ورود و ثبت نام
وبلاگ
به نظر شما روشن کردن خودرو در فصل زمستان و سرما با دیگر فصل های سال متفاوت است؟
در پاسخ باید بگوییم: بله. از آنجائیکه با تغییرات آب و هوایی تغییراتی نیز در سیستم و قطعات خودرو پیش می آید، برای اینکه در هنگام استارت ماشین به مشکل نخوریم باید چند نکته را رعایت کنیم. این مقاله برای راهنمایی و کمک به شما مخاطبین گرامی نوشته شده است. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.
با پایین آمدن دمای هوا تغییراتی در بخش های مختلف ماشین نیز ایجاد می گردد که شامل موارد زیر می باشد:
پس با توجه به توضیحات بالا می توان متوجه شد که چرا روشن کردن یا استارت خوردن ماشین در فصل سرما با بقیه فصول متفاوت می باشد.
اگر میخواهید در صبح یک روز سرد زمستانی برای روشن کردن خودروی خود به مشکل برنخورید و به موقع به تمامی کارهای خود برسید نکات زیر را حتما رعایت کنید.
قبل از استارت زدن، همه ی لوازم برقی خودرو خود اعم از بخاری، گرم کن شیشه ها، چراغ ها و … را خاموش کنید تا باتری تمام توان و نیروی خود را برای به چرخش در آوردن موتور خودرو بگذارد.
دلایل لرزش خودرو در شروع حرکت
در فصل سرما و زمستان بهتر است اول کلاچ را بگیریم و بعد استارت بزنیم در این صورت گیربکس جدا می شود و موتور راحت تر استارت می خورد و فشار کمتری به باتری و استارت ماشین وارد می شود.
اگر با استارت اول موتور روشن شد که کار تمام است. اما اگر روشن نشد چند ثانیه صبر می کنید و مجدد استارت میزنید. دقت کنید در هر بار استارت زدن بیشتر از 10 ثانیه طول نکشد، چون بعضی از استارترها به راحتی داغ می کنند و خراب می شوند.
اگر خودروی شما پس از چند بار تلاش کردن هنوز روشن نشده است ناامید نشوید. یک الی دو دقیقه صبر کنید تا موتور خودرو شارژ شود و مجدد تلاش کنید.
نکات مهم نگهداری خودرو در فصل سرما
می توانید در شرایط اضطراری این مایع را که به صورت اسپری می باشد از قسمت ورودی فیلتر هوا چند ثانیه اسپری کنید.
در پایان این مقاله باید بگویم که علاوه بر رعایت نکات بالا در فصل سرما باید به ایمنی و سلامت خودروی خود نیز اهمیت بدهید تا در روزهای سرد زمستانی متحمل ضررهای مالی و معنوی نشوید.


آزمون خودرو مرجع تخصصی آموزش کارشناسی رنگ و بدنه خودرو ، دیتیلینگ خودرو شامل واکس و پولیش و سرامیک خودرو ،دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور. به همراه کار آموزی رایگان و نامحدود است .
بلاگ
حساب کاربری من
استعلام مدارک
تست بینایی رنگ
ورود


source

توسط khodrocamp