همه چیز از همه جا برای ماشین شما
تیگارد X35‌ به عنوان نسخه مونتاژی بایک X35 محصول جدیدی از شرکت سانیار موتور بوده که به تازگی روانه خیابان‌های کشور شده است. این خودرو هم‌اینک به عنوان مدل ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ شماره‌گذاری شده و قیمت مصوب آن ۱ میلیارد و ۴۹ میلیون تومان است. با این وجود، قیمت تیگارد X35 در بازار آزاد به رقم قابل‌توجهی اشاره می‌کند.
با اینکه تیگارد X35 در بازار آزاد هنوز به طور قطعی قیمت‌گذاری نشده، ولی برخی دلالان و نمایشگاه داران محدوده قیمت این کراس اوور جذاب و جدید را در آگهی‌های متعدد اعلام کرده‌اند. نمونه پلاک شده تیگارد سانیار موتور در محدوده ۱.۶ الی ۱.۷۵ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.
با اینکه هنوز معامله‌ای برای تیگارد X35 در بازار آزا‌د به ثبت نرسیده و قیمت نهایی و قطعی آن مشخص نشده، ولی اختلاف حداقل ۶۰۰ میلیون تومانی با قیمت مصوب، پیامدهای مختلفی به همراه دارد. تیگارد X35 یک سوژه عالی و پرسود برای سرمایه‌گذاری است، هرچند که این گزاره را می‌توان در مورد تقریبا تمام خودروهای موجود در بازار مشوش و پرنوسان ایران بازگو کرد. اختلاف فاحش بین قیمت مصوب و قیمت بازار آزاد، یکی از اصلی‌ترین دلایل برهم خوردن تعادل میان عرضه و تقاضا به حساب می‌آید که موجب تبدیل خودرو به یک کالای سرمایه‌ای و جهش قیمت آن با کم‌ترین افزایشی در نرخ دلار می‌شود.
تفاوت چشمگیر قیمت تیگارد X35 در بازار آزاد نسبت به نرخ مصوب، بدون شک خریداران را ترغیب به شرکت در طرح‌های فروش ویژه سانیار موتور می‌کند. این کراس اوور مونتاژی از طراحی مدرن و به‌روزی برخوردار بوده و در بازار ایران با خودروهایی همچون جک S3، هایما S5 و همین‌طور محصول وارداتی جدید سایپا یعنی چانگان CS35 رقابت می‌کند. این خودرو به موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ مجهز بوده که قادر به تولید ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۲۱۰ نیوتن متر گشتاور است. قوای محرکه از طریق گیربکس اتوماتیک CVT به چرخ‌های جلو وارد شده و موجب حرکت ماشین می‌شود.
نوشته تفاوت قیمت مصوب و قیمت بازار آزاد تیگارد X35 چقدر است؟ اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp