همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان

«خبرماشین» – اگر به موزه نظامی واقع در کاخ سعدآباد مراجعه کنید در فضای جلوی این ساختمان با یک دستگاه رولزرویس متعلق به دوران پهلوی اول روبرو می شوید که در یک اتاق شیشه ای و در وضعیتی نگران کننده نگهداری می شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین»؛ ساختمان موزه‌ نظامی واقع در بخش مرکزی مجموعه‌ سعدآباد تهران در سال 1317 توسط پهلوی اول در دو نیم طبقه در مساحت 3000 مترمربع ساخته شد و در سال 1360 جهت نمایش ابزار و ادوات جنگی و نظامی ایران توسط سازمان عقیدتی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور انتقال موزه نظامی از دانشکده افسری به این مکان تغییر کاربری داد.
رولزرویس کلاسیک
نکته جالب حقوقی درباره این خودرو این است که قبل ازپیروزی انقلاب اسلامی این خودرو به همراه تعدادی از سایر رولزرویس ها جهت انجام یکسری تعمیرات به انگلستان فرستاده شد. هم زمانی این مسئله باوقوع انقلاب اسلامی باعث شدکه خانواده پهلوی ادعای مالکیت آنهاراداشته وبه دادگاه عالی لندن شکایت کردند. درنهایت دادگاه عالی لندن به این نتیجه رسیدکه این خودروبه مردم ایران تعلق دارد،لذاپس ازانجام تعمیرات کلی به ایران برگردانده شد.
این خودرو میلیاردی که شاید تعداد کمی از آن در دنیا باقی مانده باشد، میراث ملی محسوب شده و شایسته است نهادهای متولی شامل وزارت میراث فرهنگی یا ارتش جمهوری اسلامی ایران ( با توجه به نصب نشان ارتش در جلوی ورودی موزه ) اقدامات لازم جهت بازسازی و نگهداری مناسب این خودرو را انجام دهند.
رولزرویس کلاسیک
 
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com
sourceسئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp