وقتی صحبت از سئو سایت می شود، همه به رتبه اول گوگل شدن فکر می کنند. شاید برایتان عجیب باشد که در مواقعی صفر از یک بالاتر باشد؛ اما موقعیت صفر گوگل تمام معادله ها را به هم ریخته است. در حال حاضر افراد زیادی برای رسیدن به موقعیت صفر گوگل تلاش می کنند. حتما در هنگام جستجوی بعضی کلمات به این قابلیت گوگل برخورده اید. ما در این مقاله قصد داریم موقعیت صفر گوگل و تاثیر آن بر سئو را بررسی کنیم و به این بپردازیم که چگونه می توانید به موقعیت صفر دست پیدا کنید.
اغلب مردم موقعیت یا position zero را با featured snippet اشتباه می گیرند. موقعیت صفر مکانی در صفحه است؛ درحالیکه featured snippet یک قالب است که اطلاعات در آن ظاهر می شوند. موقعیت صفر اولین چیزی است که کاربران در زمان جستجو با آن مواجه می شوند.  featured snippet در هر جایی ظاهر می شود؛ در بخش پرسش های متداول یا قبل از فهرست مقاله یا …. . featured snippet مهم ترین اطلاعات را فورا نمایش می دهد؛ به همین دلیل در جستجو های صوتی و سئوی صوتی بسیار اهمیت دارد.
اگر در حال حاضر یک کمپین سئو راه اندازی کرده اید، اهمیت رتبه بندی در موتور های جستجو را به خوبی درک می کنید. وقتی در موقعیت صفر گوگل قرار می گیرید، ترافیک زیادی را به سمت سایت خود هدایت می کنید. با قرار گرفتن در موقعیت صفر گوگل:
کسب موقعیت صفر باعث می شود که شما در serp بالا تر از رقبای خود قرار بگیرید و کاربران زیادی درمورد کسب و کار، محصولات و خدمات شما اطلاعات بیشتری خواهند داشت.
شما در موقعیت صفر گوگل هستید. پس طبیعی است که افراد اول بر روی سایت شما سایت کنند. این کلیک ها اولین گام برای دریافت سرنخ، نرخ تبدیل و درآمد بیشتر هستند.
جستجو های صوتی تا سال ۲۰۲۰، بیش از نیمی از جستجو های آنلاین را تشکیل داده اند. موتور های جستجو در موقعیت صفر اطلاعات ضروری را نشان می دهند. دقیقا همان چیزی که مردم در جستجوی صوتی به دنبال آن هستند.
طبق گزارش search engine journal، بیش از ۱۲ درصد از نتایج جستجو حاوی نتایجی هستند که موقعیت صفر گوگل دارند.
featured snippet معمولا قالب های زیر را دارد:
بهتر است در متن خود از عنوان هایی که با چرا، چگونه، چه کسی، چه چیزی، چه زمانی و کجا شروع می شوند، استفاده کنید. احتمالا شما با بخش «سوالات دیگران» در هنگام جستجو مواجه شده اید. این سوالات اغلب با این عباراتی که در بالا گفتیم شروع می شوند. بعد از اینکه از این عبارات در عنوان و زیر عنوان ها استفاده کردید، بهتر است که در یک پاراگراف کوتاه یا فهرست، به سوال پاسخ دهید. سپس در بقیه متن خود به طور کامل به سوال مورد نظر جواب دهید. بهتر است برای جواب به سوال هایی که با «چگونه» شروع می شوند، یک راهنمای گام به گام داشته باشید.
البته نباید این بخش را با صفحه سوالات متداول اشتباه بگیرید. صفحه سوالات متداول معمولا به طیف گسترده ای از سوالات پاسخ می دهد؛ درحالیکه بخش سوالات متداول فقط یک موضوع خاص را پوشش می دهد.
نام های تجاری و ضمیر هایی مانند «من» و «ما» باعث می شوند که مطلب شما در موقعیت صفر گوگل قرار نگیرد. گوگل اطلاعات عینی می خواهد؛ نه اطلاعات شخصی و تبلیغات. به همین دلیل باید قسمت هایی را که در قالب featured snippet قرار می گیرند، غیر شخصی و همگانی نگه دارید.
موقعیت صفر گوگل اولین چیزی است که کاربران در هنگام جستجو با آن مواجه می شوند و بالا تر از رتبه یک قرار می گیرد. ریچ ریزالت و featured snippet با موقعیت صفر گوگل تفاوت دارند. قرار گرفتن در موقعیت صفر باعث می شود که نرخ کلیک سایت شما افزایش پیدا کند، افراد بیشتری سایت شما را ببینند و بالا ترین رتبه را در موتور های جستجو داشته باشید.
برای قرار گرفتن در موقعیت صفر باید از عناوین سوالی استفاده کنید، به سوالات پاسخ های کوتاه و کامل بدهید، از قالب های featured snippet استفاده کنید، بخش سوالات متداول را در متن خود وارد کنید و از ذکر نام های تجاری و ضمایر اول شخص خودداری کنید. اگر شما برای دستیابی به موقعیت صفر تلاش نکنید، رقیب شما در آن موقعیت قرار می گیرد و رتبه او بالا تر از رتبه شما خواهد بود. پس باید از همین حالا برای قرار گرفتن در موقعیت صفر گوگل تلاش کنید.
info@bizzone.ir آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

توسط khodrocamp