همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
تیم تحریریه
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو های فرسوده از وضعیت راه اندازی سامانه اسقاط و تصویب آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی صنعت خودرو خبر داد.
محمود مشهدی شریف در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص وضعیت تکمیل و راه‌اندازی سامانه اسقاط اظهار داشت: این سامانه در 10 بهمن 1401 با اتمام مهلت 15 روزه از زمان ابلاغ اصلاح قانون ساماندهی صنعت خودرو در روزنامه رسمی از دسترس خارج شد و به دلیل عدم آماده سازی سامانه وزارت صمت علی رغم برنامه‌ریزی‌ها، عملا فرآیند اسقاط شامل ثبت نام، پذیرش، انتقال گواهی، تایید ناجا و همچنین اجرای طرح جایگزینی، شماره گذاری و واردات خودروهای خارجی و بحث خودروهای داخلی با کمتر از 40 درصد متوقف شد که با اعمال فشارهای زیاد راه اندازی شد و مجددا با اقدام سازمان راهداری و استعلام از بخش حقوقی ریاست جمهوری مجددا از دسترس خارج شد.
وی افزود: در این شرایط و پس از آماده سازی سامانه وزارت صمت، با ارائه اطلاعات ناقص از سوی وزارت راه به عنوان مثال تعداد گواهی های موجود و مورد استفاده برای تاکسی ها و کشنده‌ها، سرانجام با نامه‌نگاری های فراوان و ورود سازمان بازرسی و نهادهای نظارتی، مورخ 24 اسفند ماه اطلاعات در اختیار وزارت صمت قرار گرفت و مسئولیت آن از سوی این وزارتخانه به ایدرو انتقال یافت.
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده تصریح کرد: قرار بر اخذ اطلاعات از سازمان راهداری (ستاد مدیریت سوخت و حمل‌ونقل کشور) و راهور با هدف مقایسه و راستایی آزمایی بود که تا این لحظه و با فرا رسیدن تعطیلات نوروزی عملا این فرآیند تا 15 فروردین متوقف می شود.
مشهدی شریف گفت: در حال حاضر ایدرو در مرحله انتخاب و تجهیز دفتر بوده و مراجعه‌کنندگان صرفا با نامه نگاری پذیرفته می‌شوند که ادامه کار نیز به پس از 15 فروردین موکول می‌شود. به دنبال عدم دریافت اطلاعات راهور، اطلاعات ارائه شده از سوی ستاد حمل ونقل سوخت وارد سامانه شده و در صورت عدم راه اندازی کامل سامانه، صرفا دو بخش مهم شامل طرح قرعه کشی و جایگزینی‌ها و انتقال گواهی برای خودروهای وارداتی که امکان شماره گذاری بدون پرداخت درصدی از قیمت خودرو برای آنها وجود ندارد و خودروهای کمتر از 40 درصد از تولید داخل هستند برای استفاده از گواهی اسقاط تا 15 فروردین قطعا تعیین تکلیف می شوند.
وی در خصوص وضعیت تنظیم و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی صنعت خودرو تصریح کرد: از زمان ابلاغ اصلاح قانون ساماندهی صنعت خودرو در تاریخ 24 دی ماه، جلسات مقدماتی برای تدوین آیین نامه اجرایی را از سوی ایدرو برگزار شد. ایدرو متن پیش نویس را با دعوت از انجمن اسقاط، سازمان محیط زیست و راهور ناجا تهیه نمود و پس از مدتی تدوین این آیین نامه از سازمان گسترش به معاونت حمل ونقل واگذار شد. آیین نامه به دفتر وزیر صمت نیز برای انجام اصلاحات و سپس اظهارنظر سازمان استاندارد و سازمان محیط زست ارسال شده تا در نهایت در هیات وزیران به تصویب برسد.
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده با اشاره به مهلت سه ماهه دولت در تصویب آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی که در تاریخ 24 فروردین 1402 به اتمام می رسد، گفت: این آیین نامه هنوز به تصویب نهایی نرسیده و تصویب آن تا مهلت نهایی بعید به نظر می‌رسد. در حال حاضر بخش‌هایی از آیین نامه از جمله جداول مرتبط با تعداد گواهی موردنیاز برای خودروهای وارداتی برای شماره گذاری که در گذشته یک تا 8 گواهی بود، بلاتکلیف مانده است. متاسفانه در یک اقدام غیرقانونی و غیرکارشناسی، معاونت حمل و نقل وزارت صمت برای تمامی خودروهای وارداتی به طور یکسان ارائه نیم گواهی را الزامی کرد.
مشهدی شریف در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال خروج سامانه اسقاط از دسترسی، متاسفانه استفاده از گواهی اسقاط برای شماره‌گذاری خودروهای داخلی بر خلاف قانون منتقی شد و شماره گذاری تمامی خودروهای داخلی به طور یکسان بدون ارائه گواهی با پرداخت درصدی هزینه اسقاط انجام شد که به زیان هوای پاک، مردم و انجمن اسقاط است و در صورت ادامه این وضعیت پس از 24 فروردین، قطعا انجمن اسقاط دیگر نسبت به این موضوع مماشات نخواهد داشت و وزارت صمت می‌بایست هر چه سریع‌تر اقدام نماید.
تکرار خاطرات خوش با اوپل در بین اخبار داغ واردات خودرو که مخصوصا این روزها با شدت بیشتری صورت می‌گیرد خبری غافلگیر کننده شنیده می‌شود، برند خوش نام و اصیل…
سخنگوی وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرد افرادی که در بازه ۲۰ تا ۲۳ اسفند حساب وکالتی باز کرده اند اما بانک هنوز اسامی آن ها را به وزارت…
شورلت اعلام کرد که سال آینده تولید مدل کامارو را متوقف می‌کند. آخرین سری از کامارو با امکاناتی ویژه ساخته می‌شود و با نام سری کلکسیونر‌ فروخته خواهد شد. جنرال موتورز…
باوجود اینکه کمیسیون تلفیق با واردات انواع خودروهای سبک و سنگین با عمر حداکثر پنج سال موافقت کرده و این موضوع مصوب شده بود تا در کنار واردات خودروهای نو…
گروه صنعتی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای از صدور فاکتور ۹۵ درصد از خودروهای فروش رفته در بورس کالا خبر داد و بر ایفای مانده تعهدات محصول دناپلاس در فروردین ماه سال…
رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران روز گذشته در نشست هم اندیشی تبیین سیاست های استاندارد و کیفیت گفت: سال گذشته پنج خودرو بی‌کیفیت از درجه اعتبار ساقط شده و تولید…
یحیی عزیز ممنونم از کامنتتون. حقیقتا درباره طراحی تبلت وسط داشبورد و غربیلک فرمون هنوز…
ماهی ۵۰ میلیون تومان خدا از گل بودن کم تون نکنه
ماهی ۵۰ میلیون تومان خدا از گل بودن کم تون نکنه
نویسنده متن و کسایی که کامنت گذاشتن انگار تعارض با فردا موتور و تی فایو…
سلام وارد سایت یکپارچه که شدین ورود نزنین دوباره ثبت نام بزنین چون باید دوباره…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp