همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
ارتش ایالات‌متحده تصمیم گرفته تا یکی از پرنده جاسوسی کنونی خود را که در نقش براندازی خسارات جنگی کار می‌کند را با نمونه‌ای عمودپرواز جایگزین کند.

این عمودپرواز که V-BAT نام دارد توسط شرکت‎‌های «نورثروپ گرومن» و «شیلد AI» توسعه یافته و قرار است به بخشی از سیستم‌های هوایی تاکتیکی گمنام آینده ارتش آمریکا تبدیل شود. V-BAT درحقیقت جایگزینی برای پرنده براندازی حسارت کنونی این ارتش، RQ-7B شادو، خواهد بود.

RQ-7B نخستین‌بار در سال ۱۹۹۱ به گرواز درآمد و تا سال ۲۰۰۱ که به‌طور رسمی وارد ارتش شد، رکوردهای تحسین برانگیزی را از خود بر جای گذاشت. حال با گذر زمان، مواردی چون سیستم پرتاب منجنیقی، سیستم فرود و توقف تله‌ای (کابلی) و ضعف عملکرد در هرگونه شرایط آب‌وهوایی باعث شده تا ارتش این کشور به فکر ساختن یک جایگزین به‌روزتر، توامندتر و ساده‌تر برای آن باشد.
یکی از اصلی‌ترین نامزدهای جایگزینی پرنده قدیمی ارتش، پلتفرم V-BAT نام دارد که توسط «ماترین UAV» توسعه یافته و در سال ۲۰۲۱ تست‌های پرواز خود را به پایان رساند. این پرنده جاسوسی برخلاف شادو به‌گونه‌ای طراحی شده که برای حمل، راه‌اندازی و کارکرد آن تنها به دو سرباز نیاز باشد.

پایه پرواز و فرود در این پلتفرم روی دم پرنده سوار خواهد شد و همان‌گونه که از نامش پیدا است، کاربری یک عمودپرواز را دارد. یک فن خارجی نیز برای محافظت از اپراتور در برابر پره‌ها و عملکرد بهتر پهپاد در آن تعبیه شده است. V-BAT می‌تواند به‌مدت ۸ ساعت و به‌صورت مداوم پرواز کند. بخش آخر سوخت آن هم یک ساعت پرواز اضافه را برای اپراتور فراهم می‌کند.

سیستم ماژولار این پرنده به آن امکان انجام براندازی‌های پیشرفته و پیچیده را درکنار بهره‌وری از امکانات سامانه جنگ الکترونیک، EW، را می‌دهد. به این صورت، پیشتیبانی از ارتش و گروه‌های جنگی آن مانند «تیم جنگی بریگید»، «نیروهای ویژه» و «رنجر بتلیونز» به‌شکل متداوم ممکن خواهد شد. ماژول‌های این پرنده شامل حسگرهای الکترو-اپتیکال و فروسرخ، رادار دیافراگمی مصنوعی و سامانه‌های جنگ الکترونیک می‌شود.

این پرنده برای پیدا کردن جای خود در ارتش آمریکا باید فاز دوم رقابت‌های ارتش این کشور را با موفقیت به پایان برساند که ۷ هفته به درازا خواهد کشید. نورثروپ باید در این مدت معماری سیستم باز خود را راه‌اندازی و تعریف کند. «آنجلا جونز»، معاون ارشد بخش سیستم‌های هوایی تاکتیکی و خودکار در نورثروپ گرومن، می‌گوید:
V-BAT پیشرفته تیم ما حاصل گردآوری دانش ۳۰ سال تجربه طراحی، ارائه و نگهداری از سیستم‌های هوایی پیشرفته گمنام محسوب می‌شود که با پلتفرمی مطمئن در میدان و زیرساخت‌های تولید همراه شده است. ما دورنمایی منحصربه‌فرد و توانایی خاصی را به این ماموریت ارتش خواهیم آورد.
❤BMW❤
یه دستگاه دیگه واسه غارت و دزدی و حمله و جاسوسی
net
امریکا پیشرفته ترین و قوی ترین ارتش دنیا داره
حسین دهمرد
پروانه هاش جفتیه؟
موتورش چیه؟ سرعتش چقدره بردش چقدره؟ هیچی؟
datsun
به قول اون دوستمون نهایت تو جنگ های نیابتی تو کشورهای فقیر و درجه چندم خاورمیانه استفاده میشه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.سایت پدال برگزیده مردم و داوران به عنوان بهترین سایت فارسی در حوزه خودرو از چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره وب ایران است.
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
آیا حساب کاربری ندارید؟
source
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp