همه چیز از همه جا برای ماشین شما
در این فیلم آموزشی دیاگ مزدا 3 را برای عیب یابی این خودرو استفاده میکنیم. و موتور این خودرو را دیاگ میزنیم. این خودرو به ECU و سیستم برق پیشرفته ای مجهز است. دستگاه دیاگ مزدا 3 از شرکت موبیکار یک دیاگ بلوتوثی میباشد. که به راحتی با شبکه این خودرو ارتباط برقرار میکند. بنابر این با اپلیکیشن عیب یاب موبیکار به راحتی میتوانید خودروی مزدا 3 جدید را دیاگ بزنید. قبل و بعد از تعمیر موتور مزدا حتما با یک دیاگ تخصصی عیب یابی موتور مزدا را انجام دهید.
فیلم آموزش دیاگ زدن مزدا را با دقت ببینید:
 
برای مشاهده قیمت و مشخصات دیاگ بلوتوثی موبیکار بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

وقتی از دیاگ مزدا برای عیب یابی موتور خودرو استفاده میکنید، دستگاه دیاگ با این ای سی یو ارتباط برقرار می کند و کدهای خطای ای سی یو را می خواند و سنسورهایی که به ای سی یو وصل می شود را بررسی می کند.
ابتدا باید دستگاه دیاگ رو به محل خودش روی خودرو وصل کنیم. اپلیکیشن موبیکار را باز می کنیم. اینترنت گوشی را روشن کنید. بلوتوث گوشی را به دستگاه دیاگ متصل کنید. در این حالت ایکون بلوتوث در قسمت بالا سمت چپ به رنگ ابی میشود.
همانطور که در تصویر زیر میبینید. دیاگ مزدا از شرکت موبیکار میزان دقیق مصرف سوخت خودروی مزدا 3 new را به ما نمایش میدهد.
مصرف سوخت خودروی مزدا 3 جدید و سالم، در حالتی که موتور گرم باشد. و سایر مصرف کننده ها مثل کولر را نیز خاموش کنید، در حدود یک لیتر در ساعت یا کمی کمتر از آن میباشد.
مصرف سوخت مزدا3
وارد اپلیکیشن عیب یاب اندروید موبیکار میشویم. در صفحه اصلی مصرف سوخت ماشین را به صورت لحظه ای و میانگین مشاهده کنیم.
در این حالت کمی پدال گاز را فشار دهید. میزان مصرف سوخت لحظه ای هم افزایش میابد. اگر کولر را روشن کنید. باز هم مقداری مصرف سوخت افزایش میابد.
 
 
برای دیاگ زدن مزدا 3، روی آیکون دیاگ که در نوار پایین صفحه می باشد کلیک می کنیم. در دیاگ مزدا قسمت عیب یابی (کدهای خطا) و پارامترها (مقادیر سنسورها) و اطلاعات کامپیوتر را میبینیم. طی این مقاله تمامی این بخش ها را بررسی میکنیم.
در زمان دیاگ زدن مزدا 3 بهتر است در مرحله اول کدهای خطا را بخوانیم. تا متوجه بشویم که ایا کد خطایی در ECU وجود دارد یا خیر.
دیاگ زدن مزدا
برای بررسی سیستم موتور، در قسمت سیستم که در بالای صفحه قرار دارد، باید گزینه موتور را انتخاب کنیم.
عیب یابی موتور مزدا 3 جدید
تعمیر موتور خودروی مزدا امروزه بسیار هزینه بر میباشد. این خودروی ژاپنی دارای قطعات گران قیمتی است. بنابر این قبل از تعمیر موتور توصیه میکنیم. حتما خودرو را با یک دیاگ تخصصی عیب یابی کنید. کدهای خطای موتور را یادداشت کنید. پارامترها را به دقت بررسی کنید. تا متوجه شوید که در موتور چه اشکالاتی وجود دارد.
 
 
سپس تعمیر موتور مزدا را انجام دهید. فراموش نکنید که بعد از تعمیر موتور نیز مجددا خودرو را دیاگ بزنید. ابتدا کدهای خطا را بررسی کنید. اگر کد خطایی وجود نداشت، پارامترها را نیز بررسی کنید تا از عملکرد صحیح خودرو مطمین شوید.
همانطور که گفتیم دیاگ مزدا بخشهای مختلفی دارد. اما بخش اصلی آن مربوط به کدهای خطا میباشد. برای اینکه کدهای خطای موتور مزدا 3 را ببینیم یا پاک کنیم باید به بخش عیب یابی برویم.
دیاگ مزدا
روی گزینه عیب یابی کلیک میکنیم. وارد صفحه کدهای خطا میشویم. در این صفحه از دیاگ مزدا کدهای خطای سیستم موتور را میبینیم. اگر کد خطا یی را دیدید. در قسمت پایین سمت چپ بر روی گزینه پاک کردن کلیک کنید. تا کدهای خطا پاک شود.
کدهای خطای مزدا 3
بازگشت را می زنیم و برروی قسمت پارامترها کلیک می کنیم.
پارامترهای موتور مزدا
 

در دیاگ مزدا علاوه بر خواندن و پاک کردن کدهای خطا، بخشی وجود دارد که می توانیم پارامترهایی مثل دور موتور، سرعت خودرو، دمای هوای ورودی و… را مشاهده کنیم. پارامترها در چندین صفحه قرار دارند.
پارامترهای موتور مزدا
در این صفحه پارامترها را به صورت متنی میبینیم. صفحه را از راست به چپ بکشید. می توانید صفحات را ورق بزنید و پارامترهای بیشتری از موتور خودروی مزدا را در صفحات دیگر مشاهده بفرمایید.
فشار منیفولد هوای مزدا
در بالای صفحه گزینه عقربه ای را مشاهده می فرمایید که با کلیک برروی آن می توانید تمامی پارامترها را به صورت عقربه ای ببینید.
پارامترهای موتور مزدا3
درنهایت در همان قسمت می توانید با کلیک برروی گزینه گراف، تمامی پارامترها را به صورت گراف و برروی نمودار مشاهده بفرمایید.
پارامترهای موتور مزدا به صورت گراف
ما برروی قسمت عقربه ای کلیک می کنیم تا پارامترها را به صورت عقربه ای مشاهده کنیم. در این تصویر پارامترهای فشار مطلق مانیفولد هوا و دور موتور را به صورت عقربه ای مشاهده می فرمایید.
فشار مطلق مانیفولد هوای مزدا
 
یکی از بخشهای جذاب دیاگ مزدا که توسط شرکت موبیکار تولید میشود. این است که میتوانید پارامترها از جمله نوسانات دریچه گاز را به صورت گراف مشاهده کنید. مشاهده به صورت گراف، باعث میشود که عیب یابی بسیار راحت تر انجام شود.
گراف دریچه گاز mazda 3 new
دکمه برگشت را می زنیم. با کلیک برروی قسمت اطلاعات کامپیوتر می توانیم مشخصات کامپیوتر موتور خودرو را مشاهده کنیم.
اطلاعات کامپیوتر mazda 3
همانطور که مشاهده کردید. عیب یابی موتور مزدا 3 جدید با دستگاه دیاگ بلوتوثی ارزان و حرفه ای موبیکار بسیار ساده است.
در صورتی که تمایل دارید قیمت و مشخصات این دستگاه دیاگ با کیفیت را بدانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید یا با تلفنهای شرکت موبیکار تماس بگیرید.
 

 
 
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت اطلاع از آخرین اخبار و تخفیف ها شماره تماس خود را وارد کنید.
آدرس: تهران، طرشت، میدان تیموری، خیابان تیموری، خیابان شهید علی لطفعلی خانی، خیابان پارس، پلاک 15 طبقه اول، واحد 2
شماره تماس: ٥٤٦٠١ ٠٢١
واحد پشتیبانی: ٠٩٣٥٥٤٦٠١٧١
واحد فروش: ٠٩٩٠٩٦٠٠٨٥٢
ایمیل: [email protected]
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp