایمیل مارکتینگ مبتنی بر بازاریابی اجازه ای، شهرت مثبتی در میان مخاطبان به دست می آورند. وقتی کسب و کار شما محتوایی را با مشتری به اشتراک می گذارد، مشتری نیز برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شما مراجعه می کند و با خدمات کسب و کار شما بیشتر آشنا می شود.
بازاریابی اجازه ای معایبی نیز دارد. برای مثال کسب و کار ها باید در ارسال ایمیل احتیاط کنند. اگر هر کسب و کاری درمورد هر خبر یا اضافه کردن خدمات جدید ایمیل ارسال کند، صندوق ورودی ایمیل مشتری بیش از حد پر می شود و مشتری دیگر رغبت نمی کند که ایمیل های شما را مطالعه کند. همچنین اگر بسیار کم ایمیل بفرستید، مشتری به همان سرعتی که شما را پیدا کرده است، شما را فراموش می کند. به همین دلیل محتوای ایمیل و میزان ارسال ایمیل در بازاریابی اجازه ای اهمیتی حیاتی دارد.
همانطور که می دانید بازاریابی ایمیلی اشکال مختلفی دارد. شما باید در هنگام فرستادن ایمیل این قوانین را رعایت کنید:
بازاریابی اجازه ای برای کسب و کار هایی مناسب است که می خواهند با بازاریابی خود سرنخ و لید ایجاد کنند. شما می توانید پیام های خود را در بازاریابی اجازه ای سفارشی سازی کنید و محتوای هر تبلیغ را براساس مشتری شخصی سازی کنید. ما در این مقاله به تمام نکاتی که لازم است در هنگام بازاریابی اجازه ای به آن توجه کنید، اشاره کردیم و مزایای این نوع بازاریابی را برای کسب و کار شما توضیح دادیم.
info@bizzone.ir آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

توسط khodrocamp