یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهانپیشرانه – با توجه به استقبال ۱۲۰ هزار نفری از پیش فروش خودروهای وارداتی به نظر می رسد که مزه فروش خودروهایی وارداتی زیر زبان وزارت صمت مانده است.حالا آنها حسابی مطمئن هستند که اهدافشان از طرح یکپارچه عرضه خودرو محقق خواهد شد.
پیشرانه – با توجه به استقبال ۱۲۰ هزار نفری از پیش فروش خودروهای وارداتی به نظر می رسد که مزه فروش خودروهایی وارداتی زیر زبان وزارت صمت مانده است.حالا آنها حسابی مطمئن هستند که اهدافشان از طرح یکپارچه عرضه خودرو محقق خواهد شد.
به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» ،سرانجام وزارت صمت، طرح یکپارچه عرضه خودرو را آغاز کرد.اما به نظر می رسد که پیش از اهدافی مانند آرامش بازار و کنترل قیمت ها،آنها به دنبال جمع آوری نقدینگی باشند.در این ماجرا بازهم خودروسازان نقش قربانی را بازی می کنند.اما نکته مهم در این طرح این است که این بار قرار است متقاضیان واجد شرایط در حساب وکالتی ای که به نام سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان باز کرده اند،۱۰۰ میلیون تومان بلوکه کنند.البته اگرکسی بخواهد باید با یک حساب وکالتی  در طرح ایران خودرو و طرح یکپارچه شرکت کند باید به اندازه مبالغ هر ۲ طرح در حساب موجودی داشته باشد.
ضمن اینکه افرادی که تا زمان اعلام نتایج در سامانه فروش بزرگ خودرو، در طی مدت اعلام شده در اطلاعیه این طرح در سامانه esalecar.ir از خودروسازان کشور خودرویی خریداری کرده باشند از لیست حذف خواهند شد؛ در این زمینه باید دقت کرد که برای این طرح فروش لازم است وکالتی کردن حساب شخصی به نفع سازمان حمایت و مسدود کردن ۱۰۰ میلیون تومان وجه اعتبار تا زمان اعلام نتایج نوبت دهی انجام شود، پس از آن یا متقاضی با زمان نوبت اعلامی موافق است که نسبت به قطعی کردن ثبت نام و پرداخت وجه خودرو بر اساس فراخوان طرح فروش خودروساز اقدام می‌کند و یا آنکه انصراف خود را از قرارگیری در لیست انصراف اعلام می‌کند.
در واقع در این شرایط به نظر می رسد که وزارت صمت در سایه عرضه بزرگ هدف اصلی اش جمع آوری نقدینگی از بازار است.البته پیشتر سخنگوی وزارت صمت هم به این موضوع اشاره کرده بود که این گونه طرح ها .(پیش فروش خودروهای وارداتی )خاصیت ضد تورمی دارد.با این حال به نظر می رسد که در این طرح نیز این اهداف دنبال خواهند شد. در واقع میزان مبلغی که در این طرخ بلوکه خواهد شد،پیش فروش خودروهای وارداتی خواهد بود.یعنی نقدینگی ای که این دو طرح جمع خواهد کرد به عدد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.این مبلغ بدون سود در اختیار سیستم بانکی کشور خواهد بود و در عین حال از ورود آنها به بازارهای نظیر خودرو و یا سایر بازارها جلوگیری خواهد کرد.با این حال با توجه به تورم انتظاری و همچنین پیش بینی افزایش قیمت ها به نظر می رسد که این طرح نیز بیش از سقف مد نظر متقاضی داشته باشد.حتی اگر قیمت خودرو در زمان تحویل قیمت روز باشد.با این حال تمام شرکت کنندگان در این طرح و طرح های مشابه مطمئن هستند که خودرو را با هر قیمتی که تحویل بگیرند،با توجه به واکنش های بازار سود خواهند کرد. در واقع بازار نشان داده است که با توجه به عدم تعادل عرضه و تقاضا همیشه قیمت هایش از کارخانه بالاتر بوده است.بنابراین در شرایطی که فاصله زیادی میان عرضه و تقاضا وجود دارد،احتمال می رود افزایش قیمت ها در بازار نیز بسیار زیاد است.به نظر می رسد که شورای رقابت نیز بر اساس قیمت های بازار،نظر نهایی خود را اعلام کند.اما در هر صورت غیر از هدف های درآمدی و حرکت های ضد تورمی وزارت صمت که به نیروی کمکی وزارت اقتصاد بدل شده است،نمی توان به اهداف آن در بازار خودرو چندان خوشبین بود.بازار خودرو با تقاضای انباشته زیادی همراه است.در همین حال این بازار با توجه به خاصیت ارزش دارایی،همچنان برای بسیاری ،گزینه اول به شمار می آید.در همین حال عرضه ها در این طرح به صورت یکجا و یکپارچه نخواهد بود و تنها فروش یکپارچه است.بنابراین چگونه می تواند از عطش تقاضا بکاهد؟ این پرسشی است که هنوز وزارت صمت جواب قانع کننده ای به آن نداده است. با این حال اگر این طرح هم در کمال تعجب با استقبال مواجه شود بعید نیست شیرینی آن دو چندان شود و در کنار اجرای موفق دو طرح پیش فروش خودروهای وارداتی و فروش یکپارچه خودرو،طرح های مشابه دیگری نیز از آستین آنان بیرون بیاید.رفتارهای وزارت صمت نشان داده است که نه تنها قابل پیش بینی نیستند بلکه هیچ چیز نیز از آنها بعید نیست.
نوشته :علی پارسا
پست قبلی

پست بعدی

برنامه ریزی هیوندای موتور برای خرید کارخانه جنرال موتورز در هند
برندگان طرح فروش فوق العاده ایران خودرو مشخص شدند
اولین سری کشنده X5000 شک‌موتو تحویل خریداران شد+ عکس
وعده همکاری خارجی فاطمی امین محقق شد؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاهین سایپا
تست و بررسی
از سوی «پیشرانه» منتشر شد
تست و بررسی ماشین لاماری ایما در شب
پربازدیدترین خبرها
شاهین محصول جدید سایپا؛ مشخصات فنی، قیمت و رقبا
آموزش گام‌به‌گام و تصویری تنظیم و تعویض لنت‌های عقب کاسه‌ای
معرفی تصویری سایپا شاهین
قیمت سایپا شاهین چه قدر خواهد بود؟
آموزش گام‌به‌گام و تصویری تعویض لنت جلو خودرو پراید
گارانتی خودرو و نکاتی بسیار مهم درباره آن!
تعمیر و نگهداری
تایرهای تابستانی، چهار فصل و زمستانی. تفاوت ها، قابلیت ها و کاربردها
سوپرشارژر و توربوشارژر چه عملکردی داشته و چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟
پیشرانه با تنفس مضاعف
بررسی عواملی که منجر به جوش آوردن پیشرانه می‌شود
وقتی پیشرانه جوشی می‌شود!
۶ اقدام اساسی برای سالم نگه داشتن خودرو
دلایل استارت نخوردن خودرو
تنظیم موتور خودرو چه زمانی لازم است؟
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
پربازدیدترین خبرها
شاهین محصول جدید سایپا؛ مشخصات فنی، قیمت و رقبا
آموزش گام‌به‌گام و تصویری تنظیم و تعویض لنت‌های عقب کاسه‌ای
معرفی تصویری سایپا شاهین
اخبار داخلی
آغاز به کار طرح امداد نوروزی کرمان…
آماده عرضه دو مدل جدید لاماری باشید
«پیشرانه» گزارش می دهد:
برنامه ریزی هیوندای موتور برای خرید…
پیشرانه گزارش می‌دهد

برندگان طرح فروش فوق العاده ایران…
اولین سری کشنده X5000 شک‌موتو تحویل…
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp