همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
هیوندای سوناتا ۲۰۲۴ بالاخره از راه رسید. یک فیس لیفت و یا تغییر چهره عمیق از سدان هیوندای که باعث می شود این خودرو با هر سوناتای دیگری که دیده ایم فرق داشته باشد.
هشتمین نسل از هیوندای سوناتا ظاهری رادیکال و متفاوت داشت و البته تا حدود زیادی توانست موفق باشد، اما حالا یک فیس لیفت متفاوت تر را از این سدان هیوندای می بینیم. اشتباه نکنید این یک تغییر نسل نیست، بلکه یک فیس لیفت اساسی به حساب می آید، چراکه المان های مهندسی و پلتفرم و حتا برخی از خطوط اصلی طراحی تغییر نداشته است، اما تا جای ممکن چهره سوناتا تغییر کرده و به ترند جدید طراحی های هیوندای نزدیک شده است.
سبک طراحی به کاررفته در نسخه فیس لیفت سوناتا به آن چه در نسل جدید کُنا دیده می شد نزدیک شده است. یکی از المان های مهم طراحی که به نوعی امضای جدید هیوندای در بدنه به حساب می آید، ال ای دی خطی‌ای است که در جلو به کار رفته است، که علاوه بر کُنا در آزرا و اکسنت هم دیده می شد. این نوارِ ال ای دی نقش چراغ روز و یا دی‌لایت را دارد و چراغ های اصلی در قسمت پایین و گوشه سپر قرار گرفته است. سپر هم بازطراحی داشته است و حالا ورودی های هوای بزرگ تری را در آن می بینیم و خطوط برجسته تری هم در آن به کار رفته است.
اما تغییرات در طراحی محدود به چراغ و سپر نیست. طراحان هیوندای کاپوت کاملاً جدید با خطوط متفاوت را برای هیوندای سوناتا ۲۰۲۴ طراحی کرده اند و قطعات تزیینی مشکی رنگ در پایین بدنه در عقب، کنار و جلو اضافه شده است. در نمای عقب هم بازطراحی را در صندوق عقب می بینیم و چراغ ها هم طراحی کاملاً جدیدی دارند و به سبک جلو طراحی شده اند. در نسخه N لاین علاوه بر تغییرات ذکرشده، در سراگزوزها هم طراحی جدیدی داریم و رینگ ها ۱۹ اینچی خواهد بود.
تغییرات اساسی و مهم محدود به بدنه نیست و در کابین هم طرای بسیار تغییر داشته است. بزرگ ترین تغییری که با یک نگاه متوجه آن خواهید شد پنل یکپارچه خمیده ای است ک دو صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی را در خود جا داده است. این دو صفحه نمایش سیستم اطلاعات سرگرمی و جلوآمپر دیجیتال را نمایش می دهند و سبک طراحی آن ها با آن چه در نسخه قبل از فیس لیفت دیده بودیم بسیار متفاوت است. تغییر مهم دیگر جابه‌جایی شیفتر تعویض دنده الکترونیکی است که از وسط به پشت فرمان منتقل شده است. هنوز در مورد تغییرات بیش تر در کابین اطلاعاتی در دسترس نیست، اما کمپانی ادعا دارد در هیوندای سوناتا ۲۰۲۴ تجربه بهتری برای سرنشینان رقم می خورد و از متریال و ترکیب رنگی بهتری در مدل جدید سوناتا استفاده شده است.
کمپانی هیوندای هنوز مشخصات فنی سوناتا فیس لیفت را منتشر نکرده است، اما شنیده ها حاکی از آن است که پیشرانه ۲.۵ لیتری توربوشارژ در این مدل جایگزین ۱.۶ لیتر توربو می شود و این یعنی پیشرانه استاندارد و پایه در این مدل تغییر خواهد داشت. پیشرانه ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ در هیوندای سوناتا ۲۰۲۴ توان تولید نهایت قدرت ۲۹۰ اسب بخار و نهایت گشتاور ۴۲۱ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می شود. نکته بسیار مهم این است که در تصاویر جاسوسی اخیر که از سوناتا فیس لیفت گرفته شده بود، نشان AWD را روی این سدان دیده بودیم. این یعنی برای نخستین بار در تاریخ این سدان به صورت تمام چرخ محرک هم خواهد آمد.
رونمایی رسمی از هیوندای سوناتا ۲۰۲۴ سه روز دیگر در نمایشگاه خودروی سئول انجام خواهد شد و احتمالاً نسخه مربوط به بازار آمریکا را باید در نمایشگاه نیویورک امسال ببینیم. باید دید در نهایت، سدان محبوب هیوندای با چه مشخصاتی به بازارها می آید. این را در نظر داشته باشید که شاید این آخرین سوناتایی باشد که از هیوندای می بینیم، چراکه پیش تر شایعاتی در مورد توقف تولید سوناتا برای تمرکز بر تولید برقی ها وجود داشت.
کمپانی هیوندای هنوز مشخصات فنی سوناتا فیس لیفت را منتشر نکرده است، اما شنیده ها حاکی از آن است که پیشرانه ۲.۵ لیتری توربوشارژ در این مدل جایگزین ۱.۶ لیتر توربو می شود و این یعنی پیشرانه استاندارد و پایه در این مدل تغییر خواهد داشت. پیشرانه ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ در هیوندای سوناتا ۲۰۲۴ توان تولید نهایت قدرت ۲۹۰ اسب بخار و نهایت گشتاور ۴۲۱ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می شود.
رونمایی رسمی از هیوندای سوناتا ۲۰۲۴ سه روز دیگر در نمایشگاه خودروی سئول انجام خواهد شد و احتمالاً نسخه مربوط به بازار آمریکا را باید در نمایشگاه نیویورک امسال ببینیم.
اینو وارد کنین خواهشاََ برای دلالان عزیز کشور فقط همین ماشینو کم دارن . .
باتشکر از ——–> ((سازمان حمایت از دلالان))
سلام
اینو وارد کنین خواهشاََ برای دلالان عزیز کشور فقط همین ماشینو کم دارن . .
باتشکر از ——–> ((سازمان حمایت از دلالان))
واقعا عاشق طراحی های هیوندا هستم. واقعا از طراحی های برند های آلمانی جلو زده با اینکه روی بنز تعصب دارم ولی واقعا انکارش نمیشه کرد.
دقیقا همینه و ما همچنان در ارزوی دنا پلاس …
فیس لیفتای هیوندای همیشه محشر…
مث فیس لیفت واسه سوناتا ۲۰۱۸
میشه گفت از پراید بهتره
فیس لیفت اونا صد برابر جدیدتر و متفاوت تر از تولیدات جدید ما…
۲.۵ لیتر توربو واسه مدل پایه. دمشون گرم
چقدر مزخرف شده زبان طراحی جدید هیوندای
تویوتارو ندیدی … لندکروز رو کپی اسباب بازی های چینی ساخته


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.
source
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp